Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam pytanie. W ostatnim czasie zostało wykonane u mnie ogrodzenie panelowe z podmurówką z płyty. Zostało zrobione to pod moją nieobecność i mam wątpliwości co do fachowości usługi. Mianowicie mogę się mylić ale wydaje mi się iż ta płyta powinna być trochę wpuszczona w ziemię nie wsadzona tylko w osadzenia słupków. Sąsiad ma teren podniesiony i trawę z rolki dzięki czemu woda spływa do mnie, do tego koty bez problemu przechodzą na moją stronę korzystając z luk i mają u mnie wychodek na działce. Fachowiec stwierdził że się nie wpuszczą podmurówki w ziemię tylko teraz trzeba na wieźć ziemi i zasypać luki. Jak wygląda to okiem fachowców dodam jeszcze że panele nie są w linii tylko jak leciało 

20210724_180128.jpg

Link do komentarza

Te obrzeża są tak delikatne, że wystarczy je puścić z 5 cm na ziemię i są w dwóch kawałkach. Nie ma potrzeby ich wkopywać w ziemię, ale lepiej dla nich żeby nie były w powietrzu. A fachowiec co chce to mówi, tak zrobił, bo mu tak pasowało. Po co w ogóle ogrodzenie jak gadzina przechodzi gdzie chce. Kot i tak takie ogrodzenie przeskoczy bez problemu, ale po co się ma wysilać, jak przechodzi sobie pod płotem. Dlatego ja żadnego fachowca nie zostawie samopas, bo nawet w linii prostej nie umie ogrodzenia zrobić. Teraz już po ptakach. Fachowcy od okien skończyli kiedyś u mnie o 23:30 w sobotę i jak trzeba było poprawić, to poprawił i skończył o 23:45. Ale to byli ludzie z polecenia od samego vice prezesa.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka





Link do komentarza

Nie ma być wpuszczana w ziemię, a teren przed wykonaniem ogrodzenia winien być wyrównany. Jeśli chciałeś, by fachowcy robili za spychacze, trzeba było się z nimi umówić. Ja nie słyszałem, żeby w zakres wykonania płotu wchodziło również równanie terenu.

 

PS. A fachowców od ogrodzenia trzeba pilnować. Moja sąsiadka nie pilnowała, to jej "zjechali" z granicy działki prawie metr. Na jej stronę. Czyli moja działka się powiększyła. Wściekła jest za to na mnie, ale co ja winien? Mnie też nie było.  :icon_biggrin:

Link do komentarza

A transport gratis? Obrzucenie ziemią też miało być w cenie usługi? Szef nie był głupi i na równanie gruntu się nie pisał, nawet w umowie. Umowa była tylko na ogrodzenie, a nie na wyrównanie gruntu względem tegoż ogrodzenia. Nie bronię ich, bo przynajmniej mogli Cię uświadomić, ale wystarczy pooglądać "Galerię fuszerki" i potem już nic nie zdziwi. Żeby to miało sens, tam trzeba pewnie ze dwa auta po 18 ton wrzucić żeby to wyrównać.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka



Link do komentarza

Że teren trzeba równać to wiedziałem i potrafię to zrobić i tu chodzi o samą pod mrówkę. Żeby zrobić panele w poziomie to nie jest problem aż tak duży. Jaja zaczynają się z tyłem ogrodzenia bo teren idzie pod skosem. Wiadomo panelami idzie się w dół. Chcąc wyrównać teren trzeba rozebrać ogrodzenie bo trzymając się pierwszych paneli w poziomie to ostatni będzie pod ziemią,  chyba że jest na to inny patent

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...