Skocz do zawartości

Wyrównanie wylewki


Recommended Posts

Witam wszystkich.

Mam do poprawy wylewkę samopoziomujaca około 20 m².roznica w poziomie od 0 do 1.5 centymetra. Ale chce też podnieść poziom całej podłogi o około 3 centymetry i tak myślę żeby zrobie to płytą osb 1.8  na to panel plus podkład.

 

Plan mam taki że kupiłem formatki osb 120x60.

 

Zlapie poziom i pod każdą taką formatka wkrece kołki rozporowe w wylewkę z prawidłową wysokością np.4 (może więcej)po rogach formatki jeden na środku.Położe na te kołki płyte OSB, a pozostałą przestrzeń od spodu plyty wypełnie niskorozpreznym klejem budowlanym ,żeby się nie uginała (będzie podparta na np.5 kołkach z prawidłową wysokością) Co sądzicie?

Link do komentarza

No właśnie, ja bym dał wylewkę na poziom równo tylko bym dobrał taką, która zniweluje te 3 centymetry. Z tymi płytami to trochę rzeźba i szkoda czasu. Potem w czasie użytkowania tutaj się zapadnie, tam się zapadnie i będą "góry i doliny". Dobierz coś z tego albo chociaż poczytaj. https://www.pl.weber/search-content/content_type/product/activities/masy-samopoziomujace-47

Potem już możesz nawet korzystac z oferty innych firm, ale na początek możesz w tym linku zrobić rozeznanie produktów.

Link do komentarza

 

Ustawienie płyt na dystansach i wypełnianie klejem lub pianką, w naszej ocenie nie jest dobrym rozwiązaniem. Rekomendujemy jednak zrobić wylewkę samopoziomującą - jest szybciej i pewniej.

W zależności, co ma być wykończeniem finalnym: jeśli podłoga pływająca (panele), to dowolna wylewka, jeśli wykończenie klejone, to weber.floor 4310, weber Renofloor lub weber Optima na trudne podłoża.

Zachęcamy do kontaktu z Biurem Doradztwa Technicznego, który jest dostępny pod nr tel. 800 163 121.

Poradnik doboru wylewki i instrukcję krok po kroku znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/masy-samopoziomujace/wylewka-samopoziomujaca-krok-po-kroku-jak-zrobic-wylewke-wyrownujaca

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...