Skocz do zawartości

Jaki zbiornik na deszczówkę wybrać - naziemny czy podziemny?


Recommended Posts

Wybierając zbiornik na wodę deszczową do swojej nieruchomości, możemy wybrać jedną z dwóch wersji naziemną lub podziemną. Wytypowanie konkretnego rodzaju będzie zależało od kilku czynników. Poniżej analizujemy kluczowe różnice między tymi opcjami oraz czynniki, które mogą w ten czy inny sposób wpłynąć na wybór.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/dachy-i-rynny/porady/96530-jaki-zbiornik-na-deszczowke-wybrac-naziemny-czy-podziemny

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Ano w obecnych czasach, gdy długotrwałe susze utrudniają nam życie to jeśli ma się swoją działkę to magazynowanie wody deszczowej to podstawa. Wszystko zależy od działki, ja mam zbiornik na wodę deszczową 600 litrów, na moja działkę akurat no i jest naziemny, ale stoi za szklarnią więc jest dobrze ukryty, także w żadnym razie nie przeszkadza jego widok. 

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Dnia 24.06.2021 o 13:36, mariob napisał:

  ja mam zbiornik na wodę deszczową 600 litrów,  

 

600 litrów to pryszcz. Kiedyś tyle wyciągałem ze studni codziennie, wieczorem albo rano, żeby na koniec dnia podlać rośliny. Ale to też okazało się pryszczem, kiedy nadeszła prawdziwa susza. Dałem se spokój. Niech wodę opadową gromadzą ci, którym ona odpływa. U mnie ani kropla nie spłynie poza działkę nawet wtedy, jeśli będzie padało przez czterdzieści dni i czterdzieści nocy. Nie ma szans. I żaden zbiornik jest do tego niepotrzebny. 

 

PS. Mam taki na 3000 litrów. ale stoi pusty aby komarom nie tworzyć wylęgarni.

Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...