Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Działka budowlana z linią średniego napięcia


Recommended Posts

Jest to mój pierwszy post tutaj, więc witam wszystkich serdecznie i z góry dziękuję za wszelką pomoc i każde rady. Razem z żoną planujemy zakupić działkę budowlaną, na której chcemy się  wybudować. Mamy upatrzoną jedną, działkę ok 11 arów o wymiarach ok 34.5m x ok 32,5m. Przez tą  działkę przechodzi jednak linia średniego napięcia (dołączam zdjęcie z ogłoszenia). Działka leży bezpośrednio przy drodze gminnej. Chciałbym się was poradzić, czy rozważalibyście zakup takiej działki, biorąc pod uwagę, że przebiega nad nią ta linia. Na co powinienem zwrócić szczególnie uwagę decydując się na nią.

 

 Jeszcze raz dziękuję za wszelką pomoc.

15d997_6f8b_xbig-dzialka-budowlana-proszowicki-zielona.jpg

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim proponuje zapoznać się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego (MPZP). Oraz udać się do miejscowego zakładu energetycznego. Bo o ile samą działkę z taka linią da się sensownie zabudować, to w trakcie robót trzeba już poczynić z nimi pewne uzgodnienia. Bo w trakcie prac budowlanych jest zawsze pewne ryzyko uszkodzenia linii. Co do samej możliwości zabudowy to chyba najpoważniejszym ewentualnym ograniczeniem byłaby odległość pomiędzy linią i naziemnym zbiornikiem gazu płynnego.

Trzeba zachować odległość od linii energetycznych wynoszącą przynajmniej 15 m. Liczymy przy tym odległość nie bezpośrednio od przewodów znajdujących się przecież kilka metrów nad ziemią, ale tak jakby leżały one na ziemi.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...