Skocz do zawartości

Pralnia w domu - jak ją urządzić?


Recommended Posts

Oddzielna pralnia to bardzo wygodne rozwiązanie, na które właściciele domów jednorodzinnych i dużych mieszkań decydują się coraz chętniej i coraz częściej. Jak ją urządzić, by była funkcjonalna? I co zrobić, gdy nie możemy przeznaczyć na nią odrębnego pomieszczenia?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wystroj-wnetrz/lazienka/porady/96074-pralnia-w-domu-jak-ja-urzadzic

Link do komentarza
16 minut temu, Pomocnik napisał:

Oddzielna pralnia to bardzo wygodne rozwiązanie, na które właściciele domów jednorodzinnych i dużych mieszkań decydują się coraz chętniej i coraz częściej. Jak ją urządzić, by była funkcjonalna? I co zrobić, gdy nie możemy przeznaczyć na nią odrębnego pomieszczenia?

 

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wystroj-wnetrz/lazienka/porady/96074-pralnia-w-domu-jak-ja-urzadzic

 

Oddzielna pralina to rozwiązanie idealne. Tzw. pomieszczeń gospodarczych w domu nigdy za wiele.

 

Dobrze jest zaplanować takie wnętrza ze sporym zapasem przestrzeni, bo z czasem przybywa np. sprzętów do sprzątania, które można tam przechowywać oraz innych "niezbędnych" rzeczy.

 

W remontowanych domach oraz w tych mniejszych czasem pralkę umieszcza się w szafie w przedpokoju lub w kuchni.

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na zakup suszarki lub pralko-suszarki. Dwa sprzęty można ustawić jedno nad drugim - w takiej konfiguracji zajmują najmniej miejsca.

 

W każdym wariancie przydadzą się meble z koszami, szufladami, półkami, dzięki którym będziemy mieć wszystko pod ręką i łatwiej będzie utrzymać porządek.

 

 

Link do komentarza
35 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza napisał:

 

W każdym wariancie przydadzą się meble z koszami, szufladami, półkami, dzięki którym będziemy mieć wszystko pod ręką i łatwiej będzie utrzymać porządek.

 

 

A jakby tak zdecydować się po prostu mieć mniej? Odpadłoby mnóstwo prania i sprzątania...

Link do komentarza
3 godziny temu, retrofood napisał:

 

A jakby tak zdecydować się po prostu mieć mniej? Odpadłoby mnóstwo prania i sprzątania...

Oczywiście, można mieć mniej, ale nawet to minimum trzeba gdzieś przechowywać.

W temacie pralni - choćby proszek do prania, czy kasztany w wersji eko, plus cała inna "chemia". Wbrew pozorom nawet to minimum to kilka butelek czy pojemników.

 

Link do komentarza
2 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza napisał:

Oczywiście, można mieć mniej, ale nawet to minimum trzeba gdzieś przechowywać.

W temacie pralni - choćby proszek do prania, czy kasztany w wersji eko, plus cała inna "chemia". Wbrew pozorom nawet to minimum to kilka butelek czy pojemników.

 

 

Oj tak, ale wtedy zamiast 

Cytat

W każdym wariancie przydadzą się meble z koszami, szufladami, półkami, dzięki którym będziemy mieć wszystko pod ręką i łatwiej będzie utrzymać porządek.

"koszami", wystarczyłby kosz; "szufladami" wystarczyłaby szuflada; "półkami" wystarczyłaby półka... I też byłoby "pod ręką".  :icon_biggrin:

Wiem, wiem, naiwniak jestem, ale pandemia spowodowała, że połowę rzeczy z domu wyrzuciłem (był czas się przyglądnąć) i jakoś niczego mi nie brakuje. 

Link do komentarza

No na pewno artykuł jest z XIX wieku, nie robi się pralni bo ręcznie niczego się nie pierze 

 

Obecnie w kąciku pralniczym potrzebna jest pralka, suszarka żeby nie wieszać i nie prasować, wieszaki oraz pojemnik na kapsułki do prania. Fajnym rozwiązaniem jest usytuowanie tego zestawu w garderobie, Niczego wtedy nie trzeba nosić wszystko jest pod ręką. 

Edytowano przez gawel (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
17 godzin temu, gawel napisał:

No na pewno artykuł jest z XIX wieku, nie robi się pralni bo ręcznie niczego się nie pierze 

 

Obecnie w kąciku pralniczym potrzebna jest pralka, suszarka żeby nie wieszać i nie prasować, wieszaki oraz pojemnik na kapsułki do prania. Fajnym rozwiązaniem jest usytuowanie tego zestawu w garderobie, Niczego wtedy nie trzeba nosić wszystko jest pod ręką. 

 

Ręcznie też się czasem pierze, np. jedwab.

Akurat w przypadku używania suszarki nie da się uniknąć prasowania, a nawet jest go znacznie więcej.

 

W domu, w którym mieszka kilku domowników, w tym małe dzieci, ilość prania jest na tyle spora, że zdecydowanie wygodniej mieć oddzielnie pomieszczenie. Można ew. pralnie połączyć z garderobą, ale nie zmienia to faktu, że na takie wnętrza potrzeba sporo m2.

 

 

 

Link do komentarza
1 godzinę temu, Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza napisał:

 

Ręcznie też się czasem pierze, np. jedwab.

Akurat w przypadku używania suszarki nie da się uniknąć prasowania, a nawet jest go znacznie więcej.

 

W domu, w którym mieszka kilku domowników, w tym małe dzieci, ilość prania jest na tyle spora, że zdecydowanie wygodniej mieć oddzielnie pomieszczenie. Można ew. pralnie połączyć z garderobą, ale nie zmienia to faktu, że na takie wnętrza potrzeba sporo m2.

 

 

 

Oczywiście dzieci nie dorosną nigdy, może jakiś prawdziwszy powód. 

 

Jak się nie umie odsługiwać suszarki lub ma starego rzęcha to faktycznie może jest i więcej prasowania. Obecnie suszarki mają program do koszul i tkanin które powinny być niepogniecione. 

Głównym powodem zakupu przeze mnie suszarki było brak wieszania i brak prasowania oraz brak syfu i wilgoci w domu. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...