Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Witam chciałbym wykuć otwór na okno w ścianie nośnej jakieś 140 cm szerokośći.Czy mogę użyć gotowych naroży leiler ceramicznych.Mur 25 cm , myślałem wkuc jedno nadproże 12 cm z zewnątrz zarzucić zaprawą i po wyschnięciu taka samą opcja od środka,czy można tak to wykonać.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie istnieje żadne kucie! Otwór na nadproże, a potem na samo okno się wycina!!! Piłą diamentową. Kucia się unika!!!

 

Oczywiście, Twój pomysł jest poza tym optymalny. Tak to należy robić. Najpierw wycinanie miejsc na nadproża, potem ich zamontowanie, a po uzyskaniu ich wytrzymałości, wycinanie otworu na okno. I jego osadzenie.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, rstechnology napisał:

Jeszcze nie ma .

 

A zamierzasz załatwiać? Bo tylko w Zakopanem i okolicy Prawo Budowlane się nie przyjęło. Dla reszty Polski to jest zmiana konstrukcyjna.

 • Lubię to 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Wywalić czarną folię Od dołu wymieniam co następuje .... Regips na stelażu Paroizolacja (ta żółta folia ) - łączenia folii klejone taśmą na głucho. wełna przerwa do deskowania- pustka powietrzna min 5cm       I to wsio...  
  • Bardziej bym się spodziewał, że ten pion do którego zaznaczyłem trasę rury jest zrobiony na potrzeby brodzika. Ale pewności nie mam.  Po przeniesieniu długość rur od miski ustępowej nie przekroczy raczej 3 m. Porównuję to orientacyjnie z innymi wymiarami na planie. Cała łazienka ma przecież 2,35 m długości.  Zasadnicze pytanie czy jest tam miejsce na ułożenie rur ze spadkiem? I trzeba jasno powiedzieć, że technicznie ten pierwotny, projektowany układ jest zdecydowanie lepszy.
  • W otworze nr 1 są nieco gorsze warunki. Na głębokości od 2,0 do 2,5 m jest warstwa pyłu. Ale jeśli w innych miejscach nie jest gorzej to nie problem. Na dom bez piwnicy całkiem dobre warunki. Za to na piwnicę bym się nie decydował. Właśnie ze względu na pyły na większej głębokości i wodę też na głębokości ok. 2 m. 
  • Aplikacja mobilna ViCare pozwala w łatwy sposób zdalnie sterować ogrzewaniem w domu lub mieszkaniu z poziomu smartfona. Wykorzystując połączanie internetowe umożliwia zarządzanie pracą całego systemu grzewczego, a także indywidualne ustawianie temperatury w każdym pomieszczeniu z osobna. Dzięki aplikacji ViCare sterowanie ogrzewaniem jest jeszcze łatwiejsze, bardziej komfortowe i energooszczędne niż dotychczas. Żyjemy w czasach, kiedy smartfony stały się centrum naszego dowodzenia – umożliwiają kontakt z najbliższymi, jak i z resztę świata, są centrum organizacyjnym, coraz częściej zastępują też karty płatnicze na zakupach i pozwalają zdalnie zarządzać pracą różnych urządzeń codziennego użytku. Za pomocą smartfona i aplikacji ViCare w łatwy sposób możemy zapewnić sobie dostęp również do wszystkich istotnych informacji na temat domowego systemu grzewczego i sterować jego pracą zgodnie z aktualnymi potrzebami domowników, praktycznie z dowolnego miejsca na świecie. Sterowanie ogrzewaniem przy użyciu smartfona Aplikacja ViCare umożliwia nam wgląd w pracę systemu grzewczego niezależnie od tego czy wypoczywamy w domu na salonowej kanapie, jesteśmy w pracy, czy też w podróży z dala od domu. Dzięki niej kliknięciem w ekran możemy wyświetlić informacje o stanie ogrzewania, ustawić żądaną temperaturę w pomieszczeniach, przełączyć tryb ogrzewania na oszczędny wychodząc z domu i przywrócić tryb normalnego grzania przed powrotem, a także ustalić w jakim przedziale czasowym będzie utrzymywana konkretna temperatura w pomieszczeniach. Aplikacja pozwala również zaprogramować komfortowe i oszczędne ogrzewanie na poszczególne dni tygodnia. Dowiedz się więcej! - Wszystko pod kontrolą - Komfortowa temperatura w każdym pomieszczeniu - System ViCare do każdej instalacji Cały artykuł czytaj na naszym blogu firmowym TUTAJ
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...