Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Witam, jestem tu nowy i nie wiedziałem gdzie zalożyć taki temat, mam problem bo na rogu przy podłodze wychodzi mi wilgoć i najjlpewniej uszkodzona jest izolacja pozioma albo źle zrobiona. Pytanie moje brzmi czy jak jest to dom z suoorexy to mogę zastosować płyn do iniekcji ? Czy do suporexow nie można tego wstrzykiwać ?

Ja próbowałbym ze 3 metry w każdą stronę od narożnika...

Ale faktycznie parę zdjęć po obu stronach ścian tego narożnika przydałoby się wrzucić, jeśli chcesz czegoś konkretniejszrgo dowiedzieć...

Jaka jest grubość ściany, czy otynkowana i jakim tynkiem, czy masz ogrzewanie podłogowe...

Mieszkasz już, czy budowa w toku...

Dom jest postawiony , kupiony , to jest tylko na łączeniu ściany jedna z drugą zewnętrzna na samym dole na rogu , może z 5 cm , zdjęć teraz niestety nie jestem w stanie wysłać, ściana to suporex 24 gruby i tynk szczerze nie mam pojęcia jaki oni kładli dokładnie, kolejna rzecz, ogrzewania podłogowego nie ma , dom ma 18 lat

A i jeszcze teraz będę odkopywać fundamenty żeby izolacje pionowa naprawić , bo robili ten dom "fachowcy" jak widać, i po prostu nie wiem czy te płyny nadają się do suporexu bo na każdym widzę, że ściany z cegły, betonu, kamienia, a nic nie ma o gazobetonie 

OK, na przykładzie tego preparatu w karcie nie widać przeciwwskazań, nawet to lepiej bo preparat sam będzie podciągał w porach bloczków z betonu komórkowego. Zwróć uwagę na sposób wykonania iniekcji. Nie musisz korzystać z tego preparatu, ale co do zasady, pewno sie nie zmienia. Mówię o Suchy Mur marki Ultrament.

https://ultrament.pl/produkty/suchy-mur/

391688-59e2-1100x0-sc2x04_suchy-mur-fot-

To tak, mam problem z suporexem który ma.uszkodzona izolacje pozioma i co zrobić żeby jak najmniej inwazyjnie to naprawić ? Wszędzie czytam , że płyn do iniekcji nie wchodzi w grę bo w gazobetonach jest zakazany , jak ktoś coś wie, to niech podrzuci pomysł 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Ja bym się skupił na dodatkowych zabezpieczeniach na wypadek powstania łuku i mikroinwerterach. Ta oferta nie jest zbyt obszerna - widzę 2x ten sam inwerter w zestawieniu 1 i 3.  Proponuję też zapoznać się z rankingiem producentów modułów PV (https://www.forbes.pl/najlepsze-panele-fotowoltaiczne-w-2021/8dw7x6n) i zasięgnąć również języka u sąsiadów. Kiedyś wspominałem, że możliwość konfiguracji Inwerter + moduły jest praktycznie nieograniczona. W twoim zestawieniu widzę moduły JINKO z listy TOP z mojego linkowania, chociaż nie ten model, nie ma natomiast marki LONGI SOLAR. Nie wiem, czy to ma dla Ciebie znaczenie. Ja bym jeszcze poprosił o dodatkowe 3 konfiguracje.
    • Dzień dobry, Jesteśmy producentem paneli dachowych na rąbek o oznaczeniu PD-510 tzw. "click". Panele produkowane są w różnych rodzajach profilowania.   _________________________________ Panele dachowe na rąbek Blachy Pruszyński projekt "nowoczesna stodoła"    
    • Otrzymałem ostatnio trzy propozycje instalacji fotowoltaiki. Jako że nie znam się na tym, to proszę o pomoc w wyborze. Może ktoś wie, która z nich lepiej się sprawdza w polskich warunkach, która jest u nas popularniejsza lub może jest wśród nich jakaś starsza, której za względu na coraz nowsze technologie, nie warto już instalować ? Mój dom, niecałe 100 m2 pow. urz. będzie ogrzewany pompą ciepła 5 KW. Propozycja 1:                 9,72 kWp Panel fotowoltaiczny:     PV JINKO Cheetah 400W JKM400M-72H-V - 24 sztuki, PERC, sprawność modułu STC  19,88%, moc 400 Wp Inverter:                          Sofar Solar 8.8KTL-X Cena brutto:                              34 992 zł   Propozycja 2:                  9,9 kWp Panel fotowoltaiczny:      Trina Solar 450 W   TSM-DE17M(II) - 22 sztuki, Multi Busbar, wydajność modułu STC 20,6%, zakres mocy wyjściowej 430-450 Wp Inverter:                           Growatt MOD 10KTL3-X Cena brutto:                               36800 zł   Propozycja 3:                  9,00 kWp Panel fotowoltaiczny:      CORAB ENCOR EC375M-6-120B - 24 sztuki, sprawność modułu STC 20,59%, moc 375 Wp Inverter:                           Sofar Solar 8.8KTL-X Cena brutto:                    36 500 zł
    • Wrzuć to do Złotych Myśli, bo nie wszyscy wierzą i rozumieją.   Tylko przy okazji nie należy jeszcze zapominać o tym co napisała @Elfir w wątku ogrodowym, ze najwięcej chorób spotyka się w ogrodach wymuskanych i pozbawionych różnorodności biologicznej.  
    • Żeby mieć czyste powietrze w domu trzeba mieszkać w okolicy z czystym powietrzem. Oczywiście - zmywanie podłogi na mokro w celu pozbycia się na bieżąco kurzu też pomaga, ale to na krótką metę. Ulgę przyniosą oczywiście oczyszczacze powietrza, ale ich wydajność musi być zbliżona do zalecanych krotności wymiany powietrza w pomieszczeniu. Jednym z droższych rozwiązań jest rekuperacja z filtrami HEPA. Można też montować filtry w nawiewnikach okiennych. Takie rozwiązania też widziałem i staja się bardzo popularne przy okazji rozmów o smogu.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...