Skocz do zawartości

W miejscach gdzie stoją meble opadła podłoga - panele


Recommended Posts

Witam
Panowie mam do Was pytanie, otóż w miejscach gdzie mam ustawione meble, podłoga opadła mi o 1-2mm, a gdzie nigdzie nawet 3-4mm.
Winny jest podkład zastosowany przez Pana który układał mi panele w domu, mianowicie jest to ta bardzo męka pianka z folią 3mm + panele 12mm weninger.
Pomimo że panele w miejscach gdzie stoją meble opadły względem zamontowanych listew przypodłogowych i powstały nieładne szpary to do tego idąc w niektórych miejscach panele cały czas strzelają.
Niestety zaufałem fachowcowi i teraz jest zrobione jak jest - niestety.
jeżeli chodzi o to strzelanie paneli to się do tego przyzwyczaję, gorzej wyglądają te szpary między panelami a listwa przypodłogową (zdjęcia w załączniku).
Chciałbym się Was poradzić czy mogę jakoś te szpary wypełnić ? np. czy mogę łączenia między podłogą a listwą przypodłogową wypełnić warstwą białego silikonu ?
Czy takie rozwiązanie nie kolidowało by z uszkodzeniem paneli w dłuższej perspektywie czasu ? Bo czytałem ze jest to podłoga pływająca i panele zimą/latem mogą się rozszerzać i kurczyć, chociaż jest to mieszkanie w bloku na trzecim piętrze i tutaj raczej temperatura jest stała.
Tak czy siak wolałbym dopytać kogoś kto się na tym zna. Także wszystkim dziękuję za pomoc w rozwiązaniu problemu..
Pozdrawiam.
 

d5dd70fb56308.jpg

d9055ff23cd73.jpg

4a1d807c30086.jpg

42853a5255aa9.jpg

Link do komentarza

Poza tym, ten silikon nie będzie estetycznie wyglądał, Ja bym dokleił jakąś maskownicę w kolorze cokołu i wywinął ładnie na panele - na wzór ćwierć wałków lub coś w tym guście. Tak głośno myślę. Ja na poddaszu mam panele obciążone i nie ma takich efektów. Wg mnie tylko jakaś maskownica precyzyjnie przycięta uratuje efekt. Potem o tym zapomnisz.

Link do komentarza

Generalnie myślałem żeby położyć silikon w kolorze panel na około całego pokoju.
Niestety, zaufałem fachowcowi i wziąłem najgorszy z możliwych podkładów jaki mogłem położyć, no nic niestety trudno przy następnym remoncie będę mądrzejszy.

Chodzi mi tylko o to czy jak położę silikon na około całego pokoju między podłogą a listwą. to nie będzie to miało wpływu na pracę paneli ? i czy gdzieś na środku pokoju panele po prostu się nie rozejdą ?

Link do komentarza

Zamki pozamykane są dobrze tylko chodzi mi o to czy jeżeli je oblecę na około sylikonem to szpara zostawiona przy ścianie przeznaczona do tego żeby panele się rozszerzały i zwężały pod wpływem temperatury nie będą miały już takiej możliwości bo będzie je trzymał silikon.

Link do komentarza

Silikon jest elastyczny, nie sądzę, żebyś miał jakieś problemy. A swoją drogą, ja też mam pod panelami gruby i dość miękki podkład. Ale nie zauważyłem takich problemów, jak u Ciebie. Może dlatego, że meble mam po całej ścianie i cokoły są mało widoczne. 

 

A gdybyś już chciał całkiem uniezależnić podłogę od silikonu, to wystarczy na panele podłożyć folię i po zasilikonowaniu szpar ją odciąć po prostu. Wtedy folia oddzieli silikon od panela i wszelakie przesunięcia będą całkowicie niezależne. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...