Skocz do zawartości

wycena domku - nie za drogo ??


Recommended Posts

Witam !!

Wzieliśmy się za budowę domu i po załatwieniu wszystkich papierków zaczeliśmy szukać firmy która to wykona. Od razu musze powiedzieć że kompletnie się na tym nie znam więc szukamy firmy która postawi całość. I tu moje pytanie. Dostałem kosztorys który mnie lekko zaszokował. Za ten domek http://www.mtmstyl.pl/projekty/jednorodzin...fault.asp?id=54 firma zażyczyła sobie 290 tyś zł ( mówimy o stanie surowym zamkniętym). Domek ma być postawiony z porothermu 25 p+w. Na dachu dachówka ceramiczna, częściowo podpiwniczony. Myślicie, że to taka normalna średnia cena czy coś tu jest nie tak ?? aha dodam że nie doszukałem się w tym kosztorysie okien i drzwi, więc nie wiem gdzie tu stan zamknięty ??

Z góry dziękuję za odp.

pozdrawiam wszystkich, którzy się odważyli na budowę domu :

rentgen
Link do komentarza
A to jest koszt robocizny czy robocizny + materiału??

U mnie stan surowy otwarty (Archon+ wersja 2G domu w truskawkach) robocizna +materiał wyszedł ok. 208 tys. (dach zadeskowany i przykryty papą, okna kupione ale nie zamontowane, tak samo z dachówką).

Robocizna wyszła mi:
wybudowanie domu 20 tys. zł,
więżba + dach 6 tys.
Link do komentarza
właśnie nie wiem ile z tego jest kwotą za robociznę a ile za materiały. wszystko jest narazie załatwiane na odległość. Ale nie sądzicice że za fundamenty wyszło im coś za dużo ?? (115 tyś)

A co do marży to mam jeszcze jedno pytanie czy prawdą jest że jeżeli materiały kupuje ja jako osoba fizyczna to mam 22 % vatu a firma kupująć ma 7 % ?? Bo jeżeli tak to i tak nie kupie ich taniej niż oni !
Link do komentarza
Ostrożnie mówiąc , nie podoba mi się "cena z narzutem". Można to tłumaczyć jako cena materiału + robocizna ; powinno to być wypisane czarno na białym w jednej rubryce materiały w drugiej robocizna. Tak samo przy cenie robocizny: ile za metr ułożenia cegieł za godzinę pracy koparki za to czy tamto pomnożone przez ilość metrów. Ten kosztorys jest tak ogólnikowy prz całej swej szczegółowości że aż mu nie ufam. Ale to może tylko ja.
Link do komentarza
Witam
Patrząc na obecne ceny materiałów i robocizny to jeden wielki szok w 2006 roku pobudowałem dom stan surowy otwarty koszt około75tyś a że jestem cieślą większość prac wykonałem sam jedynie koszt materiałów i murarzy lecz w 2007 pobudowałbym o połowę mniej . ceny materiałów idą w górę bo zima jest lekka i na składach brakuje materiałów.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

własnei ja jak przejezdzam koło kazej hurtowni to materiąłow jest odgroma az nei mieszcza sie na placu?wiec gdzie tu jest prawda w moim miescie materiąły sa ywłozone az na poboczne pola bo maja tyle w skąłdzie,czy cceny na jesieni skocza czy stanieja?



Jakoś trudno mi uwierzyć że wszytkie te materiały są już zamówione z wyprzedzeniem.
Link do komentarza
Witam
Ponieważ jestem w trakcie budowy ( rozpoczęcie prac wrzesień 2007 roku) z całą stanowczością stwierdzam że: nie ma żadnych problemów z materiałami ( małopolska) kupuję na bieżąco wszystko to, co w danej chwili jest potrzebne. Dlatego dziwią mnie zawsze artykuły - grzmiące że składy budowlane świecą pustkami - to bzdurne informację , naprawdę nie wiem komu służące . Nie obserwuję również znaczących wzrostów cen - przeciwnie od ubiegłego roku utrzymują sie one na jednym poziomie.
Koszty budowy - podane w poście nieco mnie przerażają...... Nasz stan surowy ( bardzo porządnie zrobiony) kosztował ok. 110 000 zł. Etap wznoszenia murów był jednak systemem prawie gospodarczym. W tej chwili do poszczególnych robót - bierzemy ekipy - tak jest napewno taniej - niż zlecenie całej budowy jednej firmie ( zgadzam się że napewno mniej komfortowo) Ponieważ buduję wiem że można wybudować - wcale nie za olbrzymie pieniądze

Pozdrawiam
Link do komentarza
Przeglądałem te załączniki z kosztorysami. Moja rada - nie podpisuj umowy na tak sporządzony kosztorys. To jest na podstawie knr-ów, czyli czysta teoria i to wg. Mnie mocno zawyżona. Ja też jestem przed tym dylematem, ale takie kosztorysy mnie wcale nie interesują. Musisz się dogadać z firmą na jakąs kwotę, pomocny tu będzie inspektor nadzoru inwestorskiego. Przykład: w firmie budowaliśmy biurowiec w zeszłym roku i cena finalna jaką dostał wykonawca była 1/3 niższa od pierwotnego kosztorysu na podstawie knr-ów. Pozdrawiam.
Ps. Zamierzam budować domek 160m koszt robót ziemnych + fundamenty 35 000 ale i tak zamierzam coś utargować.
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Problem w tym że nie mam za bardzo wyboru z firmą. Raczej nie znajde porzdnej firmy "na już". a ta firma jest już sprawdzona (widziałem ich robote). Martwi mnie tylko ta cena. Może zarządam kosztorysu z wyszczególnionymi materiałami i robocizną i wtedy zobaczymy.

Dzięki za odpowiedzi.



Zawsze jest wybór. Jak z firmą coś jest nie tak to warto poczekać dłużej na inną niż wchodzić w dziwne sytuacje.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...