Skocz do zawartości

Remont domu- I piętro


Recommended Posts

Dzień dobry,

Zwracam się do was z zapytaniem jak wygląda kwestia remontu domu zamieszkałego.

Dom piętrowy, użytkowany był tylko parter. Piętro do zagospodarowania. Chcę zrobić dodatkową kuchnie i łazienkę na piętrze, czy w związku z tym muszę zrobić nowy projekt domu lub zrobić poprawki, jakiekolwiek zgłoszenie dotyczące przebudowy instalacji wodnej i gazowej? . Trzeba będzie przeciągnąć gaz i wodę z parteru. Czy na to potrzebuje zgodę lub odbiór kogoś z urzędu? Nie wiem jak to wygląda od strony prawnej dlatego pytam, jestem kompletnie zielony  w temacie.

Z góry dziękuje za pomoc i odpowiedzi

 

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
1 godzinę temu, Tomek30i napisał:

   Czy na to potrzebuje zgodę lub odbiór kogoś z urzędu? Nie wiem jak to wygląda od strony prawnej dlatego pytam, jestem kompletnie zielony  w temacie. 

 

 

Żadnego urzędu nie potrzebujesz pod warunkiem, że gaz będzie Ci wykonywał ktoś posiadający stosowne kwalifikacje. I nie zmuszaj go do tego, czego robić nie będzie chciał. Bo on będzie wiedział co jest dozwolone, a co nie. 

 

Pytanie jednak zasadnicze. Czy parter również Ty użytkujesz? Czy może w przyszłości planujesz podział kosztów eksploatacyjnych?

Link do komentarza
21 minut temu, retrofood napisał:

 

Żadnego urzędu nie potrzebujesz pod warunkiem, że gaz będzie Ci wykonywał ktoś posiadający stosowne kwalifikacje. I nie zmuszaj go do tego, czego robić nie będzie chciał. Bo on będzie wiedział co jest dozwolone, a co nie. 

 

Pytanie jednak zasadnicze. Czy parter również Ty użytkujesz? Czy może w przyszłości planujesz podział kosztów eksploatacyjnych?

Parter w moim użytkowaniu, jednak w przyszłości chce zrobić podział kosztów. Czyli przy dokładaniu instalacji gazowej lub wodnej nie musze robić zmian w projekcie domu? Wystarczy sam odbiór ? 

Link do komentarza
11 minut temu, retrofood napisał:

No to musisz powiedzieć o tym wykonawcom. Aby przewidzieli podłączenie liczników i/albo podliczników. No i podpisali odbiór.

O konieczności zmian w projekcie nie słyszałem. To są instalacje wewnętrzne, w gestii użytkownika. 

Odbiór czyli ktoś od gazu itp ? czy wykonawca ?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...