Skocz do zawartości

Hyde-Park przeniesiony


Recommended Posts

1 godzinę temu, bobiczek napisał:

Oooooooooo, przepraszam uprzejmie, ale nie zgadzam się.

Jakie to spreparowane, obraźliwe czy też broń Boże nieprawdziwe informacje zapodawałem?

Mało że na pewno nie spreparowane, to często bardzo bardzo mocno sprawdzane i uzyskiwane z wiarygodnych źródeł (przeważnie na stronach "gov-u" sprawdzanych) 

Więc nieprawda.Bzdura.

 

Dnia 24.05.2021 o 22:49, bobiczek napisał:

 

Żeby było trochę równowagi

 

 

190006183_811036016194491_7049572993555035485_n.jpg

 

 

https://www.rp.pl/Polityka/210529797-Szczerba-Ten-samolot-Ryanair-jest-wlasnoscia-polskiej-spolki.html

 

Cytat

- Ten samolot został zarejestrowany w Polsce, jest własnością polskiej spółki akcyjnej.  Maszyna jest wpisana do polskiego rejestru statków powietrznych, a jej   leasingobiorcą jest Ryanair.

 

Cytat

Rejestr Statków Powietrznych – rejestr publiczny ewidencjonujący statki powietrzne, opisuje ich tożsamość, właściciela lub użytkownika oraz przynależność państwową

 

https://zbiam.pl/artykuly/rejestr-polskich-statkow-powietrznych-2020/

 

Cytat

 Ryanair  zarejestrował 15 samolotów Boeing 737-800, które wcześniej znajdowały się we flocie linii matki – irlandzkich Ryanair. Pochodzą z produkcji lat 2014-2018 i otrzymały znaki rejestracyjne: SP-RST do Z i SP-RKA do G. 

Teraz nie wiem gdzie leży prawda, to może jest tak, że trzeba wyprzeć to z psychiki żeby nie było problemu. :bezradny:

 

25 minut temu, daggulka napisał:

 

Ale że .... masz wymyślonego przyjaciela? O.o

To nie jest zdrowy objaw, Aniumus :zalamka: Martwię się o Ciebie!  :icon_rolleyes:

To poproszę o  niewyimaginowanego.:scratching:

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
1 godzinę temu, daggulka napisał:

Właśnie Animus.

Do tego był właśnie wątek w Klubie.

Można napisać wszystko. Papier, tudzież klawiatura - przyjmie wszystko.

Natomiast ludzie, którzy zaglądają i ciekawi ich temat - zareagują i zanegują :)  I rozpoczyna się dyskusja.

I dobrze, że jest dyskusja. Bo ....

Ale w "Panelu dyskusyjnym - przem. o dniu codziennym" ja nie wchodziłem w polityczne dysputy, czyli można i nawet Joks nie dawał się Wam wciągać,, ale reszta poszła po bandzie niestety.  :bezradny:

Link do komentarza
Przed chwilą, animus napisał:

Ale w "Panelu dyskusyjnym - przem. o dniu codziennym" ja nie wchodziłem w polityczne dysputy, czyli można i nawet Joks nie dawał się Wam wciągać,, ale reszta poszła po bandzie niestety.  :bezradny:

 

Krew nie woda, skutkiem czego Redakcja trzasnęła pięścią w stół ;)

Trzymanie się zasad - to jest to, czego zabrakło w podziale na Kluby i Hyde Park.

Link do komentarza
3 godziny temu, daggulka napisał:

Właśnie Animus.

Do tego był właśnie wątek w Klubie.

Można napisać wszystko. Papier, tudzież klawiatura - przyjmie wszystko.

Natomiast ludzie, którzy zaglądają i ciekawi ich temat - zareagują i zanegują :)  I rozpoczyna się dyskusja.

I dobrze, że jest dyskusja. Bo ....

 

 

1439669816_r1ypp7_600.jpg

Człowiek wolny jest jak kura wolnego wybiegu i tak nie ma cyrkla w tyłku i nie znosi okrągłych jaj tylko takie jak kury niewolnice z klatek. 

Link do komentarza
4 godziny temu, animus napisał:

 

 

Sam widzisz że napisałem tam w moim poście "dla równowagi" - czyli zareagowałem i odpowiedziałem na pierdoły wcześniejsze.

 

 

Cytat

 

Bo tak twierdzi "Polityka"?

A ja mam z Money taki.

"Na pokładzie nie znaleziono nic niezwykłego" - informuje Ryanair w oficjalnym stanowisku przesłanym redakcji money.pl. Firma reaguje na porwanie swojego samolotu i wymuszone lądowanie na lotnisku w Mińsku"

 

https://www.money.pl/gospodarka/bialorus-porwany-samolot-ryanair-w-minsku-jest-stanowisko-firmy-6642837242841856a.html

 

I co teraz?

 

Poza tym trochę wyjaśnia to zagmatwane tłumaczenie stosowne rozporządzenie i regulacja z linku 

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/konwencja-urzadzajaca-zegluge-powietrzna-paryz-1919-10-13-16868315/roz-2

 

 

 

Cytat

https://zbiam.pl/artykuly/rejestr-polskich-statkow-powietrznych-2020/

 

Teraz nie wiem gdzie leży prawda, to może jest tak, że trzeba wyprzeć to z psychiki żeby nie było problemu. :bezradny:

 

Z tego wpisu ( a przeczytałem uważnie) to zrozumiałem że

Cytuję:

Dokonując wpisu rejestrowego stwierdza się tożsamość danego egzemplarza, określa właściciela i ewentualnie użytkownika, a także ustanawia się polską przynależność państwową." 

Czyli tak jak z moim pontonem na ryby.

Jest zgłoszony i ma wykupione stosowne pozwolenia do użytkowania (pływania) w Urzędzie Marszałkowskim.

Ma nadany numer boczny, który musiałem trwale na niego nanieść.

Ale jest mój, czyli Pawła!

I ja za niego odpowiadam, ja go użytkuję, ja go konserwuję, pompuję i spuszczam z niego powietrze.

Jest mój!

 

 

Cytat

To poproszę o  niewyimaginowanego.:scratching:

 

Nie za bardzo zrozumiałem "o co coman"

 

 

 

 

Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
58 minut temu, bobiczek napisał:

Sam widzisz że napisałem tam w moim poście "dla równowagi" - czyli zareagowałem i odpowiedziałem na pierdoły wcześniejsze.

I właśnie oto mi chodzi, dla jakiej równowagi, marnujesz swój czas i prąd?

Co to Ci daje, (kto Cię nakręca. to wiem) a kto  Ci za to zapłaci?   :scratching:

1 godzinę temu, bobiczek napisał:

I co teraz?

 Teraz jest nierównowaga?

Mam dalej coś wklejać?

Po co? Wolę pogadać o pogodzie, ja mam równowagę cały czas, mogę napisać, że masz rację.

Choroba fezbukowa mnie nie dopadła, nie naświetlam ocząt dla tego syfu, wolę dorabiać klucze.  

1 godzinę temu, bobiczek napisał:

Nie za bardzo zrozumiałem "o co coman"

Twoja Tulpa to partia rządząca a Dagmary to poprzednia, 

Konstrukcja myślowa, uformowana przez kreatorów,  serwisy społecznościowe - "fezbuki", media itd...

Po kreacji musisz doprowadzić przez swój wpis 

2 godziny temu, bobiczek napisał:

 "do równowagi"

inaczej odczuwasz złe emocje, jesteś sfrustrowany, wtedy właśnie jesteś narzędziem.

To samo odczuwa, czytając twój post Dagmara, forma myślowa się nakręca,  zaczynacie angażować coraz większe emocje, dochodzi do kłótni.

 Żadne z Was nie osiąga równowagi, odchodzicie zmęczeni, czujecie się źle.

Myśli nadal kłębią się w baniakach, zaczynacie przelewać swój stres na najbliższych.

Pobraliście z neta coś niematerialnego i przekazujecie tą pobraną energię dalej, tę formę myślową na innych ludzi,  których kochacie, ale przez to, że "fezbuk" dal Wam zadania nie potraficie być już takimi ludźmi jak dawniej.   :bezradny:

 

 

 

Link do komentarza
16 godzin temu, demo napisał:

A to dlaczego się wyniosłeś z klubów???.

 

1. Swoje tematy zamknąłem,bo nie było na nie zapotrzebowania.

2. Z innych szczerze mówiąc - nie pamiętam. Chyba podobnie.

 

16 godzin temu, animus napisał:

Zenon się wyniósł bo ktoś mocno paskudził na Religię i to bez zahamowań

 

I to też był jakiś powód. A ponieważ temat był klubowy, doszedłem do wniosku, że jak komuś sprawia przyjemność niepubliczne paskudzenie - - no to może mu taka terapia jest niezbędna.

Natomiast w publicznym sie wypowiadałem, a przede wszystkim ODPOWIADAŁEM  - dla zasady.

I nie inicjowałem takich tematów.

 

Zresztą - dziwna sprawa i zagadkowa.

Dlaczego to wlaśnie publiczny temat był chętnie uzywany do takich "paskudzeń" - a klubowy temat nie?

I nie przez wszystkich!

 

Link do komentarza
7 godzin temu, animus napisał:

inaczej odczuwasz złe emocje, jesteś sfrustrowany, wtedy właśnie jesteś narzędziem.

To samo odczuwa, czytając twój post Dagmara, forma myślowa się nakręca,  zaczynacie angażować coraz większe emocje, dochodzi do kłótni.

 Żadne z Was nie osiąga równowagi, odchodzicie zmęczeni, czujecie się źle.

Myśli nadal kłębią się w baniakach, zaczynacie przelewać swój stres na najbliższych.

Pobraliście z neta coś niematerialnego i przekazujecie tą pobraną energię dalej, tę formę myślową na innych ludzi,  których kochacie, ale przez to, że "fezbuk" dal Wam zadania nie potraficie być już takimi ludźmi jak dawniej.   :bezradny:

 

 

:scratching: Oż k.... piękny post... 

 ...aleś dojechał...  to już teraz wiem, dlaczego mnie korzonki bolą i wcześniej sie wybudziłem.... :yahoo:

można rzec: 

分析診斷 (Fēnxī zhěnduàn)

 

Animus - zamiast dorabiać klucze - załóż wątek psychoanalizy :)

Link do komentarza
9 godzin temu, animus napisał:

Pobraliście z neta coś niematerialnego i przekazujecie tą pobraną energię dalej, tę formę myślową na innych ludzi,  których kochacie, ale przez to, że "fezbuk" dal Wam zadania nie potraficie być już takimi ludźmi jak dawniej.   :bezradny:

 

 

Jesteś niesprawiedliwy, Animus.

Pamiętasz, jak po którejś z kolei kopaninie stwierdziłam, że będę tylko "punktować" wklejając suche informacje z linkiem z jakiegoś portalu informacyjnego? Po to, żeby nie zginęło. Żeby nie przeszły obok tłumu obojętnie kolejne złe rzeczy, które dzieją się w kraju.  Po to, żeby zaznaczyć, że nie godzę się z tym. Nie mówię, że nie wchodziłam w dyskusje w ogóle. Jednakże moje posty w większości od co najmniej kilku miesięcy w Twoim wątku politycznym wyglądały w następujący sposób: suchy link i cytat z tego artykułu. Starałam się wklejać nie z TVN i nie z TVP celowo, żeby nie działać na niektórych jak płachta na byka. Oczywiście zdarzało mi się wrzucić jakiegoś mema, która aktualnie mnie ubawił, jednakże były to pojedyncze przypadki.

 

Czy były dynamiczne dyskusje? Były. Taki wątek.

 

Nie podoba mi się Twoja prośba o obojętność. Nie podoba mi się, że mamy nie rozmawiać na trudne tematy. Nie podoba mi się, że mamy jak te cielęta na rzeź iść przez życie bez słowa sprzeciwu. Mam pewne poglądy, wartości i zawsze będę ich bronić.

Twój wpis świadczy o poniższym. Nie podoba mi się.

 

 

malpki-nic-nie-widzialem_9339.jpg

 

 

Jeszcze nadmienię. Niektórzy powiedzą: ale to jest forum budowlane.

Oczywiście, że jest :)

Ale przecież forum tworzą ludzie. Ludzie, którzy chcą również pogadać o czymś innym, niż o budowie. O życiu (w Hyde Parku) i o tym, co się dzieje w kraju (w Klubach). Nie samą budową człowiek żyje ;)

Kwestia zachowania pewnego poziomu dyskusji :)

Czasem się nie da .... bo krew nie woda .... dlatego właśnie te dyskusje polityczne i inne wrazliwe prowadzone powinny być w zamkniętych Klubach. Kto chce się wywnętrzyć w tych tematach, idzie tam i już.

Howgh

 

Edytowano przez daggulka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
1 godzinę temu, daggulka napisał:

Nie podoba mi się Twoja prośba o obojętność. Nie podoba mi się, że mamy nie rozmawiać na trudne tematy. Nie podoba mi się, że mamy jak te cielęta na rzeź iść przez życie bez słowa sprzeciwu. Mam pewne poglądy, wartości i zawsze będę ich bronić.

Twój wpis świadczy o poniższym. Nie podoba mi się.

Może ten fragment jego wpisu wyjaśni Ci dlaczego tak jest:

10 godzin temu, animus napisał:

I właśnie oto mi chodzi, dla jakiej równowagi, marnujesz swój czas i prąd?

Co to Ci daje, (kto Cię nakręca. to wiem) a kto  Ci za to zapłaci? 

Wszystko się musi opłacić i zapłacić.

No oni prywaciarze już tak mają, takie skrzywienie zawodowe. :icon_mrgreen:

 

Powiem więcej, ja sam wielokrotnie doświadczyłem takich zachowań wśród niektórych znajomych.

Jak zacznie parać się jakąś dzialalnością gospodarczą, to już nie pogadasz z wariatem na żadny inny temat tylko o jego "byznesie" i wszystko zaczyna się kręcić wkoło robienia kasy i co sie opłaca a co nie. No takie skrzywienie zawodowe, po prostu.;)

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Jakoś tak .... wierzę w ludzi, dlatego nie sądzę, żeby tym kierował się Animus :)

Raczej tak, jak wszystkim tutaj, zależy Mu na spoko atmosferze ;)

Jednak atmosfera atmosferą - może być fajna nawet pomimo różnic poglądów. Przecież na wątkach budowlanych też formumowicze ścierają się, i to nierzadko ;)

Link do komentarza
7 godzin temu, daggulka napisał:

 

Jesteś niesprawiedliwy, Animus.

Pamiętasz, jak po którejś z kolei kopaninie stwierdziłam, że będę tylko "punktować" wklejając suche informacje z linkiem z jakiegoś portalu informacyjnego? Po to, żeby nie zginęło. Żeby nie przeszły obok tłumu obojętnie kolejne złe rzeczy, które dzieją się w kraju.  Po to, żeby zaznaczyć, że nie godzę się z tym. Nie mówię, że nie wchodziłam w dyskusje w ogóle. Jednakże moje posty w większości od co najmniej kilku miesięcy w Twoim wątku politycznym wyglądały w następujący sposób: suchy link i cytat z tego artykułu. Starałam się wklejać nie z TVN i nie z TVP celowo, żeby nie działać na niektórych jak płachta na byka. Oczywiście zdarzało mi się wrzucić jakiegoś mema, która aktualnie mnie ubawił, jednakże były to pojedyncze przypadki.

 

Czy były dynamiczne dyskusje? Były. Taki wątek.

 

Nie podoba mi się Twoja prośba o obojętność. Nie podoba mi się, że mamy nie rozmawiać na trudne tematy. Nie podoba mi się, że mamy jak te cielęta na rzeź iść przez życie bez słowa sprzeciwu. Mam pewne poglądy, wartości i zawsze będę ich bronić.

Twój wpis świadczy o poniższym. Nie podoba mi się.

 

Jeszcze nadmienię. Niektórzy powiedzą: ale to jest forum budowlane.

Oczywiście, że jest :)

Ale przecież forum tworzą ludzie. Ludzie, którzy chcą również pogadać o czymś innym, niż o budowie. O życiu (w Hyde Parku) i o tym, co się dzieje w kraju (w Klubach). Nie samą budową człowiek żyje ;)

Kwestia zachowania pewnego poziomu dyskusji :)

Czasem się nie da .... bo krew nie woda .... dlatego właśnie te dyskusje polityczne i inne wrazliwe prowadzone powinny być w zamkniętych Klubach. Kto chce się wywnętrzyć w tych tematach, idzie tam i już.

Howgh

 

 

Rozmawiać nie będziesz w stanie jeżeli np.  zostałaś powołana do krucjaty przez "fezbuka" lub inne media, to

 

Cytat

 "dla równowagi"

musisz dodać wpis, żeby uspokoić swoje emocje a z drugiej strony dostaniesz i tak ripostę tam są też osoby ukształtowane w narzędzia polityczne, taka jest strategia.

 

Patrząc "po owocach" podsumuj, kogo przekonałaś?

Powstaje coraz większa przepaść na nić porozumienia w tych tematach.

Chyba nie warto.

:bezradny:

 

 

8 godzin temu, zenek napisał:

Animus - zamiast dorabiać klucze - załóż wątek psychoanalizy :)

:scratching:

6 godzin temu, demo napisał:

Może ten fragment jego wpisu wyjaśni Ci dlaczego tak jest:

Wszystko się musi opłacić i zapłacić.

No oni prywaciarze już tak mają, takie skrzywienie zawodowe. :icon_mrgreen:

Ładnie Cię przez te parę lat ukształtowali i pozwolili tak to zaszufladkować - prywaciarz samo zło, albo złodzieje. 

Brawo!

:takaemotka:

3 godziny temu, daggulka napisał:

Jakoś tak .... wierzę w ludzi, dlatego nie sądzę, żeby tym kierował się Animus :)

Raczej tak, jak wszystkim tutaj, zależy Mu na spoko atmosferze ;)

Jednak atmosfera atmosferą - może być fajna nawet pomimo różnic poglądów. Przecież na wątkach budowlanych też formumowicze ścierają się, i to nierzadko ;)

Jestem na tym Forumie długo i pamiętam czasy kiedy....

:bezradny:

1 godzinę temu, joks napisał:

Od paru dni nie ma podczytywacza , i jakoś dziwnie spokojnie jest .....przypadek?

 

Pewno coś mu wypadło, albo ma "banana".  

Link do komentarza
17 godzin temu, animus napisał:

I właśnie oto mi chodzi, dla jakiej równowagi, marnujesz swój czas i prąd?

Co to Ci daje, (kto Cię nakręca. to wiem) a kto  Ci za to zapłaci?   :scratching:

 

Nie mogę zdradzić.

 

 

Cytat

Twoja Tulpa to partia rządząca a Dagmary to poprzednia, 

Konstrukcja myślowa, uformowana przez kreatorów,  serwisy społecznościowe - "fezbuki", media itd...

Po kreacji musisz doprowadzić przez swój wpis 

inaczej odczuwasz złe emocje, jesteś sfrustrowany, wtedy właśnie jesteś narzędziem.

Pobraliście z neta coś niematerialnego i przekazujecie tą pobraną energię dalej, tę formę myślową na innych ludzi,  których kochacie, ale przez to, że "fezbuk" dal Wam zadania nie potraficie być już takimi ludźmi jak dawniej.   :bezradny:

 

O kufa i ja pierduole.

Rozszyfrowałeś mnie.

Czuję się...... czuję się.....

No tak się chyba czuję.

Tak!

Dokładnie tak się czuję i tak bym wyglądał gdyby ktoś mógł moje samopoczucie nakreślić po Twoim wpisie....

Pozdrawiam @animus

Pisz i diagnozuj częściej.

Okropnie mi się spodobało

 

197183250_2286743651459026_5764631181631964126_n.jpg

Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
1 godzinę temu, animus napisał:

prywaciarz samo zło, albo złodzieje. 

Brawo!

Żeby samo zło to aż tak nie jest, raczej zło konieczne, no i nie złodzieje tylko kombinatorzy i oszuści. Każdy kombinuje jak tu nie partycypować w utrzymaniu państwa, niech państwo utrzymują zwykli podatnicy, masa robi kasa.

Ktoś wklejał zestawienie ile płacą procentowo przedsiębiorcy a ile ludzie pracy, no więc o czym chcesz jeszcze dyskutować.

1 godzinę temu, animus napisał:

Patrząc "po owocach" podsumuj, kogo przekonałaś?

Powstaje coraz większa przepaść na nić porozumienia w tych tematach.

Chyba nie warto.

Otóż warto, warto nawet tak dla samej idei, ale to pewnie Ci nic nie mówi bo musi się opłacać.

Przekonała i owszem, przekonała na przykład mnie do siebie, choć tak bardzo się różnimy w wielu sprawach.

Na Zenka też reagowała początkowo dość alergicznie, ale ostatnio wiele się zmieniło i trzeba być ślepym żeby tego nie widzieć, albo mieć klapki na oczach i patrzec tylko w kierunku gdzie się opłaci.

Link do komentarza
57 minut temu, demo napisał:

Żeby samo zło to aż tak nie jest, raczej zło konieczne, no i nie złodzieje tylko kombinatorzy i oszuści. Każdy kombinuje jak tu nie partycypować w utrzymaniu państwa, niech państwo utrzymują zwykli podatnicy, masa robi kasa.

Jakby nie patrzeć to jestem złodziej i kombinator ...Bom prywaciarz , robię na siebie ....a kim są według Ciebie ci ,,zwykli podatnicy ''? To ci co siędzą w biurach wszelkiej maści i pierdzą w stołki?

Link do komentarza
1 godzinę temu, demo napisał:

Ktoś wklejał zestawienie ile płacą procentowo przedsiębiorcy a ile ludzie pracy, no więc o czym chcesz jeszcze dyskutować.

Tu trzeba rozrożnić przedsiębiorców (rozumiem wlaścicieli przedsiębiorstwa, czyli dużej firmy - i właściciela małej firmy, czy jednoosobowej.

No i zyski - które są różne.

A trzeba brać to pod uwagę - że to jednak prywaciarz ponosi ryzyko funkcjonowania firmy - a nie jego pracownik.

No i obciązenia tych małych firm wzrosły niepomiernie, w stosunku do tego, co było dawniej.

Jeśli ktoś zarabia kilka tysięcy - a obciążenia podatkowe ma 50% - no to to jest paranoja.

 

Czyms innym zupełnie jest fakt, że płacą mało lub w ogóle krezusi. 

No i oczywiście człowiekiem pracy są ci, co pracują - niekoniecznie tylko pracownicy.

10 minut temu, joks napisał:

Jakby nie patrzeć to jestem złodziej i kombinator ...Bom prywaciarz , robię na siebie ....a kim są według Ciebie ci ,,zwykli podatnicy ''? To ci co siędzą w biurach wszelkiej maści i pierdzą w stołki?

W biurach też są ludzie pracy - i pierdzący w stołek.

Jak w różnych innych okazjach do zarobkow :)

Ustalmy może - że są różne formy pracy.

Można cięzko pracować i na budowie, i w teatrze, i np śpiewając, a nawet gadając przy okazji myślenia (politycy).

I wszędzie tam można znaleźć palantów - tyle że pewnie np. z budowy szybko taki wylatuje, chyba że jest z układu i w nadzorze :takaemotka:

Natomiast wszędzie układy i kliki zapewniają wysokie apanaże i nawet pierdzenie w stołek równolegle, a potem wysokie emerytury :wallbash:

Link do komentarza
1 godzinę temu, demo napisał:

Otóż warto, warto nawet tak dla samej idei

oczywiście, że warto.

Byle na jakimś sensownym poziomie i bez urazy.

Idea jest jak najbardziej ważna - a dyskusja to troche taka rozgrywka i łamigłówka. Czyli powinna być jednak rozrywką i tak to sie powinno odbierać. 

Wniosek - jak w sporcie - gra bez faulowania jest fajna. 

Ciężkie faule ranią, zabijają sport.

Tu też ciężkie faule zabijały dyskusję.

Szkoda.

Link do komentarza
58 minut temu, joks napisał:

Jakby nie patrzeć to jestem złodziej i kombinator ...Bom prywaciarz , robię na siebie

Joksiu no jaki tam z Ciebie prywaciarz, jak sam piszesz że robisz na siebie.xD

Prywaciarz to zaczyna się od takiego co na niego ludzie zapierdalają, no czy jakoś tak.:yahoo:

Nawet jak tam trochę przychachmęcisz to Twoja ciężko zapracowana kasa, za konkretną robotę.

 

Link do komentarza
3 godziny temu, demo napisał:

Ktoś wklejał zestawienie ile płacą procentowo przedsiębiorcy a ile ludzie pracy, no więc o czym chcesz jeszcze dyskutować.

Nie wiem kto co wkleił i kto to zestawienie robił. :hahaha2:

3 godziny temu, demo napisał:

Żeby samo zło to aż tak nie jest, raczej zło konieczne, no i nie złodzieje tylko kombinatorzy i oszuści. Każdy kombinuje jak tu nie partycypować w utrzymaniu państwa, niech państwo utrzymują zwykli podatnicy, masa robi kasa.

No to jednak złodzieje.:bezradny:

A czym się zajmujesz, pracujesz u przedsiębiorcy?

Nie płaci ci tyle samo co sam zarabia a to złodziej. :scratching:

 

4 godziny temu, bobiczek napisał:

Nie mogę zdradzić.

Pewnie sam nie wiesz, tak to wygląda.

2 godziny temu, joks napisał:

Jakby nie patrzeć to jestem złodziej i kombinator ...Bom prywaciarz , robię na siebie ....a kim są według Ciebie ci ,,zwykli podatnicy ''? To ci co siędzą w biurach wszelkiej maści i pierdzą w stołki?

Ty i ja to zło konieczne, złodzieje, kombinatorzy i oszuści.

Tu i dwa pokolenia na leczenie za mało. :yahoo:

 

2 godziny temu, zenek napisał:

oczywiście, że warto.

A gadałeś kiedyś do ściany?:takaemotka:

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
5 godzin temu, animus napisał:

 

Rozmawiać nie będziesz w stanie jeżeli np.  zostałaś powołana do krucjaty przez "fezbuka" lub inne media, to

 

 

 

Czytam w necie newsy z różnych portali. Szczerze? Nie czuję się powołana przez kogokolwiek do walki. Taką mam naturę, że jeśli z czymś się nie zgadzam, to o tym mówię i bronię swojego zdania. 

 

5 godzin temu, animus napisał:

Patrząc "po owocach" podsumuj, kogo przekonałaś?

 

 

Nie o to chodzi. Chodzi o to, żeby nie przechodzić obojętnie i bez lęku móc wypowiedzieć swoje zdanie. Dopóki mogę to robić, jestem wolnym człowiekiem. 

Link do komentarza
8 minut temu, daggulka napisał:

Taką mam naturę, że jeśli z czymś się nie zgadzam, to o tym mówię i bronię swojego zdania. 

Do tego stopnia bronisz że nawet nie bierzesz pod uwagę że ktoś może mieć zupełnie inne zdanie .....a jeżeli już bierzesz zdanie takiej osoby na tapetę to te zdanie jest z doopy wzięte według Ciebie bo nie kompatybilne z Twoim .........ale to już tłuczone było pierdylion razy .

Do tego stopnia bronisz swojego zdania że ta obrona to taka ,,wojna o pokój''.Nieraz po trupach.

Link do komentarza
1 minutę temu, joks napisał:

Do tego stopnia bronisz że nawet nie bierzesz pod uwagę że ktoś może mieć zupełnie inne zdanie

 

 

Ależ biorę. Ale się z nim nie zgadzam 😊

 

1 minutę temu, joks napisał:

 

Do tego stopnia bronisz swojego zdania że ta obrona to taka ,,wojna o pokój''.Nieraz po trupach.

 

No tak. Waleczna ze mnie gadzina. Taki charakter. 

Link do komentarza

Dzień dobry :) mam nowe pomysły i komunikaty.

Temat "Panel dyskusyjny - przemyślenia o dniu codziennym" wraca na swoje miejsce, czyli do działu https://forum.budujemydom.pl/forum/136-niebudowlany-hyde-park/ łączę go z tematem nowo powstałym, czyli "Nie samą budową człowiek żyje. Dla wytchnienia porozmawiajmy o wszystkim.”.  Moderatorem tego działu zostali @daggulka i @aru. Będą pilnować, aby w wątku nie pojawiały się kwestie polityczne. Jeśli ktoś chciałby bardzo porozmawiać o polityce, proszę aby założył nowy Klub.

 

W skrócie:

  • nowi moderatorzy mogą kasować posty w Hyde-Parku wg. własnego uznania - wierzę w ich rozsądne podejście :x
  • nie rozmawiamy o polityce.

Pozdrawiam

Marcin Szymanik

Link do komentarza
4 minuty temu, Redakcja napisał:

Dzień dobry :) mam nowe pomysły i komunikaty.

Temat "Panel dyskusyjny - przemyślenia o dniu codziennym" wraca na swoje miejsce, czyli do działu https://forum.budujemydom.pl/forum/136-niebudowlany-hyde-park/ łączę go z tematem nowo powstałym, czyli "Nie samą budową człowiek żyje. Dla wytchnienia porozmawiajmy o wszystkim.”.  Moderatorem tego działu zostali @daggulka i @aru. Będą pilnować, aby w wątku nie pojawiały się kwestie polityczne. Jeśli ktoś chciałby bardzo porozmawiać o polityce, proszę aby założył nowy Klub.

 

W skrócie:

  • nowi moderatorzy mogą kasować posty w Hyde-Parku wg. własnego uznania - wierzę w ich rozsądne podejście :x
  • nie rozmawiamy o polityce.

Pozdrawiam

Marcin Szymanik

O Jezu niemożliwe. ale super fajnie. Wielkie dzięki :ih::ih::ih::ih::ih::ih::ih:. Jakby co to ja jestem apolityczny również już nawet nie oglądam TV również mogę pomóc. 

 

Link do komentarza
Dnia 12.06.2021 o 10:04, demo napisał:

Może ten fragment jego wpisu wyjaśni Ci dlaczego tak jest:

Wszystko się musi opłacić i zapłacić.

No oni prywaciarze już tak mają, takie skrzywienie zawodowe. :icon_mrgreen:

 

Powiem więcej, ja sam wielokrotnie doświadczyłem takich zachowań wśród niektórych znajomych.

Jak zacznie parać się jakąś dzialalnością gospodarczą, to już nie pogadasz z wariatem na żadny inny temat tylko o jego "byznesie" i wszystko zaczyna się kręcić wkoło robienia kasy i co sie opłaca a co nie. No takie skrzywienie zawodowe, po prostu.;)

Mam nadzieję, że jak kiedys zostanę już takim prywaciarzem, to nie będę taki ;) (bo planuję )

I przyłączam się do podziękowań :)

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Współwłasność obejmuje wszystko co odziedziczyliśmy po rodzicach ,nie ma jeszcze fizycznego podziału działki ani domu .Postanowieniem sądu nabyliśmy udziały ułamkowe w całości  ,ja mniej siostra więcej .Siostra robi z naszym ogrodem co chce ,nie pytając mnie o zdanie czy zgodę .
    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...