Skocz do zawartości

Nietypowy wjazd na działkę. Proszę o poradę. Zdjęcie


Karol666

Recommended Posts

Witam

 

Prosze o porade mam na oku dzialke jak w zalaczniku. Martwi mnie wjaz na nia. Czy moge bez problemu zrobic wjazd ?, czy jest jakis haczyk. Dzialka w dobrej jak na tamte tereny cenie.

 

Jak byście radzili czy na wprost czy wjazd prze 5 metrowy odcinek. Droga gminna slepa. 

 

Serdecznie dziekuje.

 

Poz

 

 

image.png

Link do komentarza
2 minuty temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Wjazd na działkę to szerokość - zgodnie z przepisami -  min. 2,4 m, a na własnym terenie  dojazd dostosowuje się do lokalizacji parkingu, garażu.  Niemniej trzeba sprawdzić w MPZP (jeśli jest) ,czy na zakończeniu ślepej drogi nie jest wymagane wydzielenie zawrotki o określonych wymiarach.

A jeśli nie ma MPZP to jednak wystąpiłbym o wydanie decyzji o warunkach zabudowy przed kupnem. Żeby potem nie okazało się, że duża część działki będzie stracona na zawrotkę. Tym bardziej, że ta droga będzie pewnie traktowana także jako pożarowa, jedyny możliwy dojazd dla służb.

A wjazd zrobiłbym ścinając ten narożnik działki, będzie znacznie wygodniejszy.

Link do komentarza
16 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Przecież można skręcić w prawo w te wrota 5m. Moim zdaniem tak jest lepiej. nawet duża ciężarówka się złamie. Zrób 2 bramy i po kłopocie. Właśnie - zawrotka.

 

Duża ciężarówka drogą 3 metrową nie pojedzie. Chyba, że kierowca - kaskader. 

9 minut temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

 A wjazd zrobiłbym ścinając ten narożnik działki, będzie znacznie wygodniejszy.

 

Ja uważam, że wjazd (z drogi gminnej) można na swojej działce kształtować dowolnie. W życiu się nie spotkałem z jakimiś formalnymi wymogami. 

Link do komentarza
1 godzinę temu, podczytywacz napisał:

A nie okaże się za parę lat, ze ta ślepa gminna droga ma przestać być ślepą, i że TRZEBA ją poszerzyć, przedłużyć i odślepić?

 

Może właściciel "coś wie" i stąd ta dobra cena jak na tamte tereny...

 

Jedna wizyta w urzędzie gminy powinna rozwikłać wszelkie dylematy.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Serdecznie dziekuje za info.

Drodzy forumowicze na dzialke istnieje plan zagospodarowania przestrzennego MN. Nie ma specjalnych warunków, normalne reguły 3,4 m, zabudowa do 40 % itd

Podaje namiar na dzialkę jak coś się przyda.

W urzędzie tele otrzymalem info ze nie bedzie problemy z wjazdem.

Co o tym sadziecie, czekam na dane od sprzedajacego czy ten podzial bo taki byl z wiekszej nieruchomosci był OK

 

Planowany dom

https://www.galeriadomow.pl/projekty-domow/projekt-dom-przy-alabastrowej-23.html

 

 

 

Bez tytułu.jpg

gkjg.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...