Skocz do zawartości

Jak z projektu bliźniaka zrobić projekt domu dwurodzinnego?


krzysztof00

Recommended Posts

Witam.
Jestem właścicielem działki 1500m2. Działka ujęta w planie zagospodarowania pod budownictwo jednorodzinne. Są szczegółowo ujęte warunki zabudowy, jednym z nich jest brak możliwości postawienia domu bliźniaczego na którym mi zależy, chyba że na sąsiadujących ze sobą działkach. Dowiedziałem się że aby obejść ten problem musiał bym wystąpić o pozwolenie na budowę domu dwurodzinnego.

Jak z projektu bliźniaka (2 projekty) zrobić projekt domu dwurodzinnego (1 projekt)?

Dziękuję.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Prawo dopuszcza wydzielenie dwóch mieszkań w domu jednorodzinnym. W takim przypadku projekt domu powinien być tak opracowany, aby dom umożliwiał niezależne funkcjonowanie dwóch rodzin (m. in. oddzielne wejście, sanitariaty, kuchnia). Nie zmienia to faktu, że formalnie nadal jest to dom jednorodzinny i na taki budynek można uzyskać pozwolenie, oczywiście jeśli będą spełnione inne wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego.
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Jestem właścicielem działki 1500m2. Działka ujęta w planie zagospodarowania pod budownictwo jednorodzinne. Są szczegółowo ujęte warunki zabudowy, jednym z nich jest brak możliwości postawienia domu bliźniaczego na którym mi zależy, chyba że na sąsiadujących ze sobą działkach. Dowiedziałem się że aby obejść ten problem musiał bym wystąpić o pozwolenie na budowę domu dwurodzinnego.

Jak z projektu bliźniaka (2 projekty) zrobić projekt domu dwurodzinnego (1 projekt)?

Dziękuję.
Pozdrawiam.


Czy to znaczy że już kupiłeś te dwa projekty bliźniaka?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...