Skocz do zawartości

Ocieplenie/termoizolacja budynku typu kostka. Od południowej strony liczy się w zasadzie każdy centymetr.


Recommended Posts

Witam, chciałem zapytać co można zrobić z takowym rodzynkiem, a mianowicie wjazd na działkę jest dosyć wąski. Linii ogrodu nie dorysowałem, ale wyjeżdżając z garażu i następnie z działki, jedyny normalny sposób i bez zbędnego manewrowania, jest przodem. A, że przodem, to promień skrętu jest większy jak wyjeżdżając tyłem i na centymetry obecnie mijam się zawsze z narożnikiem budynku. Sam wyjazd sam w sobie jest dosyć wąski, tak że VW Crafter ma na co uważać przejeżdżając. Chciałbym się doinformować czy istnieją jakieś systemy termoizolacji inne jak zastosowanie po prostu cienkiego styropianu, a może jest coś lepszego jak cieniutki grafitowy styropian. Owa ściana jest od strony południowej, sąsiad w tym miejscu nie ma drzewa tak więc od wschodu do zachodu cały czas jest nasłoneczniona. W takie upały jakie są teraz to jak życie w piekarniku. Jeden z absurdalnych pomysłów jakie przez głowę mi przechodziły to rurki z wodą wspomagające wychładzanie ściany. A może olać temat, dać prostą izolację i zainwestować w klimę. Szukam po prostu pomysłu, który ułatwi życie i nie wspomoże utrudnień powrotu/wyjazdu z garażu :)

 

PS Ma to jakieś znaczenie jak np. od ulicy i działki skorzystać z najgrubszego dostępnego styropianu, a od południowej najcieńszy(dom sąsiada od północy jest bezpośrednio połączony, więc brak izolacji)? Czy w zasadzie skorzystanie z jakiejkolwiek grubości da już korzystny efekt, ale ważne by trzymać się tej samej grubości na całej powierzchni budynku ?

słoneczko.png

Link do komentarza

Czyli chcesz z jednej strony dać np 1/3 mniej izolacji niż z drugiej? A wyobrażasz sobie wyjść w zimie w kurtce która ma tylko przód, a z tyłu byłbyś tylko w podkoszulku? Styropian grafitowy odpowiada mniej więcej 3/4 grubości białego styropianu. Według najnowszych norm odpowiednia grubość to 20cm białego albo 15cm grafitowego. Oczywiście można dać mniej i wszyscy rozumieją Twoją niedogodność związaną z wąskimi wjazdem. I nie chodzi o to czy będzie mniej cieplej, tylko nie da się dać z jednej strony mniej styropianu bo po pierwszej zimie zacznie Ci się skraplać woda na tej ścianie mniej ocieplonej.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

W zimie szybko zrozumiesz, że powinieneś dać równa grubość styropianu. Nawet latem - od południowej będziesz przecież chronił ścianę przed nadmiernym nagrzaniem.  Jaką masz powierzchnię ściany od południa - za dużo nie zaoszczędzisz na materiale. Jeśli szukasz oszczędności - nie tędy droga. I nie grafit tylko styropian "grafitowy". Grafit to jest dobry do ołówków. Masz tu przykładową ofertę Termo Organika styropianów FASADA - bo takiego użyjesz do ocieplenia ścian. Sa też styropiany grafitowe. W zasadzie obecnie - przeważnie o takich się tylko mówi - więcej się mówi niż kupuje bo w hurtowaniach niedobory i zmiany cen na wyższe rzecz jasna.

https://termoorganika.pl/grafitowy-styropian-innowacja-w-izolacji

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...