Skocz do zawartości

Kontrola PINB domu po zakończeniu budowy


Recommended Posts

Po 20 latach budowy i wykańczania domu mieszkalnego jestem w trakcie procedury odbiorczej po zgłoszeniu w Powiat. Insp. Nadzoru Bud. (PINB) zakończenia budowy.

Mam zapowiedzianą kontrolę Inspektora z PINB , w związku z istotnymi zmianami względem projektu (adaptacja poddasza i częściowe podpiwniczenie). Pewnie się skończy postępowaniem naprawczym z art 50 i 51 PB i zrobieniem projektu zamiennego.

W domu są meble  i sprzęt AGD , bo użytkowaliśmy go głównie w okresie letnim, zaś na stałe mieszkamy i jesteśmy zameldowani  w innym domu (ok 100 km).

Pytanie czy w trakcie kontroli inspektor może potraktować to wyposażenie jako dowód użytkowania domu przed skutecznym zgłoszenie o zakończeniu budowy i próbować nałożyć mandat karny ?

 

Pozdr

 

Link do komentarza
2 minuty temu, wojciech_pi napisał:

Pytanie czy w trakcie kontroli inspektor może potraktować to wyposażenie jako dowód użytkowania domu przed skutecznym zgłoszenie o zakończeniu budowy i próbować nałożyć mandat karny ?

 

To pewnie zależy od człowieka. W 2004 r oddawałem budynek po 17 latach budowy i żadnych sankcji nie było chociaż mieszkałem w nim wiele lat. Nowy projekt musiałem robić.

Link do komentarza
6 minut temu, Buster napisał:

 

To pewnie zależy od człowieka. W 2004 r oddawałem budynek po 17 latach budowy i żadnych sankcji nie było chociaż mieszkałem w nim wiele lat. Nowy projekt musiałem robić.

Dokładnie, no przecież na zdrowy rozum nikt nie myśli, że dom przez 20 lat stał pusty. Chociaż różne są przypadki. Moim zdaniem sprawdzona zostanie zgodność z projektem. I tak nie ma gwarancji, ze przyjdzie na kontrolę.

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...