Skocz do zawartości

Pompa ciepła i fotowoltaika - idealny sposób na oszczędności


Recommended Posts

Kto w dzisiejszych czasach nie słyszał o popularności pompy ciepła oraz instalacji PV? Oba urządzenia, należące do rodziny odnawialnych źródeł energii, stały się gorącym tematem ze względu na wzajemne uzupełnianie się w działaniu i przez to generowaniu dodatkowych oszczędności. Warto więc inwestując w pompę ciepła przemyśleć również inwestycję w instalację fotowoltaiczną.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/kolektory-sloneczne-i-fotowoltaika/a/96286-pompa-ciepla-i-fotowoltaika-idealny-sposob-na-oszczednosci

Link do komentarza
Gość Jonasz

Fotowoltaika to mega temat. Bujałem się z nią kilka lat, ale teraz skoro planują takie zmiany, trzeba dopiąć swego. Na szczęście przygotowanie juz mam, rozeznanie, więc licze że uda się jeszcze w tym roku zamknąć temat. Fotowoltaika swoje kosztuje to fakt, ale przy dobrych rabatach i dotacji, zwraca się w ciągu kilku lat

Link do komentarza
3 godziny temu, Gość Jonasz napisał:

Fotowoltaika to mega temat. Bujałem się z nią kilka lat, ale teraz skoro planują takie zmiany, trzeba dopiąć swego. Na szczęście przygotowanie już mam, rozeznanie, więc licze że uda się jeszcze w tym roku zamknąć temat. Fotowoltaika swoje kosztuje to fakt, ale przy dobrych rabatach i dotacji, zwraca się w ciągu kilku lat

Tu się zgodzę w 100%. Po pierwsze: dofinansowanie z programów rządowych, po drugie: wydatki na taką inwestycję można rozliczyć w rocznym zeznaniu PIT. Możliwe, że to bardziej korzystny wariant dla Inwestora, który przekracza próg podatkowy i musi dopłacać w US. Ten sposób zwrotu części kosztów w formie zwrotu z US można zastosować również w przypadku innych inwestycji termomodernizacyjnych, które uwzględnia Ustawodawca. Oczywiście nie możemy korzystać z dwóch "ulg" jednocześnie. Podrzucam film tematyczny, w którym jest mowa o synergii pompy ciepła i paneli PV.

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...