Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

pękające płtyki na płycie gipsowo-kartonowej- help


Recommended Posts

Witam, moja znajoma ma taki problem: kupiła 2 lata temu nowe mieszkanie. W łazience ma położone płytki na płycie gipsowo-kartonowej.Niestety płytki zaczęły pękać jakby w rzędzie. Czy ktoś w Was orientuje się może, co jest tego przyczyną?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno pod płytkami powstało jakieś naprężenie.Nie wiadomo na czym zamocowano tam te płyty K-G.
Czasem fuchowcy mocują je bezpośrednio do jakiegoś elementu drewnianego i potem,kiedy drewno pracuje,tak właśnie się dzieje.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Witam, moja znajoma ma taki problem: kupiła 2 lata temu nowe mieszkanie. W łazience ma położone płytki na płycie gipsowo-kartonowej.Niestety płytki zaczęły pękać jakby w rzędzie. Czy ktoś w Was orientuje się może, co jest tego przyczyną?Przyczyna takiego stanu może być np to,że nowo wybudowane domy „pracują” pod wpływem osiadania fundamentów, odkształceń termicznych itp. Dopóki dom i jego wszystkie elementy konstrukcyjne „nie ułożą się” w stabilnej pozycji, może minąć nawet kilka lat.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Przyczyna takiego stanu może być np to,że nowo wybudowane domy „pracują” pod wpływem osiadania fundamentów, odkształceń termicznych itp. Dopóki dom i jego wszystkie elementy konstrukcyjne „nie ułożą się” w stabilnej pozycji, może minąć nawet kilka lat.Równie dobrze przyczyną mogą być naprężenia, które często prowadzą do spękań tynków, wylewek i okładzin na nich wykonanych, zwłaszcza jeśli wykonawca nie wykonał odpowiednich, zgodnych z wytycznymi przerw dylatacyjnych.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Witam, moja znajoma ma taki problem: kupiła 2 lata temu nowe mieszkanie. W łazience ma położone płytki na płycie gipsowo-kartonowej.Niestety płytki zaczęły pękać jakby w rzędzie. Czy ktoś w Was orientuje się może, co jest tego przyczyną?Ona sama kładła te płytki? Może należało poczekać z położeniem ich aż dom się ułoży?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Te płytki kładła jej jakaś ekipa-więc chyba choć minimum pojęcia o tym mieli icon_confused.gif:Z tym minimum pojęcia to różnie bywa!
Co do płytek to ciekawy jestem, na jakim kleju były montowane i jakie to płytki?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Myślę, że płytki mogą pękać w miejscu gdzie jest łączenie płyt g-k. takie łaczenia zazwyczaj pękają - a skoro są na nich płytki (a mieszkanie jest nowe i jeszcze osiada) to bardzo prawdopodobne.A może właśnie przyczyna tkwi w tym,że niefachowo zostały zamontowanie płyty gipsowo kartonowe lub płytki ceramiczne?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

ale tu trzeba skuć płytki więc wtedy udowodni że to mury np. pękły (jeśli pękły) - to wtedy można dostać odszkodowanie.


Zgadzam się-Przyczyną może być również jakiś drobny przeciek rury, który powoduje namoczenie płyty gipsowo-kartonowej i prowadzi do jej pęcznienia. Ale tak, jak napisała chotomowianka- jednoznacznej odpowiedzi można udzielić dopiero po wykonaniu „odkrywki”, czyli odkucia
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Nie sądzę. Spółdzielnia powie,że nie może ponosić odpowiedzialności za to,że fachowcy byli kiepscy i z odszkodowania "nici"Za punktu widzenia konsumenta spółdzielnie JEST odpowiadzialna bo:

1. pobiera czynsz
2. ma umowy z różnymi fachowcami i to ona nadzoruje remonty.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Za punktu widzenia konsumenta spółdzielnie JEST odpowiadzialna bo:

1. pobiera czynsz
2. ma umowy z różnymi fachowcami i to ona nadzoruje remonty.Z tego, co się orientuję, ona sama załatwiała sobie tych fachowców, spółdzielnia nie miała z tym nic wspólnego...
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jacy fachowcy? od płytek? przecież płytki sobie tak po prostu nie pękają - pękają wtedy gdy pęka ściana do której są przyklejone. w tym wypadku może to być pęknięcie muru lub płyty g-k na której są ułożone. Jeśli mur to zgłosić problem do spółdzielni - a jesli to płyta pękła to tamci fachowcy od płyty i płytek muszą to naprawić ... tylko czy ta firma jeszcze istnieje? lub czy zechcą szanowni panowie to naprawić? jesli nie - można to zgłosić do Cechu Rzemiosła , który m.in. :
Cytat

Rozpatrywanie skarg na działalność członków Cechu.

9. Dokonywanie - na wniosek osoby zainteresowanej - fachowej oceny pracy wykonanej przez członka Cechu i wydawanie w tym przedmiocie opinii.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

klej nie sprawia że płytki pękają . Są kleje elastyczne, które stosuje się w miejscach narażonych na zmiany temperatur np. układając glazurę na kominku, lub tam gdzie ma być ogrzewanie podłogowe.Są różne kleje o różnych rodzajach elestyczności?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Niech koleżana weźmie młotek i sobie te płytki zdejmie i położy nowe. Te już się wywisiały widocznie.Nie wszystkie koleżanki mają dobrą ręką do młotka. Coś tak myślę że remont spadnie na igora28. icon_wink.gif
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a może powodem jest to, że na łączeniach płyt G-K nie ma zabezpieczenia izolacją wodoszczelną i woda dostała się do płyty G-K i spowodowała że pod płytkami zrobił sie grzyb - to również może powodować jakieś uszkodzenia płyt G-K.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

a może powodem jest to, że na łączeniach płyt G-K nie ma zabezpieczenia izolacją wodoszczelną i woda dostała się do płyty G-K i spowodowała że pod płytkami zrobił sie grzyb - to również może powodować jakieś uszkodzenia płyt G-K.Jak rozumiem płyty G-K są w porządku. Tylko glazura (glazura?) nie chce się ich trzymać.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Dziwne. Muszą to być być jakies naprężenia drgania.... Ten dom nie stoi przypadkiem przy ruchliwej ulicy z tirami za rogiem?
No właśnie nie- to raczej spokojne miejsce położone z dala od ruchliwej ulicy.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Pytanie zasadnicze ile kosztowały płytki i jaki klej został zastosowany??
Jeżeli płytki są z marketu za 20zł/m2 to można zamknąć temat.
Jeżeli chodzi o klej, to nie wiem , jaki został zastosowany. Płytki natomiast były z Opoczna, kosztowały ponad 60 złotych z m2
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

A jeśli klej się rozszerza pod wpływem gorąca? Płytki wtedy nie mają szansy i pękają.
Raczej nie- klej właśnie po to ma być elastyczny,żeby mógł wytrzymać. Czasami płytki układamy przecież na ogrzewaniu podłogowym i nie pękają....
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Witam wszystkich. Mam uskok w poziome podłóg.okolo 3 cm.Plytkami z przedpokoju mam wjechane w otwór drzwiowy gdzie będą się łączyć z panelami które będą około  1.5 cm niżej.W związku z tym że ościeżnica(od strony zawiasów) będzie stać na tych płytach z przedpokoju  ,to opaska od strony zawiasów będzie 1.5.cm w powietrzu nad panelami.Co w związku z tym zrobic?Ciąć cała ościeżnice(oprócz opaski przy zawiasach) o te 1.5 centymetra żeby  opaska od strony zawiasów siadła na panelach?
  • Gość Kazimierz
   Nie ma sensu zakładać solarów w ich cenie możemy mieć instalację 2kw i bojler na wodę 1kw a reszta zmniejsza nam rachunek za prąd więc dodatkowo oszczędzamy. Ja polecam dla osób ze śląska firmę [url=https://gvolt.pl/]gvolt[/url] mi zakładali fajna firma szybko załatwione.
  • Ustawienie płyt na dystansach i wypełnianie klejem lub pianką, w naszej ocenie nie jest dobrym rozwiązaniem. Rekomendujemy jednak zrobić wylewkę samopoziomującą - jest szybciej i pewniej. W zależności, co ma być wykończeniem finalnym: jeśli podłoga pływająca (panele), to dowolna wylewka, jeśli wykończenie klejone, to weber.floor 4310, weber Renofloor lub weber Optima na trudne podłoża. weber.floor 4150 - do 30 mm - https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/masy-samopoziomujace/weberfloor-4150 weber.floor 4310 https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/masy-samopoziomujace/weberfloor-4310 lub weber Renofloor: https://www.pl.weber/produkty-diy/produkty-podlogowe-diy/weber-renofloor-wylewka-na-trudne-podloza lub weber OPTIMA na trudne podłoża. Zachęcamy do kontaktu z Biurem Doradztwa Technicznego, który jest dostępny pod nr tel. 800 163 121. Poradnik doboru wylewki i instrukcję krok po kroku znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/masy-samopoziomujace/wylewka-samopoziomujaca-krok-po-kroku-jak-zrobic-wylewke-wyrownujaca
  • Gość Jerzy
   Nikt nie porusza tematu rozbudowy instalacji w kontekście zmiany przepisów. Np uruchomiłem 7kW w 2021 a będę chciał rozbudować do 10kW. Jak potraktują rozbudowę w przyszłym roku? Czy lepiej zrobić to jeszcze w tym roku na starych zasadach?
  • Gość Leszek
   Cześć ja chce zamontować 6kw dostałem ofertę od firmy [url=https://gvolt.pl/]gvolt[/url] z Katowic proponują mi Longi i Falownik Foxess co o tym myślicie? Ile powinna kosztować taka instalacja?
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...