Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Jaki klej do montażu betonu architektonicznego (100x50): - klej polimerowy Mamut - klej elastyczny, tj. Atlas Geoflex, MAPEI SUPER ADESILEX P9, CERESIT CM16 ? Podłoże to tynk gipsowy, zagruntowany z piaskiem kwarcowym.  Zdania są podzielone. Zdaniem producentów kleje elastyczne powodują, że po kontakcie z wodą beton odpada, odkleja się, wygina, odbarwia na stronie nieklejonej. Jak wyczytałem w internetach, część ludzi nie miała żadnych problemów, części płyty odpadły po 1 dniu, lub się powyginały, pomimo spełnienia warunków odpowiedniego podłoża, nanoszenia kleju, itd. Mamut zbiera lepsze opinie, ludzie twierdzą że po przejściu na ten klej problemu z odklejaniem się płyt nie ma. System zakotwiczenia będzie.
    • Ja też potwierdzam powyższe opinie i przestrzegam przed firmą Bimm.   
    • ok, zamówiłem 600 na ściany zewnętrzne. A co do wewnętrznych to myślałem nad tym żeby dać na nośne wewnętrzne silikat czyli biały ciężki bloczek z uwagi na lepszą dzwiękoszczelność i akumulowanie ciepła, ale nie wiem czy to dobry pomysł, gdyż jak ściany wewnętrzne będą stawiane na przekładkę z zewnętrznymi to w tych miejscach będzie inny współczynnik przewodzenia ciepła więc pewnie i mostki termiczna. Co o tym sadzicie?
    • Czyli tak prosciej zaczynam od np położenia papy bo inne pokrycie raczej na plaskim dachu nie wchodzi w gre.  Co to znaczy ze strop źle zaizolowany? Izolacja pozioma to znaczy że musze zaizolować fundamenty?
    • Oj tam... zaginęła jedna literka "d"...
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...