Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Działa budowlana a budowa domu letniskowego lub postawienie domku holenderskiego


Recommended Posts

Dzień dobry,

Zastanawiam się na kupnem niedużej działki budowlanej. Usytuowana jest w dość zalesionym miejscu, gdzie mieszkańcy to głównie letniskowcy.
Dostałem dokument z warunkami zabudowy i wynika z niego że mogę wybudować mały dom jednorodzinny.
Zależało mi jednak na jednej rzeczy. Żeby do czasu wybudowania domu "z prawdziwego zdarzenia", mieć możliwość postawienia tam niedużego drewnianego domku letniskowego (coś jak na działce RODO) lub domku holenderskiego.
Chciałbym mieć jednak możliwość wybudowania wtedy przynajmniej szamba i podłączenia prądu (przy działce jest prąd a na działce hydrant). Od znajomego architekta dostałem jednak informacje, że dopóki nie wybuduję domu zgodnego z warunkami zabudowy, to nie dostanę zgody na podłączenia prądu i wybudowanie szamba. Z drugiej strony rozmawiałem z właścicielami działki i oni powiedzieli że na pewno nie powinienem mieć problemu. Ich część działki (obok mnie) jest jednak działką niebudowlaną.

Czy mógłbym prosić o poradzenie w tym temacie, ewentualnie jak mogę uzyskać konkretne informacje?

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zadać to pytanie urzędnikowi. Interpretacje sa różne. Przecież prąd na czas budowy możesz podłączyć jako budowlany po przejściu kilku formalności, a szambo - możesz moim zdaniem budowac równolegle z "niby budynkiem", którego jeszcze nie ma. Jesli szambo ma do 10m3 to na zgłoszenie i nie może być mozliwosci podłączenia do kanalizacji miejskiej. Ile czasu masz zamiar mieszkac w tym domku "ROD" zanim zaczniesz budować "prawdziwy" dom? Tak pytam hipotetycznie.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Dołóż do tego 800 kg mokrego śniegu. Na metr kwadratowy. Tak jak wspomniałem, nie twierdzę, że to się od razu zawali. Ale trzeba uwzględniać takie obciążenia i mieć na uwadze, że spadek jest minimalny, a powierzchni brak gładkości. Wiec o zsuwaniu się śniegu nie ma mowy. Musi roztajać. Ale wszystko można zaplanować. 
  • Temu zapytałem z czego toto będzie ....Po roku będzie mógł PeZet posadzić dodatkowo na środku tego dachu kaczeńce.
  • Takie rzeczy planuje się  przez budową konstrukcji, zielone dachy "zaczynają" swój ciężar od 50kg/m2 a po kilku latach mogą już ważyć dwa razy więcej ich ciężar ciągle może się zwiększać nawet powyżej 130kg/m2   Co do opadów to nawet deszcz, czy podlewanie skutecznie zwiększa ciężar, odśnieżanie jest trudne, ale możliwe, trzeba jednak ciągle mieć to na uwadze, drewno  na dachu domu jest osłonięte od czynników atmosferycznych, zadaszone nad tarasem  już nie, wilgotność drewna będzie rosła w okresie jesienno-zimowym wraz ze wzrostem obciążenia dachu, degradacja drewna również.     
  • W tym, że przed lotem do Smoleńska też nikt nie widział w niczym problemu.
  • Warstwy dachu zielonego ekstensywnego - idąc od dołu w górę:   1. Hydroizolacja o parametrach antykorzennych. Jeśli taka nie jest, to..   1a Inna bariera korzeniowa (folia przeciwkorzenna, papa wzmocniona przeciwkorzenna) 2. Geowłóknina chłonno-ochronna - zakład 10 cm 3. Mata drenażowa - zakład kilka cm 4. Włóknina fitracyjna - zakład 10 cm 5. Substrat ekstensywny na dach zielony (ma spełniać wymagania wytycznych dla dachów zielonych FLL) - kupowany w workach, rozgrabić na grubość 6 - 8 cm. 6. Roślinność: rozrzucić albo posadzić pędy rozchodników, albo to i to, albo rozłożyć prekultywowaną matę rozchodnikową.   Podlewać przez pierwsze 3 tygodnie, potem tylko w czasie przeciągającej się suszy.      
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...