Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Historia edycji

retrofood

retrofood

2 godziny temu, Swierol napisał:

Z gazobetonu zrezygnowałem po tym jak narożnik pustaka został mi w ręce jak się oparłem o paletę.  

Na 100% był już tam wcześniej pęknięty. Doświadczenia z jednej budowy to za mało by się wypowiadać autorytatywnie. 

retrofood

retrofood

2 godziny temu, Swierol napisał:

Z gazobetonu zrezygnowałem po tym jak narożnik pustaka został mi w ręce jak się oparłem o paletę.  

Na 100% był już tam wcześniej pęknięty. Doświadczenia z jednej budowy to za mało by się wypowiadać autorytatywnie. 

5

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Gość Zygmunt
      Brak możliwości odpływu skroplin z tacy jednostki zewnętrznej (taca jak sito, brak zaślepek oraz króćca odpływu skroplin. TOTALNA PORAŻKA.
    • Po co wyważać otwarte drzwi... wystarczy zamontować grzałkę, jaką stosują akwaryści w swoich hodowlach rybek... 
    • No cóż, może niebawem zostaną opatentowane podgrzewacze do wody w spłuczkach. Znany slogan, zamiast zająć się przyczyną, trzeba będzie opracować nową metodę walki ze skutkiem. Nie wiem dlaczego, ale ostatnio wiele sytuacji kojarzy mi się z walką ze stonką w PRL. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Witam. Potrzebuję pomocy. Wykonaliśmy izolację fundamentów " HYDROIZOLACJA CIEŻKĄ NA FUNDAMENT firmy Emulbit " (zdjęcia produktu poniżej). Produkt jest fatalny!!!!!! Teraz nie możemy sobie poradzić z tą sytuacją. Produkt zareklamowaliśmy bezpośrednio u producenta. Cała powłoka hydroizolacji rozpływa się pod wpływem wody mimo upływu zalecanego czasu. W odpowiedzi na reklamację u producenta usłyszeliśmy, że trafiła nam się taka partia. Firma przesłała nam utwardzacz, który miał związać nałożoną izolację . Później była już tylko gorzej. Cała powłoka zaczęła łuszczyć się jak skóra po opalaniu. Producent zalecił ściągnąć całą powłokę i nałożenie nowej hydroizolacji, która nam dostarczył. Tak zrobiliśmy. Zobowiązał się też ponieść koszty za tą usługę firmie wykonawczej. . Producenta wysłał firmę kurierską po odbiór produktu i do dnia dzisiejszego ani my nie dostaliśmy zwrotu pieniędzy za zakupioną izolację ani firma budowlana, która wykonała tą usługę!!!!! NIE POLECAM !!!! Niestety i ta nowa izolacja nie była wcale lepsza. Upłynęło już kilka tygodni a deszcz wypłukuje nam izolację jak farbę plakatową . Poniżej zdjęcia z naszej budowy! Co teraz z tym zrobić? Bardzo proszę o fachową poradę. 
    • Zabezpieczenia masami i innymi wynalzakami jest ważne, ale zadaniem melioracji jest zebranie wody i po to się tę meliorację robi. Z rynną betonową chodziło mi o to, żeby zabezpieczyć dren (rurę drenażową) przed osiadaniem, bo piszesz, że było kombinowane i grunt jest grząski. Jak wysoko będziesz sypał ten kamień? Ja sypałem do samej góry i na samej górze na suchym betonie położone są krawężniki, żeby ziemia bezpośrednio nie stykała się ze ścianami piwnicy. Cieki podziemne to jedno, a drugie to, że wilgoć siedzi w gruncie. Dlatego ja nie izolowałem ścian piwnicy, bo stwierdziłem że jest to zbędne. A woda i tak sobie popłynie gdzie będzie chciała, nawet jakbyś nasypał i ubił 2 metry ziemi. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...