Skocz do zawartości

Malowanie paneli, płytek


Recommended Posts

Cześć. Mam takie panele i są w dobrym stanie, ale zupełnie nie leży mi kolor. Chciałabym je przemalować. Czy da się to zrobić i czy będzie trwałe? Mam też płytki ścienne i sytuacja podobna. Słyszałam, że je można malować, ale nie jestem pewna efektu, tym bardziej, że płytki chciałabym na jasny kolor zmienić. W końcu producenci napiszą wszystko aby sprzedać. Możecie doradzić? I czy da się coś zrobić z tą umywalką? chodzi mi o to by nie było tej przerwy między nogą umywalki a misą. Załączam zdjęcia paneli i płytek i z góry dziękuję.

206107735_395624165189726_8905513688688923286_n.jpg

207485031_4097653750322130_5421588817861592863_n.jpg

208179790_806385060247396_5812823976777069877_n.jpg

211846745_539954544121881_8487020397796490905_n.jpg

Link do komentarza
3 godziny temu, Klaudia Kołodziej napisał:

 Możecie doradzić? I czy da się coś zrobić z tą umywalką? chodzi mi o to by nie było tej przerwy między nogą umywalki a misą.  

 

To akuratnie proste. Wystarczy prawidłowo zamocować umywalkę. Natomiast malowanie płytek i paneli... Jest takie przysłowie. Nie miała baba kłopotu, kupiła sobie cielę. Więc i Ty. Chcesz kłopotu i wyrzucania pieniędzy - zabierz się do malowania. Kto Ci taki wariant podpowiada, tego nie wiem. Ale przenieś go do kategorii wrogów.

Link do komentarza

Malowanie płytek ceramicznych to żadna filozofia, w necie mnóstwo przykładów amatorów, którzy przemalowali swoje łazienki czy kuchnie.
Trzeba bardzo dokładnie odtłuścić i umyć płytki.
Zaczynasz pędzlem od przemalowania fug a potem wałkiem całość. Co najmniej trzy warstwy.

https://www.ladnachata.pl/malowanie-plytek-ceramicznych/


Gorzej z tymi panelami, pewnie trzeba byłoby zmatowić papierem ściernym. 
Nie lepiej zdjąć i nakleić tapetę winylową na fizelinie?
 

https://www.houseloves.com/blog/2014/5/5/malowanie-kafelek-painting-tiles

 

https://www.paniwozna.pl/metamorfoza-mojej-lazienki-malowanie-plytek-farba-v33/

https://www.lovedomowe.pl/metamorfoza-lazienki-bez-kucia-czyli-malowanie-plytek/

https://www.odinspiracjidorealizacji.com/2021/04/kuchnia-tesciowej-malowanie-pytek.html

 

Link do komentarza
4 godziny temu, retrofood napisał:

 

Zgadza się. malowanie to żadna filozofia. Filozofią jest dopiero użytkowanie tego.

 

jak poczytasz zalinkowane artykuły to są także opinie o twardości farby i jak się sprawdza w użytkowaniu. 
Piszą tam w komentarzach, że po 3 latach jak nowe. Oczywiście bez walenia, używania ostrych przedmiotów. 
Wiadomo, że to farba a nie ceramika, wiec trwałość nie będzie podobna. Ale dużo tańsza opcja odświeżenia wnętrza.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...