Skocz do zawartości

Dekoracje pokoju dziecięcego - malowanie bajkowych ścian


Recommended Posts

Jesteśmy na etapie urządzania nowego domu. Większość pomieszczeń jest już gotowa z dość spójną koncepcją. Mamy pewien problem z pokojem dwuletnich bliźniaczek. Z uwagi na bardzo małe mieszkanie, dotąd spały w naszej sypialni. Po przeprowadzce chcemy, by miały własny pokój. Zamówiliśmy już meble, ale nie wiemy, w jaki sposób pomalować ściany. Nie chcemy żadnych typowo księżniczkowatych motywów. Wolimy neutralne, które będą podobały się im także wtedy, kiedy nieco podrosną. Jaki wzór wybrać i jak taką dekorację wykonać?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wykanczanie/wyposazenie-wnetrz/porady/91641-dekoracje-pokoju-dzieciecego-malowanie-bajkowych-scian

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Szanowni Państwo,
Pokój dziecka jest pomieszczeniem specyficznym i jego aranżacja powinna być przemyślana. Warto do dekoracji ścian stosować rozwiązania, które zapewnią plamoodporność i łatwość usuwania plam. Do malowania rekomenduję wybór Śnieżki Plamoodpornej. Farba jest hipoalergiczna, antystatyczna, posiada neutralny zapach. Tworzy powłokę odporną na plamy, zabrudzenia, środki czystości, szorowanie na mokro. Wszystkie zabrudzenia można usuwać przy pomocy wilgotnej ściereczki.
 

Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Malowaliśmy pokój dla dziecka jakiś czas temu. Malowanie ścian w takim pomieszczeniu, szczególnie gdy chce się zachować pomalowane ściany na dłużej niż kilka lat, aż dziecko stanie się troszkę starsze to wyzwanie - wyzwanie by wybrać wzór, który się szybko nie nudzi, nie starzeje. Nam ekipa z Poznania pomalowała świetnie ściany w podobny wzór do tego poniżej. Zdecydowanie ponadczasowe i nawet sam mieszkałbym w pokoju z takimi wzorami! 

wzor.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Współwłasność obejmuje wszystko co odziedziczyliśmy po rodzicach ,nie ma jeszcze fizycznego podziału działki ani domu .Postanowieniem sądu nabyliśmy udziały ułamkowe w całości  ,ja mniej siostra więcej .Siostra robi z naszym ogrodem co chce ,nie pytając mnie o zdanie czy zgodę .
    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...