Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Poradnik inwestora, czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze pompy ciepła


Recommended Posts

Wybór pompy ciepła to nie lada wyzwanie dla inwestora. Na rynku jest wiele urządzeń różniących się konstrukcją, parametrami i oczywiście ceną. Poniżej przedstawiamy aspekty na jakie warto zwrócić uwagę decydując się na konkretny model.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/pompy-ciepla/polecane/92997-poradnik-inwestora-czyli-na-co-zwrocic-uwage-przy-wyborze-pompy-ciepla

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grześ
Haha, zagraniczni producenci oferują pompy które u nich są wycofywane. Co wy za bzdury piszecie? Pokażcie mi Panasonic czy Mitsubishi które są wycofywane? Takie japończyki są o lata świetlne przez polskim firemkami. Pisać trzeba z głową
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie temu...

Moc urządzenia zgodna z zapotrzebowaniem budynku na ciepło/chłód i cwu. Ważny jest tez etap inwestycji. Przy modernizacji w grę wchodzi raczej pompa ciepła powietrze-woda lub ewentualnie pompa gruntowa z kolektorem pionowym. Zakładam, że inwestor za główne kryterium zakupu przyjmuje cenę.

Pompę ciepła można połączyć z instalacją PV. To bardzo popularny trend na drodze do szybkiego zwrotu inwestycji poprzez niskie rachunki za energię elektryczną. Przy okazji - zapraszam na ciekawy materiał filmowy - studium przypadku z życia. Inwestycja dogłębnie przemyślana przez świadomą inwestorkę. Oprócz pompy ciepła i instalacji PV, w budynku zainstalowano centralę rekuperacyjną o wydajności 520 m3/h. Wszystko ładnie ze sobą współgra.

 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...