Skocz do zawartości

Warunki przyłącza w PGE i taryfa C11


Recommended Posts

Witajcie, wystąpiłem do PGE o wydanie warunków przyłącza dla mojej działki, do zasilenia planowanych budynków gospodarczych.

Warunki dostałem wczoraj, zaproponowano mi przyłącze ziemne 4x240mm2, za około 5000zł

Ale pojawiły się tutaj w mojej głowie 2 pytania.

Dowiedziałem się że jest coś takiego jak prąd zamawiany dla taryf C, muszę określić ile prądu będę zużywał i nawet jeżeli tyle nie wykorzystam to i tak muszę zapłacić.

Koledzy czy macie może wiedzę na temat ile to tak naprawdę kosztuje ? (planuję przyłącze 35KW)

Dokładniej mówiąc ile może kosztować opłata za prąd zamawiany w PGE, oddział Lublin. 

 

 

Link do komentarza

To nie jest jednoznaczne. Najpierw napisz kim jesteś z zawodu. Bo rolnicy mają inaczej niż reszta. Potem napisz jasno, jaką działalność chcesz prowadzić. Sam, czy firma? I tak dalej.

Bo to wszystko jest ważne, a z tego co napisałeś to można jedynie wróżyć.

A koszt prądu zależy od taryfy. Taryfy są na stronie PGE Dystrybucja.

Mieszkasz na tej działce?

 

No i rysunek, zaznacz odległości.

Link do komentarza

Oczywiście.

Jestem rolnikiem, i planuję prowadzić działalność rolniczą polegającą na hodowli zwierząt.

W planach mam tylko i wyłącznie wybudowanie budynków inwentarskich (2), nie będę mieszkał na tej działce.

Planuję rocznie zużywać około 40 000 kWh

Zużycie prądu prognozuje na prawie że jednolite w ciągu doby. Nie interesuje mnie taryfa dzienna/nocna.

 

Powiedź dokładnie co chcesz zobaczyć na tym rysunku, postaram się to przygotować.

Mogę teraz powiedzieć że od zaproponowanej stacji transformatorowej do najbliższego narożnika mojej działki jest 170m.

Szczerze to trochę obawiam się tego prądu zamawianego, i chciałbym tego uniknąć. Jednak nie mogę znaleźć zbyt wielu informacji na ten temat. 
 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...