Skocz do zawartości

Odpowietrzniki w pionie


Recommended Posts

Cześć,

Posiadam miedzianą instalację C.O. położoną pod tynkiem. Posiadam kilka pionów w pokojach. W ścianie na połowie wysokości mam drzwiczki rewizyjne a za nimi odpowietrznik. Wygląda to mało estetycznie w takim pomieszczeniu jak pokój. Czy po wymianie starych żeliwnych grzejników na nowe aluminiowe z odpowietrznikami taki odpowietrznik w pionie będzie nadal konieczny albo w znaczący sposób ułatwi odpowietrzanie instalacji? Najchętniej pozbyłbym się odpowietrzników w pionie, tylko nie jestem pewien czy nie wpłynie to negatywnie na cała instalację C.O.?

Link do komentarza
2 godziny temu, Radecki napisał:

 Czy po wymianie starych żeliwnych grzejników na nowe aluminiowe z odpowietrznikami taki odpowietrznik w pionie będzie nadal konieczny albo w znaczący sposób ułatwi odpowietrzanie instalacji? Najchętniej pozbyłbym się odpowietrzników w pionie, tylko nie jestem pewien czy nie wpłynie to negatywnie na cała instalację C.O.?

 

Chcesz wymienić same grzejniki??? A kocioł jaki zostanie? Jaki masz system c.o.?

To wszystko musi być ze sobą zgrane, nie ma tak, że zostawisz na nogach walonki i odziejesz tylko garnitur.

Link do komentarza

Wymieniam piec na nowy gazowy dwufunkcyjny i grzejniki z żeliwnych na aluminiowe. Ponieważ instalacja jest poprowadzona w ścianach mam mało estetyczne rewizje z odpowietrznikami. Mniej więcej na połowie wysokości ściany, wszędzie mniej więcej na ten samej wysokości. Każdy pion ma osobny odpowietrznik. Do tej pory to się sprawdzało, ale nowe grzejniki będą miały indywidualne odpowietrzniki. Chciałbym więc rozkuć ściany i wyrzucić część rur ponad grzejnikami wraz z odpowietrznikami. 

Link do komentarza

Czemu nie dwufunkcyjny? Z ciekawości pytam, bo dwufunkcyjny zamontowałbym z konieczności. Jeżeli nie miałeś przy starych grzejnikach odpowietrzników to musiały być osobno zamontowane, przy nowych wystarczą Ci te które są przy grzejnikach.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...