Skocz do zawartości

Instalacja off gr


Recommended Posts

Dzień dobry. Szukam pomocy w doborze odpowiedniego osprzętu, który będzie dobry, wydajny i niezawodny. Jak o samych instalacjach, podłączenia itp naczytałem się dużo tak nie mogę zdecydować co jak z czym i co będzie dobre. 
Kwota jaka dysponuje jest dokładnie 4400zł (tak ta kwota jest nie zmienna, nie mogę dopłacić do niej nawet z własnych środków, ona jest stała) 

instalacja ma znajdować się na ogródku działkowym. 
w tej kwocie musi być pełna instalacja 

- akumulator/y 

- inwerter mppt 24v

- panele (minimum 350W) 

 

zapotrzebowanie to będzie na oświetlenie zewnętrzne i wewnętrze, lodówka, laptop, telefon, tv, radio. Oczywiście nie wszystko na raz będzie działało i nie jestem w stanie powiedzieć nawet przybliżonych mocy bo tak owy sprzęt nie jest jeszcze kupiony a będzie kupowany systematycznie. 

mysle że optymalna mocą falownika było by w granicach 2-3. 
jesli ktoś jest w stanie podpowiedzieć jaki model inwertera oraz paneli w jakiej ilości szt miał bym kupić był bym naprawdę wdzięczny. 
 Z góry dziękuje za pomoc. 

Link do komentarza

Minimum 350 W to zaledwie jeden panel fotowoltaiczny (teraz juz sa takie po 450-500 W). Jaka musi byc moc maksymalna zestawu? To pierwsze pytanie?

Jeżeli na tym ma pracowac lodówka i TV   - przetwornica musi produkować prąd SINUS, a jej moc constans musi odpowiadac maksymalnej mocy zestawu.

Załóżmy, ze będzie to 1500 W i moje pytanie - dlaczego 24V

przetwornica 3000 (takie oznaczenie max mocy w picu, a na stałe połowę z tego czyli 1500 W) - dlaczego 24V? Każdy panel ma np 37 V, łączysz 5 i już masz prawie 200V

5x paneli x350 daje nam 1650 (z zapasem)

akumulatory - każdy po 100 Ah - pojemność policzona do czasu, w którym ma wystąpić maksymalny pobór mocy.

Myślę, że 4400 PLN ci nie wystarczy - akumulatory już pochłoną połowę kwoty.

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...