Skocz do zawartości

Działa budowlana a budowa domu letniskowego lub postawienie domku holenderskiego


pitcairn1987

Recommended Posts

Dzień dobry,

Zastanawiam się na kupnem niedużej działki budowlanej. Usytuowana jest w dość zalesionym miejscu, gdzie mieszkańcy to głównie letniskowcy.
Dostałem dokument z warunkami zabudowy i wynika z niego że mogę wybudować mały dom jednorodzinny.
Zależało mi jednak na jednej rzeczy. Żeby do czasu wybudowania domu "z prawdziwego zdarzenia", mieć możliwość postawienia tam niedużego drewnianego domku letniskowego (coś jak na działce RODO) lub domku holenderskiego.
Chciałbym mieć jednak możliwość wybudowania wtedy przynajmniej szamba i podłączenia prądu (przy działce jest prąd a na działce hydrant). Od znajomego architekta dostałem jednak informacje, że dopóki nie wybuduję domu zgodnego z warunkami zabudowy, to nie dostanę zgody na podłączenia prądu i wybudowanie szamba. Z drugiej strony rozmawiałem z właścicielami działki i oni powiedzieli że na pewno nie powinienem mieć problemu. Ich część działki (obok mnie) jest jednak działką niebudowlaną.

Czy mógłbym prosić o poradzenie w tym temacie, ewentualnie jak mogę uzyskać konkretne informacje?

Link do komentarza

Proponuję zadać to pytanie urzędnikowi. Interpretacje sa różne. Przecież prąd na czas budowy możesz podłączyć jako budowlany po przejściu kilku formalności, a szambo - możesz moim zdaniem budowac równolegle z "niby budynkiem", którego jeszcze nie ma. Jesli szambo ma do 10m3 to na zgłoszenie i nie może być mozliwosci podłączenia do kanalizacji miejskiej. Ile czasu masz zamiar mieszkac w tym domku "ROD" zanim zaczniesz budować "prawdziwy" dom? Tak pytam hipotetycznie.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...