Skocz do zawartości

Ścieżka w ogrodzie


Recommended Posts

Próbuję zrobić w ogrodzie ścieżkę z kamieni polnych.
Opiszę, co zrobiłem: najpierw wykopałem dość spory dół, ubiłem ziemię i na dno nasypałem gruzu ceglanego mocno połupanego. Gruz jest tak potłuczony, że ziemia już nie wpada pomiędzy kawałki cegły i betonu. Na ubity gruz nasypałem warstwę ok. 10 cm ziemi, a na ziemię położyłem kamienie - w większości płaskie, aby lepiej się chodziło. Kamienie zasypałem ziemią i próbowałem poczekać na deszcz, aby zmył ziemię z kamieni w szczeliny pomiędzy nimi.
Niestety, ziemia nie chce się rozmyć, być może za dużo jej nasypałem.
Jakie błędy popełniłem?
Dzięki za opinie!
Andrzej
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok temu...
  • 1 miesiąc temu...
a ja sie nie zgadzam z większością odpowiedzi ,sama robiłam taką ścieżkę i po pierwsze wygląda super ,chodzi się po niej bardzo dobrze a szczególnie w tzw. mokre dni nie wnoszę błota z podwórka do domu. moja ścieżka zrobiona jest z płaskiego leśnego kamienia zięmię pomiędzy kamienie w tzw. fugi ubijałam przecinakiem ,myślę że każde inne odpowiednio wąskie narzędzie się do tego nadaje.na sama górę wsiałam trawę i przysypałam cienką warstwą ziemi. w tej chwili koszę ją normalnie kosiarką a raz w roku przeważnie na wiosnę wycinam do zera podkaszarką żyłkową ,trawa bardzo szybko się regeneruje.jeśli ktoś nie chce trawy pomiędzy kamieniami to można w miarę potrzeby pryskć kamień randapem i napewno nic nie będzie rosło.pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Moim zdaniem dobrym materiałem na ścieżkę ogrodową są płyty, które do złudzenia imitują drewno i kamień naturalny icon_wink.gif Stosowane mogą być w różnego typu ogrodach, na tarasach lub balkonach. Mogą również posłużyć do budowy schodów, stopni lub ścieżek. Charakteryzują się dużą wytrzymałością na warunki atmosferyczne, co gwarantuje ich długą żywotność, czego nie można powiedzieć o podobnych elementach wykonanych z drewna. Różne wielkości elementów pozwalają na indywidualne dopasowanie do każdego typu ogrodu i różnych stylów aranżacji. Między poszczególnymi elementami można ułożyć żwir. Daje to piękny efekt, a chodzenie po takich ścieżkach jest przyjemne icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Moim zdaniem dobrym materiałem na ścieżkę ogrodową są płyty, które do złudzenia imitują drewno i kamień naturalny icon_wink.gif Stosowane mogą być w różnego typu ogrodach, na tarasach lub balkonach. Mogą również posłużyć do budowy schodów, stopni lub ścieżek. Charakteryzują się dużą wytrzymałością na warunki atmosferyczne, co gwarantuje ich długą żywotność, czego nie można powiedzieć o podobnych elementach wykonanych z drewna. Różne wielkości elementów pozwalają na indywidualne dopasowanie do każdego typu ogrodu i różnych stylów aranżacji. Między poszczególnymi elementami można ułożyć żwir. Daje to piękny efekt, a chodzenie po takich ścieżkach jest przyjemne icon_smile.gif



To naprawdę przypomina drewno? Takie złudzenia mogą być łudzące.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

A właściwie to dlaczego nie można mieć prawdziwej ścieżki czyli wydeptanej w trawie? icon_biggrin.gif


Jak najbardziej, mam tez kilka takich sciezek. Przeciez nie sposob brukowac sciezki na 3 ha. A te blizej domu tez sa rozne--z kawalkow kamieni-bardzo ciekawe-tylko troche pracy z wyrywaniem chwastow, wydeptane, z betonu, a nawet z kompozytu "udajacego" plaski i okragly kamien w ktorym sa swiatelka zasilane energia sloneczna. Ta sciezka swieci sie delikatnym ale wyraznym swiatlem w nocy. A wiec taki ogolny "melanz" sciezkowy i wcale nie obawiam sie ze jest "passe" tylko jest ciekawie ladnie i praktycznie.Pozdrawiam, Ela.
Link do komentarza
Cytat

To trochę dużo trawy do koszenia icon_lol.gif


Nie jest tak zle kochana. Jeden wiekszy traktor drugi mniejszy i pare recznych kosiarek, jedna elektryczna, jedna spalinowa i jedna na baterie i jakos z tym osprzetem trawe trzymamy w ryzach-ha,ha,ha. Ale nie scinamy wszystko i wszedzie--sa "dzikie ostepy" ale przyjemnie wygladaja. Poza tym przeciez jestesmy farma -i uprawy tez zajmuja spory kawalek naszej posiadlosci. Pozdrowionka, Ela.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Poco było sypać ziemie na gruz, skoro przedtem dałeś gruz na ziemię. należało dać piasek.
Ogólnie odradzam sypanie gruzuw ogrodzie. Poco niszczyć ziemię odpadami, przecież kiedyś być moze zmienisz zdanie i kierunek ścieżki - a gruz zostanie, albo bedziesz męczył sie z jego usuwaniem.
Są też podsypki - jeśli jest dolomitowa, to nawet zmieszana z ziemią jest dlaniej dobrym dodatkiem.
Dojście do gliny rodzimej (jesli czarnoziem jest płytki) też niejest złe, bo glina jest b. stabilna .
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...