Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Cześć,

Posiadam miedzianą instalację C.O. położoną pod tynkiem. Posiadam kilka pionów w pokojach. W ścianie na połowie wysokości mam drzwiczki rewizyjne a za nimi odpowietrznik. Wygląda to mało estetycznie w takim pomieszczeniu jak pokój. Czy po wymianie starych żeliwnych grzejników na nowe aluminiowe z odpowietrznikami taki odpowietrznik w pionie będzie nadal konieczny albo w znaczący sposób ułatwi odpowietrzanie instalacji? Najchętniej pozbyłbym się odpowietrzników w pionie, tylko nie jestem pewien czy nie wpłynie to negatywnie na cała instalację C.O.?

2 godziny temu, Radecki napisał:

Czy po wymianie starych żeliwnych grzejników na nowe aluminiowe z odpowietrznikami taki odpowietrznik w pionie będzie nadal konieczny albo w znaczący sposób ułatwi odpowietrzanie instalacji? Najchętniej pozbyłbym się odpowietrzników w pionie, tylko nie jestem pewien czy nie wpłynie to negatywnie na cała instalację C.O.?

Chcesz wymienić same grzejniki??? A kocioł jaki zostanie? Jaki masz system c.o.?

To wszystko musi być ze sobą zgrane, nie ma tak, że zostawisz na nogach walonki i odziejesz tylko garnitur.

Wymieniam piec na nowy gazowy dwufunkcyjny i grzejniki z żeliwnych na aluminiowe. Ponieważ instalacja jest poprowadzona w ścianach mam mało estetyczne rewizje z odpowietrznikami. Mniej więcej na połowie wysokości ściany, wszędzie mniej więcej na ten samej wysokości. Każdy pion ma osobny odpowietrznik. Do tej pory to się sprawdzało, ale nowe grzejniki będą miały indywidualne odpowietrzniki. Chciałbym więc rozkuć ściany i wyrzucić część rur ponad grzejnikami wraz z odpowietrznikami. 

Czemu nie dwufunkcyjny? Z ciekawości pytam, bo dwufunkcyjny zamontowałbym z konieczności. Jeżeli nie miałeś przy starych grzejnikach odpowietrzników to musiały być osobno zamontowane, przy nowych wystarczą Ci te które są przy grzejnikach.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Dla mnie to taka proteza nie kocioł. 16 lat się męczę z przepływowym podgrzewaczem i nie chce go znać. Mam nadzieję że znasz zasadę działania dwufunkcyjnego kotła. Bez zasobnika nie wyobrażam sobie grzania CWU.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Wywalić czarną folię Od dołu wymieniam co następuje .... Regips na stelażu Paroizolacja (ta żółta folia ) - łączenia folii klejone taśmą na głucho. wełna przerwa do deskowania- pustka powietrzna min 5cm       I to wsio...  
    • Bardziej bym się spodziewał, że ten pion do którego zaznaczyłem trasę rury jest zrobiony na potrzeby brodzika. Ale pewności nie mam.  Po przeniesieniu długość rur od miski ustępowej nie przekroczy raczej 3 m. Porównuję to orientacyjnie z innymi wymiarami na planie. Cała łazienka ma przecież 2,35 m długości.  Zasadnicze pytanie czy jest tam miejsce na ułożenie rur ze spadkiem? I trzeba jasno powiedzieć, że technicznie ten pierwotny, projektowany układ jest zdecydowanie lepszy.
    • W otworze nr 1 są nieco gorsze warunki. Na głębokości od 2,0 do 2,5 m jest warstwa pyłu. Ale jeśli w innych miejscach nie jest gorzej to nie problem. Na dom bez piwnicy całkiem dobre warunki. Za to na piwnicę bym się nie decydował. Właśnie ze względu na pyły na większej głębokości i wodę też na głębokości ok. 2 m. 
    • Aplikacja mobilna ViCare pozwala w łatwy sposób zdalnie sterować ogrzewaniem w domu lub mieszkaniu z poziomu smartfona. Wykorzystując połączanie internetowe umożliwia zarządzanie pracą całego systemu grzewczego, a także indywidualne ustawianie temperatury w każdym pomieszczeniu z osobna. Dzięki aplikacji ViCare sterowanie ogrzewaniem jest jeszcze łatwiejsze, bardziej komfortowe i energooszczędne niż dotychczas. Żyjemy w czasach, kiedy smartfony stały się centrum naszego dowodzenia – umożliwiają kontakt z najbliższymi, jak i z resztę świata, są centrum organizacyjnym, coraz częściej zastępują też karty płatnicze na zakupach i pozwalają zdalnie zarządzać pracą różnych urządzeń codziennego użytku. Za pomocą smartfona i aplikacji ViCare w łatwy sposób możemy zapewnić sobie dostęp również do wszystkich istotnych informacji na temat domowego systemu grzewczego i sterować jego pracą zgodnie z aktualnymi potrzebami domowników, praktycznie z dowolnego miejsca na świecie. Sterowanie ogrzewaniem przy użyciu smartfona Aplikacja ViCare umożliwia nam wgląd w pracę systemu grzewczego niezależnie od tego czy wypoczywamy w domu na salonowej kanapie, jesteśmy w pracy, czy też w podróży z dala od domu. Dzięki niej kliknięciem w ekran możemy wyświetlić informacje o stanie ogrzewania, ustawić żądaną temperaturę w pomieszczeniach, przełączyć tryb ogrzewania na oszczędny wychodząc z domu i przywrócić tryb normalnego grzania przed powrotem, a także ustalić w jakim przedziale czasowym będzie utrzymywana konkretna temperatura w pomieszczeniach. Aplikacja pozwala również zaprogramować komfortowe i oszczędne ogrzewanie na poszczególne dni tygodnia. Dowiedz się więcej! - Wszystko pod kontrolą - Komfortowa temperatura w każdym pomieszczeniu - System ViCare do każdej instalacji Cały artykuł czytaj na naszym blogu firmowym TUTAJ
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...