Skocz do zawartości

Ścieżka w ogrodzie


Recommended Posts

Cześć icon_biggrin.gif
Ścieżkę można zrobiona wiele sposobów.
Najlepsza jest taka deptana z trawnika, ale to tylko wtedy gdy nie będzie narażona na uszkodzenia mechaniczne i posiana z odpowiedniej trawy.
Jest ona stosunkowo łatwo odwadniana przez korzonki traw które biegną w głąb gleby tak że nie jest łatwo w trawniku o kałużę – chyba że będzie w dołku.
Nieumiejętnie założona ścieżka będzie szpecić ogród więc lepiej się zastanowić. A deszcze u nas teraz to rarytas ,chyba ze ktoś ma założone podlewanie pod trawnikiem.
A tak np. z drewna to jedynie nadaje się na to nasza rodzima akacja czy inaczej robinia – okorowane okrąglaki różnej średnicy – wygląda to ładnie ale nie umiem podać przykładu. Trwałość tegoż jest dość duża – kilkanaście lat. Warunek okrąglaki muszą być okorowane.
Inne możliwości są takie:
Tłuczeń z dachówek czy cegieł
Położona cegła w jodełkę – na ten „wysoki kant” z podsypką żwiru=piasku
Kamyszek płukany o średnicy paru cm, lecz on jest raczej drogi.
Kamień polny, z tym że pod kamień potrzeba 15-20 cm piasku= żwirku o ziarenku średnicy małej ok. 0,2mm ( nie powiem dokładnie) tymże żwirkiem wysypujemy szczeliny między kamieniami. Kamienie niestety trzeba stawiać tak żeby potem nie wyskoczyły z bruku czyli na sztorc wybierając te bardziej płaskie płaszczyzny – powstają wtedy „kocie łby” Wyrastające chwasty żeby nie rosły dłużej pryskamy środkami które zatrzymują się w glebie – i nie pozwalają na wyrastanie chwastów przez jakiś czas ( Avalon dyspersyjny itp.). Lecz prawidłowo zrobiony bruk z odrobina trawy jest też ładny.
Jeżeli mają to być kamienie inaczej położone to niestety pozostaje stary dobry cement w odpowiednim stosunku lub kleje ale one są drogie.
Link do komentarza
Cytat

Cześć icon_biggrin.gif
Ścieżkę można zrobiona wiele sposobów.
Najlepsza jest taka deptana z trawnika, ale to tylko wtedy gdy nie będzie narażona na uszkodzenia mechaniczne i posiana z odpowiedniej trawy.



Ktoś mi opowiadał że w niektórych krajach jest zwyczaj ( w miastach) siania trawy na terenie osiedli i późniejsze wytyczanie ścieżek w miejscach gdzie ludzie chodzą. To sposób który sprawdza się i na mniejszych działkach. A ścieżka z trawy? Gdyby nie to że deszcze jednak padają byłaby idealna. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Hesia bo to jest ścieżka przed domem i wychodzi na ulicę (asfald będzie pewnie za jakieś 15 lat jak dobrze pójdzie icon_sad.gif ) W ogrodzie dopiero będę układac, narazie sprawdzam gdzie będzie mi potrzebna najbardziej i gdzie najwięcej chodzę.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Hesia bo to jest ścieżka przed domem i wychodzi na ulicę (asfald będzie pewnie za jakieś 15 lat jak dobrze pójdzie icon_sad.gif ) W ogrodzie dopiero będę układac, narazie sprawdzam gdzie będzie mi potrzebna najbardziej i gdzie najwięcej chodzę.
Pozdrawiam


Ścieżka super icon_lol.gif icon_lol.gif
A jak się sprawdza chodzenie? Będziesz miała coś przeciw temu jak kiedyś zgapię icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Jasne że nie będę miała!!!
Wybierałam kamienie które choc jeden bok mają płaski żeby wmiarę było to równe.
Uwaga! W płaskich butach chodzi się świetnie natomiast szpilek nie polecam, bo zapadają się w szczelinach.



A spróbuj w szpilkach chodzić po ogrodzie icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

Pasja kamienowania, hę? icon_wink.gif. Długo zbierałaś kamienie?


Wcale mnie nie dziwi ta pasja icon_biggrin.gif Sama mam wiele rzeczy w ogrodzie wykonanych z kamienia i wyglądają super.
Problem jest tylko z kamieniem icon_sad.gif Ostatnio coraz więcej osób stosuje ten budulec. Coś w tym musi być icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Hesia bo to jest ścieżka przed domem i wychodzi na ulicę (asfald będzie pewnie za jakieś 15 lat jak dobrze pójdzie icon_sad.gif ) W ogrodzie dopiero będę układac, narazie sprawdzam gdzie będzie mi potrzebna najbardziej i gdzie najwięcej chodzę.
Pozdrawiam


Siemka.Wcale się nie dziwię że chciałaś wybrukować tą,,ulicę".Wosną to chyba terenówką trzeba się przeprawiać icon_sad.gif Całuski
Link do komentarza
Cytat

Moda, czy fakt że kamienie są trwałe? icon_biggrin.gif


Nie wiem czy moda icon_wink.gif Ale to chyba kwestia upodobań. W moim mieście jest wiele zabytków z kamienia lub na jego podbudowie. Wierz mi o wiele lepiej się prezentują niż wielka płyta w blokach, A tam gdzie bruk nie został pokryty asfaltem w połączeniu z gotycką zabudową jest cudnie icon_lol.gif Szkoda tylko że tych miejsc jest tak mało icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

Nie wiem czy moda icon_wink.gif Ale to chyba kwestia upodobań. W moim mieście jest wiele zabytków z kamienia lub na jego podbudowie. Wierz mi o wiele lepiej się prezentują niż wielka płyta w blokach, A tam gdzie bruk nie został pokryty asfaltem w połączeniu z gotycką zabudową jest cudnie icon_lol.gif Szkoda tylko że tych miejsc jest tak mało icon_sad.gif


U mnie w mieście była fajna fontanna z kamienia.Była bo rozebrali i jakieś talerze z betonu zrobili co po nich woda ścieka. icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

Wcale mnie nie dziwi ta pasja icon_biggrin.gif Sama mam wiele rzeczy w ogrodzie wykonanych z kamienia i wyglądają super.
Problem jest tylko z kamieniem icon_sad.gif Ostatnio coraz więcej osób stosuje ten budulec. Coś w tym musi być icon_wink.gif


Cze.Dużo kamienia typu otoczak jest do kupienia w żwirowniach bo widząc interes sortują pospółkę.Pozdro icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...