Skocz do zawartości

Remont poddasza, ocieplenie dachu/skosów


Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

założyłem temat, ponieważ potrzebuję Waszej rady/pomocy. Obecnie jestem na etapie remontu, a raczej adaptacji piętra budynku pod mieszkanie Dom wybudowany jakieś 30lat temu. . Wcześniej piętro było jako cała otwarta przestrzeń (słuzyło jako strych), więc murowanie ścianek działowych, wylewki, instalacje itp. Ale moje pytanie do Was tyczy się ocieplenia dachu. Dach jest odeskowany, na to była położona papa na którą po paru latach zamontowano blachę z racji przecieków (niecałe 30lat temu, czemu bez zdejmowania papy - nie wiem). Obejrzałem wiele filmów i przejrzałem sporo poradników. Folia paroprzepuszczalna, wełna, folia paroizolacyjna to mniej więcej wiem. Jednak między dachem a podmurówką (wybaczcie, nie znam się na fachowych nazwach) nie mam szczeliny żeby wypuścić folię na zewnątrz. Jest podmurowane do samych desek, a z zewnątrz ocieplenie zrobione do samej podbitki. Co w takiej sytuacji? Dawać folię między krokwiami, pomiędzy watę a deski dachu? Czy jak sprawę rozwiązać? Czy sama 2-3cm szczelina między dachem a wełną wystarczy? Dzięki za wszelkie odpowiedzi i porady. 

 

Pozdrawiam

Kamil

Edytowano przez K_Kamil (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Nie ma opcji bez wentylacji z dołu, musiałbyś odciąć przynajmniej 5cm i zrobić nawiew. 2-3 cm to też raczej nic, prawie żeby paprochy naleciały i zatkały wszystko. Najlepiej byłoby to wszystko zerwać, założyć folię i dać grubsze kontrłaty. Wtedy możesz wziąć pod uwagę piankę Pur, 55-60zł za 1m2 18cm grubej.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Napisano (edytowany)

Chodzi o to że nie mam maty paroprzepuszczalnej pod blachą na dachu. Więc trzeba by ją dać od środka pod odeskowaniem przed ułożeniem wełny. Ale nie mam szczeliny między dachem a murem żeby była wentylacja. Dlatego nie wiem jak to rozwiązać. Wycinać z zewnątrz w elewacji otwory i wykuć od środka ten beton?

IMG_20210531_103550.jpg

Edytowano przez K_Kamil (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Brak wentylacji to pierwsza rzecz. Druga, to nie wiem czy da się zrobić kanał wentylacyjny z przestrzeni między deskami a folią. To co przeniknie przez folię przyjmą deski. Teoretycznie powinno działać. Trzecia, to że wylot ma być w kalenicy, tam patrzyłeś jak to wygląda?

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...