Skocz do zawartości

Kabina prysznicowa


Recommended Posts

Witam. 

Po 10 latach postanowiłem wymienić wannę na prysznic. 

Kupiłem brodzik slim, czarny 140x90 oraz płytki z gresu szkliwionego 120x60 gr. 10mm.

Jedmą ściankę muszę dostawić do istniejących belek, które są obrobione. 

Pytania:

Ściankę tą postawie z OSB 22, na to płytki, lecz pozostałe dwie ściany są w glazurze 30x60. Czy chcąc kleić płytki na płytki mam całość wymalować 2 razy folia w płynie plus taśmy i rękawy czy tylko narożniki a pozostałą część gruntem z kwarcem? 

Z góry dziękuję za odpowiedź 

Link do komentarza

Jeśli nie było objawów przedostawania się wody pod istniejące płytki, to nie ma po co wydawać kasy na dodatkowe/zbędne hydroizolacje i wystarczy WYMYĆ DOKŁADNIE (z resztek mydla i innych osadów) I ODTŁUŚCIĆ i ewentualnie gruntować... można też "pokaleczyć" szkliwo na gresie i kleić! Klej będzie trzymać!

Link do komentarza
5 godzin temu, KamilB napisał:

 Ściankę tą postawie z OSB 22, na to płytki, lecz pozostałe dwie ściany są w glazurze 30x60. Czy chcąc kleić płytki na płytki mam całość wymalować 2 razy folia w płynie plus taśmy i rękawy czy tylko narożniki a pozostałą część gruntem z kwarcem? 

Z góry dziękuję za odpowiedź 

 

Nie stosuj OSB w łazience. Radzę tylko zieloną płytę gips/karton.

Link do komentarza
4 godziny temu, retrofood napisał:

Nie stosuj OSB w łazience

Bardzo słuszna rada! nie załapałem, że to płyta OSB...

Ale ja radziłbym ściankę z bloczków YTONG 5 cm PP4/0,6 - przy starannym klejeniu uzyskujesz równą ścianę, którą po zagruntowaniu - od razy oklejasz płytkami... nawet z obu stron... Jeśli tylko możesz unikaj stosowania w łazience płyt g/k, nawet tych impregnowanych, zielonych... Takie jest MOJE zdanie...

Link do komentarza
10 godzin temu, retrofood napisał:

Nie stosuj OSB w łazience. Radzę tylko zieloną płytę gips/karton.

 

6 godzin temu, podczytywacz napisał:

śli tylko możesz unikaj stosowania w łazience płyt g/k,

Jeden odradza to , drugi odradza tamto .....majstry .....najlepiej zrobić z niczego to nie zamoknie...

OSB i kartongips po coś wynaleziono , wystarczy robić tak jak w książkach piszą i wszystko zda egzamin . Mamy XXI wiek i chemii budowlanej do oporu do takich robót aby zabezpieczyć przed namakaniem i karton i OSB.

W Szwecji w domach drewnianych łazienki nie zrobisz jak nie pójdzie na stelaż najpierw OSB 14stka minimum pod KG , Nikt takiej łazienki nie ubezpieczy ...Robiłem tam ichni kurs na hydroizolacje aby móc robić łazienki więc wiem o czym mówię , Szwedzi znają się na takich sprawach jak mało kto w Europie.

Tak więc KamilB MOŻESZ stosować co Ci się podoba , grunt to poprawnie zrobiona hydroizolacja , tak więc najlepiej dać matę hydro , taśmy , narożniki do taśm - wewnętrzne i zewnętrzne , i heja.....

Tu masz przykład zabezpieczenia OSB I KG na ścianach matą hydro

obraz.thumb.png.888f20ae7f4d5d890f813049b51bd58d.png

Edytowano przez joks (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
7 godzin temu, joks napisał:

Jeden odradza to , drugi odradza tamto .....majstry ...

 

Od zawsze - pewnie zauważyłeś - odradzam używanie płyt k/g tam, gdzie można to zrobić z materiałów, z których powstał budynek...

 

Płytę g/k wynaleźli kiedyś tam i z powodzeniem stosują w budynkach szkieletowych, drewnianych, czy o konstrukcji stalowej...

Znalazły też - w miejsce drewnianych, boazeryjnych wykończeń - zastosowanie na poddaszach użytkowych ze skosami... bo są tańsze, łatwiejsze w montażu...

 

Ale w budynkach murowanych ścianki działowe, czy też ścianki wydzielające wnęki na kabinę prysznicową w łazience, czy szafę w przedpokoju, łatwiej i - wbrew pozorom - szybciej wykonać z bloczków... zawsze doradzam ytong, bo jest to wyrób dobry jakościowo i ma przewidywalne wymiary, tak że ścianka jest równa niemal idealnie i następnego dnia po postawieniu gotowe do wykończenia - gruntowania, a po doschnięciu gruntu - płytkowania, czy gipsowania...

 

 

7 godzin temu, joks napisał:

Tak więc KamilB MOŻESZ stosować co Ci się podoba , grunt to poprawnie zrobiona hydroizolacja , tak więc najlepiej dać matę hydro , taśmy , narożniki do taśm - wewnętrzne i zewnętrzne , i heja.....

 

Tiaaaa... nakupuj tej chemii budowlanej do oporu, potrenuj układanie maty hydro, taśm z narożnikami do taśm wewnętrznych i zewnętrznych... niewykluczone jest, że za pierwszym razem zrobisz to tak, jak @joks to robi od kilkunastu lat...

 

Albo - po prostu - kup kilkanaście bloczków o grubości 5 cm, kilka gwintowanych prętów fi 5 mm (do wzmocnienia ścianki - jeśli np. miałyby na jej końcu być drzwiczki od kabiny prysznicowej i do kotwienia w istniejących ściankach), worek dedykowanego kleju - poziomicę znajdziesz pewnie w domu - i heja.....

Link do komentarza
2 godziny temu, podczytywacz napisał:

łatwiej i - wbrew pozorom - szybciej wykonać z bloczków

 

2 godziny temu, podczytywacz napisał:

niewykluczone jest, że za pierwszym razem zrobisz to tak, jak @joks to robi od kilkunastu lat...

Kładzenie tej maty niewiele różni się od tapetowania ......

Murować też trzeba umieć , nawet takie zakichane przepierzenie do prysznica.

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...