Skocz do zawartości

Pytanie o nadproże 360 cm w scianie działowej o grubości 12 cm


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów!
Mam pytanie do was. Chciałbym wykuć otwór/ przejście pomiędzy dwoma pokojami o wielkości: 3 m długie, 2,1 m wysokie. Ściana działowa ma 12 cm grubości (cegła). Jest to środkowa kondygnacja domu, nad tą ścianą jest następna taka sama. Moje pytania brzmią:

Czy jest możliwość wykonania tej wizji? A jeśli tak to:

- Jakiego zbrojenia użyć i ile?  

- Jakim betonem je zalać?

- Jakie wymiary ma mieć to nadproże w sensie wysokość?

- Ile ma zachodzić nadproże poza światło otworu? 

Bardzo proszę o pomoc i dziękuję

 

Link do komentarza

Jaki beton, jakie zbrojenie, co Ty chrzanisz???

W ściance działowej nie wycina się otworu (A W ŻADNEJ ŚCIANIE SIĘ NIE WYKUWA!!!). Ściankę działową, szczególnie na tak ogromnej długości rozbiera się od góry! 

A jeśli potrzebujesz później zrobić u góry jakąś beleczkę, to gipsokarton na profilach i już! Wybij z głowy beton i zbrojenie!!!

Link do komentarza
1 godzinę temu, Guclaw napisał:

 Bo ja kolegę tak rozumiem, że mogę rozebrać całą ścianę bez konsekwencji. 

 

Napisałeś:

Cytat

Ściana działowa ma 12 cm grubości

 

Ściana działowa! To, że nad nią, na górnej kondygnacji też jest ściana, nie ma najmniejszego znaczenia! ŚCIANY DZIAŁOWE Z ZAŁOŻENIA NIE PRZENOSZĄ OBCIĄŻEŃ! Dlatego oczywiście, że niczego nie musisz wzmacniać. Cegła po cegle rozbierasz ścianę od góry tam, gdzie tego potrzebujesz i finito.

Link do komentarza

Jeśli to jest ściana działowa, żadne wymiary nie mają znaczenia. Bo konstrukcję wykonuje się bez jej uwzględnienia. Dlatego upewnij się w dokumentacji, że jest to ściana działowa

Ale ścian konstrukcyjnych nie wykonuje się grubości 12 cm.

 

Jeśli jednak nie jest to ściana działowa, a konstrukcyjna, to nie odważyłbym się sugerować Ci jakiejkolwiek technologii wykonania otworu bez wizji lokalnej. To jest zadanie dla projektanta - konstruktora. I bez "papierów" się nie obejdzie.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...