Skocz do zawartości

Jak uratować nowe drzwi po spieprzonym montażu klamek/rozet


Recommended Posts

Popełniłam błąd i poprosiłam znajomego złotą rączkę o montaż drzwi.

Przy montażu klamek i rozet łazienkowych tak spieprzył, że wywiercił dziury, które nie są pokryte w całości właśnie klamką i rozetą. Na obrazku pokazuję umiejscowienie tych dziur. One są tam gdzie czarne plamy na załączonym obrazku.

Zapłaciłam za te drzwi jednak sporo i chce mi się płakać, bo wygląda to fatalnie - po prostu dwie dziury z obu stron i najchętniej bym je teraz wywaliła. Drzwi są malowane białą farbą akrylową.

Czy mogę coś zrobić, żeby je uratować?

rozety.JPG

Link do komentarza

No, omsknęła się"złota rączka" i wyszło tak, jak wyszło...

 

Odkręcić pokrętełko, zaszpachlować dziurki - ich części, które nie zostaną zasłonięte rozetą, wyszlifować po wyschnięciu, ewentualnie szpachlowanie i szlifowanie - jeśli będą jeszcze nierówności- powtórzyć, równocześnie ustalić kolor "białej" farby (wg RAL, bo biała białej nie równa) u producenta drzwi, zamówić porcyjkę tej farby i zamalować!

Link do komentarza
4 minuty temu, podczytywacz napisał:

 

Odkręcić pokrętełko, zaszpachlować dziurki - ich części, które nie zostaną zasłonięte rozetą, wyszlifować po wyschnięciu,  

 

Dokładnie tak. Naprawa jest w sumie banalna i oczywista, chociaż wymaga nieco staranności. Trzeba zdemontować mechanizm, odsłonić ubytki i je zaszpachlować,. A potem naprawę zeszlifować na równo z powierzchnią skrzydła. I zamalować. Technologicznie proste, ale w wykonaniu nieco złożone.

Link do komentarza

Oczywiście z gwarancji nici po takich naprawach. Dodatkowo przy szpachlowaniu masz wilgotną masę, a wilgoć może spowodować odspojenie okleiny wokół. To tak na marginesie takich napraw.
Może jakaś inna "chińska" klamka z szerszym rozstawem śrub montażowych?

Link do komentarza
49 minut temu, theme napisał:

Może jakaś inna "chińska" klamka z szerszym rozstawem śrub montażowych?

Nie musi być "chińska", nie musi być szerszy rozstaw śrub montażowych (ten rozstaw jest chyba standardem... z naciskiem na "chyba"), może wystarczy znaleźć klamkę z większą rozetą, która zakryje dziury...

 

Można też pod tę rozetę podłożyć krążek o większej średnicy z blachy z podobnego materiału, z którego wykonana jest rozeta (stal polerowana, albo szczotkowana - zależy, jak tam masz u siebie), który zakryje te dziury... i nie pokazywać gościom palcem z komentarzem "patrzcie, jak mi spieprzyli".... Wtedy nie będziesz miał obaw, że odspoi się okleina...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...