Skocz do zawartości

Nietypowa działka - usytuowanie budynku


niktwazny

Recommended Posts

Witam,

 

Mam prośbę o spojrzenie bardziej od mojego estetycznym zmysłem na zagospodarowanie nietypowej działki. Mam nadzieję, że rysunek pozwoli sobie wyobrazić układ działki. Jest to teren zniwelowany pod poziomem drogi. Droga lokalna do jednego domu. Zjazd od północy od tej drogi do działki. Na południe teren się wypłaszcza i po jeszcze delikatnym zniwelowaniu terenu powstanie ogród. Na zachód jest spadek terenu do potoku i widok na teren więc tam fajnie by było mieć taras choć byłby ona na nasypie.

 

W przyszłości droga będzie odgrodzona szpalerem tui, ale to tak czy inaczej droga gruntowa do jednego budynku. 

 

Jestem na etapie wyboru projektu budynku. Planuje mały dom bez garażu. Tak czy inaczej musimy mieć 2 samochody. Garaż 2 stanowiskowy to jednak zbyt duży wydatek, tak czy inaczej musiałaby stanąć wiata, więc zamiast garażu będzie wiata 2 stanowiskowa.

 

Jak podejść do układu budynku na działce? Jestem raczej za opcją pierwszą - na lewo. Budynek wejściem od drogi ale pod jej poziomem ok 5m od spodu skarpy. Wiata przyklejona do ściany budynku bez okien ale wjazd do wiaty nietypowo bo nie od ściany z wejściem do budynku. Z tym, że tutaj budynek byłby w połowie w nasypie, choć tak czy inaczej ławy znalazłyby się już w gruncie rodzimym - 1,2m ppt bo to na południu Polski. Najwyżej część ziemi ze środka budynku trzeba by było wymienić. 

 

Opcja 2 to wejście do budynku od strony zjazdu i wiata wolnostojąca.

dzialka.pdf

Jest jeszcze taka opcja i też wydaje się korzystna. 5m pomiędzy budynkiem a skarpą na manewrowanie samochodem też raczej powinno wystarczyć.

dzialka2.pdf

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...