Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Nietypowy wjazd na działkę. Proszę o poradę. Zdjęcie

Recommended Posts

Witam

Prosze o porade mam na oku dzialke jak w zalaczniku. Martwi mnie wjaz na nia. Czy moge bez problemu zrobic wjazd ?, czy jest jakis haczyk. Dzialka w dobrej jak na tamte tereny cenie.

Jak byście radzili czy na wprost czy wjazd prze 5 metrowy odcinek. Droga gminna slepa. 

Serdecznie dziekuje.

Poz

image.png

Wjazd na działkę to szerokość - zgodnie z przepisami -  min. 2,4 m, a na własnym terenie  dojazd dostosowuje się do lokalizacji parkingu, garażu.  Niemniej trzeba sprawdzić w MPZP (jeśli jest) ,czy na zakończeniu ślepej drogi nie jest wymagane wydzielenie zawrotki o określonych wymiarach.

2 minuty temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Wjazd na działkę to szerokość - zgodnie z przepisami -  min. 2,4 m, a na własnym terenie  dojazd dostosowuje się do lokalizacji parkingu, garażu.  Niemniej trzeba sprawdzić w MPZP (jeśli jest) ,czy na zakończeniu ślepej drogi nie jest wymagane wydzielenie zawrotki o określonych wymiarach.

A jeśli nie ma MPZP to jednak wystąpiłbym o wydanie decyzji o warunkach zabudowy przed kupnem. Żeby potem nie okazało się, że duża część działki będzie stracona na zawrotkę. Tym bardziej, że ta droga będzie pewnie traktowana także jako pożarowa, jedyny możliwy dojazd dla służb.

A wjazd zrobiłbym ścinając ten narożnik działki, będzie znacznie wygodniejszy.

16 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Przecież można skręcić w prawo w te wrota 5m. Moim zdaniem tak jest lepiej. nawet duża ciężarówka się złamie. Zrób 2 bramy i po kłopocie. Właśnie - zawrotka.

Duża ciężarówka drogą 3 metrową nie pojedzie. Chyba, że kierowca - kaskader. 

9 minut temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

A wjazd zrobiłbym ścinając ten narożnik działki, będzie znacznie wygodniejszy.

Ja uważam, że wjazd (z drogi gminnej) można na swojej działce kształtować dowolnie. W życiu się nie spotkałem z jakimiś formalnymi wymogami. 

3 minuty temu, Budujemy Dom - podstawa domu napisał:

Jak ma być usytuowany dom i garaż? To trzeba koniecznie wziąć pod uwagę.

A kto to ma wiedzieć? Przecież działka jest dopiero "na oku". 

Ta zawrotka to ważna sprawa. Tak jak pisał Cezary i Jarek. Trzeba sprawdzić w MPZ i nic nie grodzić bo potem pieniądze przepadną. Jeśli tam jest "czarno na białym", że z działki trzeba kilkanaście m "urwać", to trzeba i za to oddadzą kasę, ale to trzeba wiedzieć przed grodzeniem się.

A nie okaże się za parę lat, ze ta ślepa gminna droga ma przestać być ślepą, i że TRZEBA ją poszerzyć, przedłużyć i odślepić?

4 godziny temu, Karol666 napisał:

Dzialka w dobrej jak na tamte tereny cenie.

Może właściciel "coś wie" i stąd ta dobra cena jak na tamte tereny...

1 godzinę temu, podczytywacz napisał:

A nie okaże się za parę lat, ze ta ślepa gminna droga ma przestać być ślepą, i że TRZEBA ją poszerzyć, przedłużyć i odślepić?

Może właściciel "coś wie" i stąd ta dobra cena jak na tamte tereny...

Jedna wizyta w urzędzie gminy powinna rozwikłać wszelkie dylematy.

• 2 tygodnie temu...

Serdecznie dziekuje za info.

Drodzy forumowicze na dzialke istnieje plan zagospodarowania przestrzennego MN. Nie ma specjalnych warunków, normalne reguły 3,4 m, zabudowa do 40 % itd

Podaje namiar na dzialkę jak coś się przyda.

W urzędzie tele otrzymalem info ze nie bedzie problemy z wjazdem.

Co o tym sadziecie, czekam na dane od sprzedajacego czy ten podzial bo taki byl z wiekszej nieruchomosci był OK

Planowany dom

https://www.galeriadomow.pl/projekty-domow/projekt-dom-przy-alabastrowej-23.html

Bez tytułu.jpg

gkjg.jpg

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Możliwe, że taka jest cyrkulacja powietrza i tam się wykrapla na suficie. Ciekawostka. W kuchni jest prawidłowa wentylacja? Czy jest kratka wentylacyjna?
    • Tak miało być regipsy. Plamy są w salonie, nie w kuchni. Odległość plam od kuchenki jakieś 7 m. Nie mogę załadować zdjec, wyskakuje błąd. Okrągłe plamy, które robią się mokre tylko podczas dluzszego gotowania czyli tak jakby była za duża wilgotność w mieszkaniu. I niestety się powiekszaja Udało się, dodaje zdjecia. Dzisiaj właśnie gotowałam zupę i zrobiłam zdjęcie po gotowaniu
    • Czy powietrze z tego okapu (pochłaniacza) jest kierowane na tą ścianę z plamami? Tak zgaduję, bo nie wiem, czy masz okap czy pochłaniacz. Słowo regiony to miały byc regipsy? Sposób mocowania płyt g-k nie powinien mieć znaczenia, o ile ściana jest sucha i się nic na niej nie wykrapla pod płytami. Masz zdjęcia tych plam? Tak będzie łatwiej "zgadywać".
    • Witam, mam problem i nie wiem jak go rozwiązać najmniejszym kosztem. Dokładnie chodzi o mokre plamy na ścianach. Opiszę może budynek. Jest to budynek gospodarczy przerobiony na dom, ściany z podwójnej cegły( w środku dylatacja). Wszędzie mamy karton gips na stelażu ale na jednej ścianie jest na klej. Po jakimś czasie na regiony wyszły żółte plamy jakby zacieki. Mąż pokrył je farba na zacieki i potem biała ale okazało się że nie pomogło. Teraz jest położony kolor i przebijają te plamy. Ogólnie są suche ale jak gotuje w kuchni ( plamy są w salonie ale mam otwarta na salon kuchnię) plamy robią się jakby mokre. Tak jakby ściana się "pociła" albo ten klej prześwitywał. Dodam że goruje przy włączonym okapie i uchylonym oknie. Nie wiem czy da się tego jakoś pozbyć bezinwazyjnie, to znaczy nie chciałabym robić znowu nowej ściany że stelażem i chociaż nie wiem czy też to coś da. 
    • Inteligentna instalacja w mieszkaniu to jak jazda samochodem na siłownię, żeby pobiegać tam godzinę na bieżni. 
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...