Skocz do zawartości

Odwodnienie deszczówki z działki


Recommended Posts

Ile tej deszczówki nazbierasz w te zbiorniki? Myślę, że po 5 minutach ulewnego deszczu będzie po temacie. Musisz zaplanować odwodnienie działki z prawdziwego zdarzenia. A raczej nie działki tylko zabezpieczyć budynek przed zalaniem. Jakie masz grunty - piaski, gliny..? Jak sytuacja wygląda po obfitych opadach, jak radzą sobie sąsiedzi. Woda u nich na działkach stoi czy szybko wsiąka? Temat jest bardzo złożony a same beczki raczej nie pomogą. Ja swojego czasu kopałem na działce wielki dół - przysłowiowe dwa na dwa bez dna :) i potem zasypywałem żwirem, tłuczniem i piaskiem, kilkadziesiąt centymetrów na samym wierzchu piasek, darń i trawka. Sladu nie było po wykopkach a woda już ni stała. Nawet nie wiem, czy to zgodnie ze sztuką, ale pomogło. Jeśli myślisz o rozprowadzeniu wody deszczowej - zasięgnij informacji na temat gotowych rozwiązań, większość wody deszczowej musisz rozsączyć, minimalna część zbierzesz. Potem będziesz tym ewentualnie kilka razy ogródek podlewał po tygodniu suszy - na więcej nie starczy. Są gotowe programy dofinansowania na takie inwestycje - Moja Woda. Artykuł jeden z wielu na ten temat  - oferta też jedna z wielu firm z branzy. Zachecam do lektury https://budujemydom.pl/instalacje/woda-i-kanalizacja/a/92692-pomysly-na-lapanie-deszczowki-i-sposoby-jej-wykorzystywania

Tutaj pierwsze źródło na stronie GOV - krynica wiedzy :)https://nfosigw.gov.pl/moja-woda/

 

Link do komentarza

Wymagają zbiornika na deszczówkę do odbioru budynku. A budynek muszę odebrać szybko w pnib bo czas mnie goni. O rozsączaniu pomyślę w późniejszym czasie. Na program moja woda się nie łapię bo w tym roku zakończył się czas składania wniosków  a musze to zrobić do około września. Nie mam sąsiadów bo są to nowe domy. Każdy ma w projekcie tylko te pojemniki na deszczówkę. Grunt to były łaki , szybko wsiąka woda raczej nie stoi

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...