Skocz do zawartości

kosztorys budowy domu


Recommended Posts

Witam wszystkich obecnych i nieobecnych.
Od jakiegoś czasu mamy, z moim małżonkiem, dylemat a'propo budowy własnego domu.
Obawy tyczą się kosztów.
Docelowo chcemy przeznaczyć max 500 000 zł wraz z kupnem działki (100 000 zł), ale czy jest to realne?
Dom miałby mieć do 140 m2 użytkowych.
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich obecnych i nieobecnych.
Od jakiegoś czasu mamy, z moim małżonkiem, dylemat a'propo budowy własnego domu.
Obawy tyczą się kosztów.
Docelowo chcemy przeznaczyć max 500 000 zł wraz z kupnem działki (100 000 zł), ale czy jest to realne?
Dom miałby mieć do 140 m2 użytkowych.


Czyli na dom wychodzi 400 000. Trzeba jeszcze odliczyć zagospodarowanie terenu (sądząc po cenie za działkę to działka chyba sporawa). Powiedzmy policzymy ok. 50 000 pln na działkę - zostaje 350 000. Myślę, że jak znajdziecie rozsądny projekt , bez podpiwniczenia i standardowe materiały to można się pokusić, że się wyrobicie. Musicie najpierw znaleźć projekt.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam wszystkich obecnych i nieobecnych.
Od jakiegoś czasu mamy, z moim małżonkiem, dylemat a'propo budowy własnego domu.
Obawy tyczą się kosztów.
Docelowo chcemy przeznaczyć max 500 000 zł wraz z kupnem działki (100 000 zł), ale czy jest to realne?
Dom miałby mieć do 140 m2 użytkowych.




spokojnie sie zmieścisz
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

spokojnie sie zmieścisz


To czy się zmieścisz w tej kwocie zależy od tego, jaki ma być ten dom - czy parterowy czy z poddaszem, pietrowy - jaki dach - skomplikowana konstrukcja dachu znacznie podnosi jego cenę. Instalacje, piec itd - to również ma duże znaczenie. Myślę, jednak że jest to możliwe - zwłaszcza jeśli oszczędnie podejdziecie do tematu. Bo skoro dom w stanie surowym zamknietym można kupić za taką cenę (a budujący już na tym zarabia) - to wybudować również mozna.
Link do komentarza
witam, ja z tym samym problemem, czy dam rade wybudowac i wykonczyc dom ( na terenie gdanska) do stanu uzytkowania bez mebli za ok. 600 tys ? dom to 320 m , bardzo prosty i bez zadnych udziwnien, wszystkie media sa na dzialce, plaski dach. co prawda dom ma trzy pietra, ale kazde to powtorzenie parteru. jak myslicie, czy mam szanse sie zamknac w tej cenie? dziekuje za kazdy komentarz:)
Link do komentarza
Cytat

witam, ja z tym samym problemem, czy dam rade wybudowac i wykonczyc dom ( na terenie gdanska) do stanu uzytkowania bez mebli za ok. 600 tys ? dom to 320 m , bardzo prosty i bez zadnych udziwnien, wszystkie media sa na dzialce, plaski dach. co prawda dom ma trzy pietra, ale kazde to powtorzenie parteru. jak myslicie, czy mam szanse sie zamknac w tej cenie? dziekuje za kazdy komentarz:)



Proszę przyjąć 2000,00 zł za m2 p.u. domu jako cenę szacunkową. Do tego dojdą koszty zagospodarowania działki (powierzchnie utwardzone, ogrodzenie, zieleń, oświetlenie terenu, mała architektura) + podłączenie do mediów (jeżeli są na działce to będą krótkie odcinki - proszę przyjąć 300,00 zł/mb podejścia gazowego, 450,00zł/m za podejścia do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej (lub dojdzie koszt szamba jak nie ma kanalizacji), 250,00zł/m za podziemne przyłącze kablowe energetyczne

W załączeniu szacunkowy kosztorys na dom jednorodzinny.

Marek Modrzewski
www.remiz.com.pl

SZACUNKOWY_KOSZTORYS__BUDYNKU_WOLNOSTOJACEGO_Z_UZYTKOWYM_PODDASZEM.doc

SZACUNKOWY_KOSZTORYS__BUDYNKU_WOLNOSTOJACEGO_Z_UZYTKOWYM_PODDASZEM.doc

Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich obecnych i nieobecnych.
Od jakiegoś czasu mamy, z moim małżonkiem, dylemat a'propo budowy własnego domu.
Obawy tyczą się kosztów.
Docelowo chcemy przeznaczyć max 500 000 zł wraz z kupnem działki (100 000 zł), ale czy jest to realne?
Dom miałby mieć do 140 m2 użytkowych.


działke kupisz i wybudujesz dom w stanie surowym zamkniętym ale na wykończenie braknie trzeba wziąść pod uwage majstra
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich obecnych i nieobecnych.
Od jakiegoś czasu mamy, z moim małżonkiem, dylemat a'propo budowy własnego domu.
Obawy tyczą się kosztów.
Docelowo chcemy przeznaczyć max 500 000 zł wraz z kupnem działki (100 000 zł), ale czy jest to realne?
Dom miałby mieć do 140 m2 użytkowych.


Siemka.Są kosztorysy w budujemydom,według nich potrzeba ok 2,4-2,6tys na m2 pod klucz.Całuski icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Mam pytanie, bo jestem strasznie skołowana. Buduję dom 150 m2 wg projektu indywidualnego. Nie jest jakoś bardzo skomplikowany, choć nie należy też do całkowicie najprostszych, gdyż ma dach czterospadowy, choć bez udziwnień, lukarn, jedynie garaż wysunięty do przodu, kryty blachodachówką. Na parterze 108m2 pow. użytkowej + garaż 33 m2. Myślałam, że za 250 tys. to spokojnie zrobię stan surowy zamknięty + do tego instalacje + 50 tys. na wykończenie do stanu deweloperskiego. A tu dostaliśmy ofertę od firmy (znajomej) na ok.340-350 tys. dom wykończony, ale bez instalacji. I trochę mnie to przeraziło, bo wychodzi ponad 2,5 tys./m2 a jeszcze trzeba położyć jakieś kafelki, panele, meble, choć to liczyłam już dodatkowo i na to będzie kasa ze sprzedaży mieszkania. Proszę o poradę czy to nie jest zbyt duża kwota, przy czym zaznaczam, że nie wchodzi w grę własna robocizna, całość wykonuje firma?
Link do komentarza
Cytat

Mam pytanie, bo jestem strasznie skołowana. Buduję dom 150 m2 wg projektu indywidualnego. Nie jest jakoś bardzo skomplikowany, choć nie należy też do całkowicie najprostszych, gdyż ma dach czterospadowy, choć bez udziwnień, lukarn, jedynie garaż wysunięty do przodu, kryty blachodachówką. Na parterze 108m2 pow. użytkowej + garaż 33 m2. Myślałam, że za 250 tys. to spokojnie zrobię stan surowy zamknięty + do tego instalacje + 50 tys. na wykończenie do stanu deweloperskiego. A tu dostaliśmy ofertę od firmy (znajomej) na ok.340-350 tys. dom wykończony, ale bez instalacji. I trochę mnie to przeraziło, bo wychodzi ponad 2,5 tys./m2 a jeszcze trzeba położyć jakieś kafelki, panele, meble, choć to liczyłam już dodatkowo i na to będzie kasa ze sprzedaży mieszkania. Proszę o poradę czy to nie jest zbyt duża kwota, przy czym zaznaczam, że nie wchodzi w grę własna robocizna, całość wykonuje firma?


Siemka.Dom wykończony bez instalacji? to jakaś sprzeczność.Co do ceny to daj 290tys i poczekaj na reakcję.I co to jedna firma jest w kraju?Całuski. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
a jak myslicie ile moze kosztowac budowa domu według tych dwoch projektów? w miare przyblizone koszty i czy ktos je budował?
http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=250

http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=284
chodzi mi tu o stan gotowy do zamieszkania bez mebli,ile moze chciec ekipa za budowe, moze tez byc ile wyniesie stan surowy zamkniety i inne wazne informacje
Link do komentarza
Cytat

W tym sezonie budowlanym ceny robocizny powinny trochę zmaleć gdyż wracają z Anglii i Irlandii nasi rodacy - budowlańcy gdyż funt bardzo stracił na wartości i nie opłaca sie tam już pracować.
Więc poczekajmy jeszcze trochę - i zobaczymy spadające ceny robocizny. icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif



Nie tak szybko , tak sobie myślę że to tak szybko nie stanieje. Jeśli w ogóle.
Link do komentarza
Cytat

Cytat


Mam pytanie, bo jestem strasznie skołowana. Buduję dom 150 m2 wg projektu indywidualnego. Nie jest jakoś bardzo skomplikowany, choć nie należy też do całkowicie najprostszych, gdyż ma dach czterospadowy, choć bez udziwnień, lukarn, jedynie garaż wysunięty do przodu, kryty blachodachówką. Na parterze 108m2 pow. użytkowej + garaż 33 m2. Myślałam, że za 250 tys. to spokojnie zrobię stan surowy zamknięty + do tego instalacje + 50 tys. na wykończenie do stanu deweloperskiego. A tu dostaliśmy ofertę od firmy (znajomej) na ok.340-350 tys. dom wykończony, ale bez instalacji. I trochę mnie to przeraziło, bo wychodzi ponad 2,5 tys./m2 a jeszcze trzeba położyć jakieś kafelki, panele, meble, choć to liczyłam już dodatkowo i na to będzie kasa ze sprzedaży mieszkania. Proszę o poradę czy to nie jest zbyt duża kwota, przy czym zaznaczam, że nie wchodzi w grę własna robocizna, całość wykonuje firma?



Siemka.Dom wykończony bez instalacji? to jakaś sprzeczność.Co do ceny to daj 290tys i poczekaj na reakcję.I co to jedna firma jest w kraju?Całuski. icon_biggrin.gif


Wbrew pozorom nie jest to takie całkiem nielogiczne. Po prostu instalacje będą wykonywać inne firmy. Nie liczę instalacji też dlatego, że ogrzewanie nie będzie standardowe i tanie (pompa ciepła). Po zrobieniu instalacji wchodzi z powrotem główny wykonawca na wykończeniówkę (tynki itp.).
Problem polega na tym, że negocjacje nie specjalnie wchodzą w grę. Nie wykluczam, że poszukamy innej firmy, może ktoś zrobi to znacznie taniej (różnica 20-30 tys. mnie nie satysfakcjonuje), tylko strasznie się boję, bo nie mam zaufania do innej firmy, a sami się nie znamy, żeby cokolwiek skontrolować.
Link do komentarza
Cytat

Czyli na dom wychodzi 400 000. Trzeba jeszcze odliczyć zagospodarowanie terenu (sądząc po cenie za działkę to działka chyba sporawa). Powiedzmy policzymy ok. 50 000 pln na działkę - zostaje 350 000. Myślę, że jak znajdziecie rozsądny projekt , bez podpiwniczenia i standardowe materiały to można się pokusić, że się wyrobicie. Musicie najpierw znaleźć projekt.


Działkę można zagospodarować później - nie trzeba tego robić od razu po wybudowaniu domu. Wtedy można być pewnym, że 400tys. na dom z wykończeniem wystarczy.
Link do komentarza
Cytat

Siemka.Dom wykończony bez instalacji? to jakaś sprzeczność.Co do ceny to daj 290tys i poczekaj na reakcję.I co to jedna firma jest w kraju?Całuski. icon_biggrin.gif

Wbrew pozorom nie jest to takie całkiem nielogiczne. Po prostu instalacje będą wykonywać inne firmy. Nie liczę instalacji też dlatego, że ogrzewanie nie będzie standardowe i tanie (pompa ciepła). Po zrobieniu instalacji wchodzi z powrotem główny wykonawca na wykończeniówkę (tynki itp.).
Problem polega na tym, że negocjacje nie specjalnie wchodzą w grę. Nie wykluczam, że poszukamy innej firmy, może ktoś zrobi to znacznie taniej (różnica 20-30 tys. mnie nie satysfakcjonuje), tylko strasznie się boję, bo nie mam zaufania do innej firmy, a sami się nie znamy, żeby cokolwiek skontrolować.


Dom w standarcie pochłonie ok 350tys,ale pompa ciepła /to wiemy/a może kolektory słoneczne?rekuperacja?Przydomowa oczyszczalnia?Dom pasywny?To już nie standart to ful wypas i może zbraknąć kasy i to dużo.Bob icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Dom w standarcie pochłonie ok 350tys,ale pompa ciepła /to wiemy/a może kolektory słoneczne?rekuperacja?Przydomowa oczyszczalnia?Dom pasywny?To już nie standart to ful wypas i może zbraknąć kasy i to dużo.Bob icon_biggrin.gif


Pompa ciepła to może być i 70000zł.Zastanawia mnie zdania że 20-30tys nie robi różnicy?Mnie by robiło. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Ale droższy - nie znaczy niestety, że jest lepszy - może tylko lepiej potrafi się "sprzedać".


Siemka.Jeśli za umiejętnością sprzedaży swoich usług nie idą polecenia zadowolonych klientów
to raczej nie ma zleceń na wiele miesięcy do przodu.Całuski icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Dom w standarcie pochłonie ok 350tys,ale pompa ciepła /to wiemy/a może kolektory słoneczne?rekuperacja?Przydomowa oczyszczalnia?Dom pasywny?To już nie standart to ful wypas i może zbraknąć kasy i to dużo.Bob icon_biggrin.gif


To miała być jakaś złośliwość? Zadałam pytanie o dom, celowo wyłączając instalacje, bo tu jest jedyna rzecz ponad standard. Niestety nie jestety nie mieliśmy wyboru, bo w okolicy nie było gazu, gaz płynny, olej kompletnie się nie opłacają, a za palacza robić nie mam zamiaru, zresztą trzeba by gdzieś skaładować węgiel, a nie mam gdzie - czy to aż taka fanaberia, bo dla mnie raczej konieczność?
Link do komentarza
Cytat

Pompa ciepła to może być i 70000zł.Zastanawia mnie zdania że 20-30tys nie robi różnicy?Mnie by robiło. icon_biggrin.gif


No a ja wolę dopłacić 20 tys. i mieć pewną, sprawdzoną ekipę oraz gwarancję ceny (mnie już cena się nie zmieni, nawet jak materiały wzrosną dwukrotnie, bo to ryzyko wykonawca bierze na siebie)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

No a ja wolę dopłacić 20 tys. i mieć pewną, sprawdzoną ekipę oraz gwarancję ceny (mnie już cena się nie zmieni, nawet jak materiały wzrosną dwukrotnie, bo to ryzyko wykonawca bierze na siebie)



O ile będzie to zaznaczone w umowie. Inaczej może przybiec z płaczem po pieniądze i z rachunkiem na dowód że ceny poszły w górę.
Link do komentarza
Wszystko potwierdzone umową. Niespodzianek nie będzie. Tak w ogóle to budowa właśnie ruszyła, co do dnia, terminowo, wszystko idzie zgodnie z planem. Ekipa niezwykle solidna, jeszcze z własnej inicjatywy (i na własny koszt) poprawili fuszerkę, którą odwaliła ekipa od przyłącza wody (chodnik się zapadł, bo nie utwardzili po zrobieniu wcinki).
Nie żałuję wyboru, bo już widzę, że ja się tak kompletnie nie znam, że co trochę byłyby problemy na budowie, gdyby to ktoś zaufany-fachowiec nie prowadził budowy. Aż żal, że nie mogę nikomu polecić tej firmy, bo oni nie budują domów jednorodzinnych (wujek-prezes zrobił dla nas wyjątek).
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Cytat

Wszystko potwierdzone umową. Niespodzianek nie będzie. Tak w ogóle to budowa właśnie ruszyła, co do dnia, terminowo, wszystko idzie zgodnie z planem. Ekipa niezwykle solidna, jeszcze z własnej inicjatywy (i na własny koszt) poprawili fuszerkę, którą odwaliła ekipa od przyłącza wody (chodnik się zapadł, bo nie utwardzili po zrobieniu wcinki).
Nie żałuję wyboru, bo już widzę, że ja się tak kompletnie nie znam, że co trochę byłyby problemy na budowie, gdyby to ktoś zaufany-fachowiec nie prowadził budowy. Aż żal, że nie mogę nikomu polecić tej firmy, bo oni nie budują domów jednorodzinnych (wujek-prezes zrobił dla nas wyjątek).




Cytat

Niesamowite. Żeby poprawiali po kimś na swój koszt? icon_eek.gif



tu masz ODPOWIEDZ>>>>>(wujek-prezes zrobił dla nas wyjątek).
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Witam. Moze ktos mi udzieli informacji jaki jest koszt budowy domu na malutkiej wsi, o powierzchni okolo130 metrow. Chcialem zaznaczyc ze mam dzialke o powierzchni 1.95ha , woda, swiatlo,kanalizacja,telefon. Jaki bedzie mniej wiecej koszt taakiego domku???
Chcemy budowac go samodzielnie, wykonczeniem zajme sie sam, pytalem znajomego ktory stawia domy powiedzial ze za 50 tys bedzie w surowym stanie,. Ale ile dach okna, wykonczenia z zwenatrz, lazienki ??Podlaczenie nowego licznika do swiatla? Bede wdzieczny za wszelkie informacje pozdrawiam wszystkich serdecznie
Link do komentarza
rozkoszny ten twój znajomy icon_smile.gif icon_biggrin.gif za 50 tys cięzko zalac pierwszą płytę- sam dach na taki dom jak Twój to koszt rzędu 30-50 tys zależnie z czego.
Pierwsza wątpliwośc- jeśli sam chcesz budować dom, wynika że jesteś budowlańcem i znasz się na tym więc pewnie wiesz dobrze jakie sa ceny. A jesli nie znasz się na budowie to jak chcesz budowac sam?
Myślę że można szacować dom tak około- przy powiedzmy średnim wykańczaniu, szukaniu obniżek, negocjowaniu cen itp (wogóle nie wspominam o domu drogo wykończonym bo można i za milion) tak około 2-2,5 tys za metr powierzchni ale całkowitej, nie użytkowej. (mówię o domu pod klucz ale bez ogrodzenia, kostki itp) Lepiej policzyć koszt realnie niż potem zostać ze stanem surowym i pustym kontem:) Ja Ci podaję ceny na podstawie mojego, nieduzego miasta- i na podstawie mojej prawei skończonej budowy:) A tez budów moich znajomych. Moje 300 m2 dachu z dachówki kosztowało nas ponad 50 tys....
Link do komentarza
Cytat

rozkoszny ten twój znajomy icon_smile.gif icon_biggrin.gif za 50 tys cięzko zalac pierwszą płytę- sam dach na taki dom jak Twój to koszt rzędu 30-50 tys zależnie z czego.
Pierwsza wątpliwośc- jeśli sam chcesz budować dom, wynika że jesteś budowlańcem i znasz się na tym więc pewnie wiesz dobrze jakie sa ceny. A jesli nie znasz się na budowie to jak chcesz budowac sam?
Myślę że można szacować dom tak około- przy powiedzmy średnim wykańczaniu, szukaniu obniżek, negocjowaniu cen itp (wogóle nie wspominam o domu drogo wykończonym bo można i za milion) tak około 2-2,5 tys za metr powierzchni ale całkowitej, nie użytkowej. (mówię o domu pod klucz ale bez ogrodzenia, kostki itp) Lepiej policzyć koszt realnie niż potem zostać ze stanem surowym i pustym kontem:) Ja Ci podaję ceny na podstawie mojego, nieduzego miasta- i na podstawie mojej prawei skończonej budowy:) A tez budów moich znajomych. Moje 300 m2 dachu z dachówki kosztowało nas ponad 50 tys....




Odpowiedz do krpoeczki_ns:
dziekuje za odpowiedz. Co do twoich watpliwosci, nie jestem budowlancem, znam sie na wykończeniówce.
Te 50 ty to za postwienie bez dachu. Koles ze wsi obok co buduje domy, powiedzial za robote 3tys, do pomocy bedzie moj przyszly tesc, ja, i jego syn.
Tesc podal mi wstepny kosztorys na stan surowy za materiały, bo roboty naszej nie bedziemy liczyc. 2000 pustak-10000, 2tony stali-12000, 100ton żwiru-1000, wapno,papa,lepik itd1000zl, 10ton cementu-4000, majster 3000, na dymnik-2000, blacha kropelkowa25zlx1m- 5000zl, i 5 tys na jakies pierdowly typu gwozdzie,kladki, beznzyna na dojazd pod i takie tam . Dodatkowo doliczyc trzeba zrobienie strtopu pod dach ale to tylko za obrobienie w tartaku, bo drzewo mamy swoje. Takze ze taki mi podali,
Link do komentarza
3 tysiące? Masz faceta który charytatywnie buduje domy? Za friko znaczy się?
Co do wspomnianych gdzies wczesniej cen wykończenia- u nas
metr płytek- około 30 zł (robocizna)
cała średnia łazienka (około 1500 zł)
Panele lub deska podłogowa około 10-15 zł metr (układanie)
Malowanie z gładziami - około 12-14 zł metr
malowanie bez gładzi (np sufity z regipsów) około 5 zł/metr
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
witam. jestsm tu nowa ;] chcialabym zebyscie mi powiedzieli... moze zaczne tak: z mezem dostalismy dzialke, stal tam stary dom i zostal po nim fundament. chcielibysmy postawic domek tam na tych fundamentach (dom ok 90m2 a fundamenty sa dolane nowe i koniecznie dach plaski bo jest tanszy oraz zeby mail jedno pietro) maz jest murarzem wiec sam by tam sobie poradzil z budowa. a generalnie chodzi mi o to ile by to wszystko wyszło (budowa domu) co i gdzie trzeba zgłosic. prosze i dziekuje za odpowiedz
Link do komentarza

bo one były dolewane czy tam co. ja sie nie znam dlatego pytam. projekt mam do odebrania 4marca, bo to moj wujek nam rysuje. zreszta to on powiedzial ze fundamenty sa dobre, bo jest nadzorca budowlanym, ale nie ma za duzo czasu zeby nam powiedziec co i jak. myslalam ze czegos wiecej sie tu dowiem.
Link do komentarza
Cytat

bo one były dolewane czy tam co. ja sie nie znam dlatego pytam. projekt mam do odebrania 4marca, bo to moj wujek nam rysuje. zreszta to on powiedzial ze fundamenty sa dobre, bo jest nadzorca budowlanym, ale nie ma za duzo czasu zeby nam powiedziec co i jak. myslalam ze czegos wiecej sie tu dowiem.



Jak wujek nie ma czasu, żeby cos powiedzieć, to zrezygnuj z takiego wujka.
A tu się szczegółow nie dowiesz, bo tutaj nie jest Urząd Gminy, ani nawet Starostwo Powiatowe. A tylko tam znają loklne uwarunkowania i znają plany.
A tutaj wróżki mają karnawał i tu wróżyć nie chcą.
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Generalnie cena chałupy chyba zalezy od niej samej od jej trudnosci czy prostocie budowy.
Na razie mam wgląd na 3 budowy znajomych. 2 skończone 178 m2= 320 tys do zamieszkania. dach 2 spadowy bez bajerów 2 dom 164 m2 dach 4 spadowy z 2 tarasikami i 2 lukarnami Stan deweloperski w 98 % brak białego montazu kuchni i C.O 300 tyś. 3 dom 230 m2 w parterze jak narazie sam fundament 110 tyś ciekawe ile bedzie kosztowac dach?
Ja na swój 190 m2 planóję wydac 300 tyś niewliczm w to przyłączy i działki . Ogrodzenie tylko musze dac z jednej strony 25 m . Tylko że muj dom prosty klocek 2 kondygnacje z dachem płaskim. Jak narazie jestem na etapie papierkologi ale architekt mi mówił ze jak zazwyczaj dom kosztuje X to mój bedzie kosztował 0,7 X
Na co zwrócic uwage by było taniej. Betonowe proste schody sa tańsze niz kręcone drewniane. Zazwyczaj. Ilość pomieszczeń by scianek działowych nie walic na setki metrów. wode tzn kibelki łazienki i kuchnie dać po jednej stronie chałupy i w jednym pionie by nie ciagać wody po całej chacie.
Aha do ceny także nie wliczam projektu.
No i zagospodarowanie ogrodu. to chyba lepiej zrobic samemu, jak sie nie lubi w ogródku czasem czegos porobic to poco dom moze lepiej mieszkanie. Ja chce miec dom dlatego że kocham ogród i cos przy nim robic zmieniac etc.No i oczywiście lepsze poczucie wolnosci.
Link do komentarza
Cytat

Generalnie cena chałupy chyba zalezy od niej samej od jej trudnosci czy prostocie budowy.
Na razie mam wgląd na 3 budowy znajomych. 2 skończone 178 m2= 320 tys do zamieszkania. dach 2 spadowy bez bajerów 2 dom 164 m2 dach 4 spadowy z 2 tarasikami i 2 lukarnami Stan deweloperski w 98 % brak białego montazu kuchni i C.O 300 tyś. 3 dom 230 m2 w parterze jak narazie sam fundament 110 tyś ciekawe ile bedzie kosztowac dach?
Ja na swój 190 m2 planóję wydac 300 tyś niewliczm w to przyłączy i działki . Ogrodzenie tylko musze dac z jednej strony 25 m . Tylko że muj dom prosty klocek 2 kondygnacje z dachem płaskim. Jak narazie jestem na etapie papierkologi ale architekt mi mówił ze jak zazwyczaj dom kosztuje X to mój bedzie kosztował 0,7 X
Na co zwrócic uwage by było taniej. Betonowe proste schody sa tańsze niz kręcone drewniane. Zazwyczaj. Ilość pomieszczeń by scianek działowych nie walic na setki metrów. wode tzn kibelki łazienki i kuchnie dać po jednej stronie chałupy i w jednym pionie by nie ciagać wody po całej chacie.
Aha do ceny także nie wliczam projektu.
No i zagospodarowanie ogrodu. to chyba lepiej zrobic samemu, jak sie nie lubi w ogródku czasem czegos porobic to poco dom moze lepiej mieszkanie. Ja chce miec dom dlatego że kocham ogród i cos przy nim robic zmieniac etc.No i oczywiście lepsze poczucie wolnosci.




Nasz dom będzie miał 102m2, dach dwuspadowy, proste pokoje, łazienki na jednym poziomie. Mam nadzieję, że się mieścimy w 250tys.
Hmmm...
Działkę mamy swoją, a ogród sama zagospodaruję
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Nasz dom będzie miał 102m2, dach dwuspadowy, proste pokoje, łazienki na jednym poziomie. Mam nadzieję, że się mieścimy w 250tys.
Hmmm...
Działkę mamy swoją, a ogród sama zagospodaruję



Witam,

jeśli planują Państwo zmieścić się w kwocie 250 tyś to może być trudne do zrealizowania...
Szacunkowa kwota jaką należy przyjąć za m2 budowy domu do stanu surowego zamkniętego + instalcje to 2800 zł/m2 ale i tak nie jest to wyznacznikiem gdyż wszystko zależy od konstrukcji bydynku, zastosowanych materiałów do ich budowy oraz stanu wyposażenia. Z doświadczenia wiem, że budowa jednego typowego projektu może się różnić cenowo nawet o 50% ! Wymagania klienta czasem zaskakują, ale to on ma być zadowolony z inwestycji.

Zawsze warto dokładnie wycenić realizację projektu z uwzględnieniem własnych wymagań i potrzeb przed podjęciem decyzji o wysokości ubiegania się o kredyt by ostatecznie nie zastanawiać się gdy nagle się okaże ...o kurcze...brakło nam środków, a mówili że tyle nam wystarczy by wybudować dom...

Pozdrawiam
Bartosz Krupa
www.profcad.pl Edytowano przez bertoldi (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam,

jeśli planują Państwo zmieścić się w kwocie 250 tyś to może być trudne do zrealizowania...
Szacunkowa kwota jaką należy przyjąć za m2 budowy domu do stanu surowego zamkniętego + instalcje to 2800 zł/m2 ale i tak nie jest to wyznacznikiem gdyż wszystko zależy od konstrukcji bydynku, zastosowanych materiałów do ich budowy oraz stanu wyposażenia. Z doświadczenia wiem, że budowa jednego typowego projektu może się różnić cenowo nawet o 50% ! Wymagania klienta czasem zaskakują, ale to on ma być zadowolony z inwestycji.

Zawsze warto dokładnie wycenić realizację projektu z uwzględnieniem własnych wymagań i potrzeb przed podjęciem decyzji o wysokości ubiegania się o kredyt by ostatecznie nie zastanawiać się gdy nagle się okaże ...o kurcze...brakło nam środków, a mówili że tyle nam wystarczy by wybudować dom...

Pozdrawiam
Bartosz Krupa
www.profcad.pl



OK, Zdajemy sobie sprawę, że 250tys to nie jest kwota, która wystarczy na calkowite wykończenie domu. Chcemy wybudować dom, do takiego stanu, byśmy mogli w nim zamieszkać (salon, kuchnia, łazienka - cały parter i sypialnię na poddaszu), oczywiście na zewnątrz ocieplenie domu, a pozostałą część domu chcemy wykańczać pomału, już za własną gotówkę. To chyba jednak te 250tys wystarczy?
Dziękujemy za doradztwo Edytowano przez AsiaPaweł (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...