Skocz do zawartości

Zbrojenie-Całkowita ilośc Stali-proszę o pomoc


Recommended Posts

Witam,
Kupiłem projekt-http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m4684a6a5b19e4
Jestem w trakcie załatwiania przyłączy i pozwolenia na budowę...tak zaglądałem na całkowita ilość stali pod fundamenty i wyszło bardzo dużo:
Fi 8-591,2 kg
Fi 10-1283,3 kg
Fi 12-1206,3 kg
Fi 16-171,1 kg
Fi 25-109,5 kg


Dowiadywałem się co do ceny i najtaniej zaproponowali mi 8,500 brutto za całość


PROSZĘ O POMOC-pytanie brzmi czy muszę kupować aż tyle stali żeby wylać fundamenty pod ww projekt,czy możliwe by było zmniejszenie ilości tak zęby dom nie ucierpiał???
Pozdrawiam
Link do komentarza
A pewny jesteś, że to pod fundamenty tylko?? A nie na strop, wieńce, itp?

Kiedyś nie dawali stali pod fundamenty, i te domy stoją po dziś dzień. A żeby mieć pewność, byś musiał dać to inż. do przeliczenia, co by cię kosztowało podobnie jak ta stal lub więcej. Na tak postawione pytanie nikt Ci nie odpowie Tak/nie. Pomyśl, ze stal, to mały wydatek w stosunku do domu. A jak Ci potem dom zacznie pękać/osiadać itd, to już nie dodasz stali.

I jeszcze jedno, nie kupuj stali ze wschodniej granicy, często jest znacznie słabsza i nie spełnia norm.

Pozdrawiam,

Jarek
Link do komentarza
Witam
W 2006 roku stawiałem dom jestem z zawodu cieślą i sam obliczyłem ile zgojenia mi trzeba było zazwyczaj daje się w ławy fundamentowe cztery pręty dwa na dole i dwa na górze to zależy czy chcesz dać drut 12 czy 10 strzemiona dajesz mniej więcej od 20 do 30 cm w narożnikach dajesz zakład i najlepiej dać drut pod kontem prostym łączący wieńce na tej samej zasadzie jeśli chodzi o słupy to co najmniej musi być pięć a strzemiona na dole gęściej do wysokości metra co 10 cm powyżej od 15 do 20cm jeśli chodzi o poddasze ze stropu muszą wychodzić druty by powiązać z wieńcem do którego przykręcisz murłatę Schody dajesz co najmniej druty co 12cm . Zbrojenie to podstawa i nie należy zmienić tego.
Link do komentarza
Cytat

Witam,
Kupiłem projekt-http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m4684a6a5b19e4
Jestem w trakcie załatwiania przyłączy i pozwolenia na budowę...tak zaglądałem na całkowita ilość stali pod fundamenty i wyszło bardzo dużo:
Fi 8-591,2 kg
Fi 10-1283,3 kg
Fi 12-1206,3 kg
Fi 16-171,1 kg
Fi 25-109,5 kg


Dowiadywałem się co do ceny i najtaniej zaproponowali mi 8,500 brutto za całość


PROSZĘ O POMOC-pytanie brzmi czy muszę kupować aż tyle stali żeby wylać fundamenty pod ww projekt,czy możliwe by było zmniejszenie ilości tak zęby dom nie ucierpiał???
Pozdrawiam



skoro tyle stali podali w projekcie to tyle ma być - nie odejmuj niczego bo później moze sie okazać że będziesz musiał wzmacniać budynek - a to już kosztuje dużo więcej...
Link do komentarza
Cytat

Witam
jeśli chodzi o ławy fundamentowe to wyliczyłem że około 30 prętów pewnie 12 jak mniemam nie mogę stwierdzić czy na pewno bo niema podglądu fundamentów jeśli chcesz sam policzyć to policz ile masz metrów ław fundamentowych i przemnóż ją przez 4 mnie wyszło że jest 312 mb i podzieliłem przez 12 oczywiście dałem trochę więcej na wszelki wypadek tylko pamiętać trzeba o strzemionach około 140kilo jeśli to walcówka. Na schody co 12 cm tak jak wcześniej pisałem .
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...