Skocz do zawartości

Podłoga lakierobejca - POMOCY


MikeMike

Recommended Posts

Witam,

pomalowałem drewnianą podłogę lakierobejcą sadolin extra. Wiem że nie jest to farba rekomendowana do podłóg, ale stało się, taka dostałem podpowiedź. Minęły 3 tygodnie od malowania i niestety po każdym przejściu widoczny jest efekt pozostawionych śladów (zdjęcie). Idąc w butach wydaje się jakby podłoga się delikatnie kleiła.

Serdeczna prośba o poradę co Waszym zdaniem mogę zrobić w tej sytuacji aby uniknąć cyklinowania. Czy spotkaliście się już wcześniej z takim efektem? Czy np. delikatne zmatowienie mogło by tu pomóc? Mogę ewentualnie po zmatowieniu pomalować profesjonalną farbą do podłóg jak Flugger Floor Paint Acrylic.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Mike

20210627_200010.jpg

Link do komentarza
8 godzin temu, vlad1431 napisał:

Myślę że nic lepszego nie wymyślisz w tej sytuacji. Jak zmatowisz i pomalujesz rekomendowaną farbą będzie ok. Zapytaj tylko obu producentów, albo kogoś kto się na tym zna, czy obie farby nie wejdą w reakcje.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
 

Lakierobejcę trzeba zmatowić dla uzyskania przyczepności dla nowej warstwy. A nowa warstwa to ma być lakier do podłóg. Ma byc odporny na ścieranie etc. Ja bym to uratował jakimś odpornym na wszystko lakierem. Sugeruję produkty okrętowe do zabezpieczania pokładów. Szukasz po haśle "lakier okrętowy" lub "lakier jachtowy". Z tych nie za drogich masz w sieci sprzedaży w marketach budowlanych V33, Sadolin, Synthos, a z tych droższych moi zdaniem masz - Owatrol D2 - wykańczający. Pzreczytaj tylko czy złapie. Bo w normalnym trybie to powinna być tak: najpierw D1 a na wierzch D2. W instrukcji producenta Owatrol jest napisane, ze lakierobejse na już wykańczanym drewnie trzeba usunać za pomocą systemu DILUNETT*+NET-TROL* i w razie konieczność zeszlifować papierem ściernym. To są śroki do złuszczania powłok starych i potem do przywracania "rysunku drewna". Ja bym jednak zmatowił, odtłuścił i na to na 1m2 nałożył V33 jachtowy. Jak złapie to leciał dalej. W Obi około 50 PLN za puszkę 750 ml. Wydajność do 12 m2/l, także najwyżej sobie potem blat w łazience albo stolik drewniany na taras tym obtańcujesz jak na podłodze się nie uda :) Powodzenia

Link do komentarza

Dziękuję serdecznie za poświęcony czas. Zastanawiam się na ile możliwe jest ze efekt "klejenia się " jest spowodowany niedostatecznym utwardzeniem sie lakierobejcy. Przez ok tydzień nie było mnie na miejscu i okna były zamknięte, potem delikatnie uchylone okno i przykrycie folią pod malowanie ścian. Potem ulewy więc okna pozamykane bo nie jestem na miejscu.

Od dziś okna na oścież i wietrzenie przez kilka dni. Pomysł z uratowaniem podłogi za pomocą lakieru jest ok. Widzę że jest dużo lakierów tylko, prawie wszystkie, wymagają drewna nie polakierowanego/pomalowanego. Znalazłem taki produkt "Lakier renowacyjny do parkietu V33". Producent przewidział nałożenie go na powierzchnię polakierowaną/pomalowaną. Trzeba podłogę wcześniej zmatowić i odpylić. Jak rozumiecie odpylenie - czy wystarczy odkurzenie i przelecenie wilgotną szmatką? Taka procedura chyba powinna wystarczyć.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...