Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Mech na opasce dookoła domu


Recommended Posts

Jak i czym zlikwidować mech na betonowej opasce wokół ścian. Opaska jest już leciwa (40 lat), beton zwietrzały, więc gładkość stracił. Szczególnie dokuczliwa jest ściana boczna, sąsiadująca z krzewami, gdzie nie dochodzi słońce. 

A czyścić nie ma kto, właścicielka dobiega osiemdziesiątki. I mieszka sama.

Link to postu

Trzeba zmienić PH i powinien uschnąć. Można też go jakimś "ścierwem potraktować", ale szkoda zdrowia. Jest jeszcze kilka czynników, o których pisał kolega w Zielony ogródek

https://zielonyogrodek.pl/ogrod/trawniki/4403-mech-na-trawniku-skad-sie-bierze-i-jak-go-zwalczac

Na początek pH z kwaśnego na zasadowy i doczytałem o takim nawozie Antymech - siarczan żelaza na trawniki. Tyle, że tam jest zacienione miejsce zbite i wilgotne. Grabie w dłoń a potem eko-tępienie. Posyp wapnem może pomoże a jak ne to patenty z artykułu.

"Nawozy "antymech" – zwalczające mech

W ostatnich latach na rynku pojawiły się nawozy o nazwie anty mech, stop mech (i inne podobne). Produkowane są przez wielu producentów (Agrecol, Biopon, Pokon, Substral i innych) jednak wszystkie mają jedną cechę wspólną – zawierają siarczan żelaza – substancję ograniczającą wzrost mchu."

  • Lubię to 1
Link to postu

Choć mech nie ma wpływu na trwałość nawierzchni, na której się pojawił, to po deszczu robi się śliski. Można go usuwać mechanicznie (np. sztywną szczotką), ale jest to bardzo pracochłonne. Skuteczniejsze jest stosowanie specjalnych preparatów, ale nie pozostają one bez wpływu na środowisko.

Link to postu
Dnia 29.06.2021 o 10:54, Budujemy Dom - otoczenie domu napisał:

 Skuteczniejsze jest stosowanie specjalnych preparatów, ale nie pozostają one bez wpływu na środowisko.

Środowiskiem będę się przejmował gdy będzie chodziło o hektary. Tu raptem jest 5 -8 metrów kwadratowych w sumie. Proszę o konkretne nazwy.

Link to postu
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...