Skocz do zawartości

przeszklone ściany w stylu loft


Recommended Posts

Ciekawy pomysł na doświetlenie wnętrza mieli nasi Czytelnicy.

W remontowanym domu, między salonem i pokojem TV, w miejscu murowanej ściany działowej, postawili lekkie przeszklenie w stylu loft, z dwuskrzydłowymi drzwiami rozwieranymi. Całość wykonali ze stali pomalowanej na czarno i przezroczystego szkła.

Przeszklenia takie można wykonać w dowolnej konfiguracji, doświetlając w ten sposób ciemne wnętrza, lub wydzielając spokojne miejsce do pracy.

Jak Wam się podoba?

 

 

081.JPG

Link do komentarza
16 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza napisał:

Ciekawy pomysł na doświetlenie wnętrza mieli nasi Czytelnicy.

 ...

Jak Wam się podoba?

 

 

Podoba się. Polecam jednak w podobnych sytuacjach mieć na względzie casus terminala odpraw celnych w Przemyślu, wersja z lat 90-tych ubiegłego, znaczy XX wieku. Wybudowany za środki z Unii, dlatego ciężko było w nim cokolwiek zmienić.

Link do komentarza
11 minut temu, retrofood napisał:

 

Podoba się. Polecam jednak w podobnych sytuacjach mieć na względzie casus terminala odpraw celnych w Przemyślu, wersja z lat 90-tych ubiegłego, znaczy XX wieku. Wybudowany za środki z Unii, dlatego ciężko było w nim cokolwiek zmienić.

Jak ten terminal wyglądał. W internecie nie mogę znaleźć zdjęć zdjęć z tego okresu.

Link do komentarza
59 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza napisał:

Jak ten terminal wyglądał. W internecie nie mogę znaleźć zdjęć zdjęć z tego okresu.

 

Miał takie przeszklenia, że latem, temperatura wewnątrz sięgała +70 stopni Celsjusza. A celnicy, naród umundurowany, nie mieli prawa zdjąć nawet marynarek. I tylko podróżni znają wiązanki, jakimi obrzucali projektanta tego cuda budowlanego.

Dopiero po paru latach dostali zgodę na dokonywanie odpraw na peronie. 

 

Wspominając ten epizod, miałem na myśli właśnie beztroskę młodego architekta, który zauroczony nowymi możliwościami, tak przeszklił budynek, że zrobił z niego piec hutniczy.

Link do komentarza
3 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza napisał:

W internecie nie mogę znaleźć zdjęć zdjęć z tego okresu.

 

Bo to stara sprawa. Ale cuś znalazłem. 

https://nowiny24.pl/pkp-przemysl-zamknieta-kasa-brak-poczekalni/ar/c3-5992981

 

Cytat

Wybudowany za pieniądze z Unii Europejskiej kolejowy terminal odpraw paszportowo-celnych od chwili oddania do użytku budzi wiele kontrowersji. Głównie ze względu na zastosowane w nim rozwiązania konstrukcyjne. Największym mankamentem pawilonu jest szklany dach w kształcie piramidy. Latem działa na zasadzie baterii słonecznej. To właśnie za jego sprawą w okresie największych upałów wewnątrz budynku panują tropikalne temperatury.

Zdjęć nie ma, ale ja mam w pamięci reakcję pana celnika, kiedy ja, w rozpiętej koszuli, zapytałem go, dlaczego chociaż krawata nie poluzuje...

Link do komentarza
4 godziny temu, retrofood napisał:

 

Bo to stara sprawa. Ale cuś znalazłem. 

https://nowiny24.pl/pkp-przemysl-zamknieta-kasa-brak-poczekalni/ar/c3-5992981

 

Zdjęć nie ma, ale ja mam w pamięci reakcję pana celnika, kiedy ja, w rozpiętej koszuli, zapytałem go, dlaczego chociaż krawata nie poluzuje...

 

Przeszklony dach w kształcie piramidy - w takiej szklarni latem musiała być sauna, ale konstrukcja z opisu brzmi niczym jak wejście do Luwru :) Może architekci byli na wycieczce w Paryżu i im się spodobał taki pomysł :)

 

W budownictwie sama wyobraźnia i rozmach nie wystarczą, liczy się też ergonomia i energooszczędność. Czasem architekci nie traktują tych ostatnich kwestii priorytetowo.

 

Ale ale... temat nie był o przeszklonych dachach terminali, a o ścianach, w dodatku wewnętrznych i drzwiach w takim samym stylu, stosowanych w domach jednorodzinnych :)

 

Link do komentarza
1 godzinę temu, Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza napisał:

 

Ale ale... temat nie był o przeszklonych dachach terminali, a o ścianach, w dodatku wewnętrznych i drzwiach w takim samym stylu, stosowanych w domach jednorodzinnych :)

 

 

Dlatego napisałem, że się podoba. Byle nie zapominać o tym, o czym zapomnieć się da (jak uczy życie  :icon_biggrin: )

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

W tym poniższym pracuję. Biuro mieści się na pietrze i zewsząd mam takie przeszklenia, dach również jest przeszklony. Szklarnia to adekwatne słowo. Gdyby nie klima - mogłabym rozsypać na środku piasek, nadmuchać basen i sprzedawać drinki z palemkami :icon_biggrin: Nie polecam ;)

Natomiast przeszklenia w stylu loftowym wewnątrz domu/mieszkania, które wydzielają strefy i oddzielają od siebie pomieszczenia - dla mnie rewela :) Nie zamykają i nie ograniczają przestrzeni tak, jak ściany, a wręcz przeciwnie - otwierają :) Super to jest :)

 

 

14_big.jpg

Link do komentarza

Możliwe, że to zalezy od przeszkleń a raczej na 100%. Są jeszcze elewacje double skin, rolety elewacyjne + rolety wewnątrz. Ja mam teraz roletę dachową na zewnątrz na oknie dachowym i to jets diametralna różnica. Słońce - zanim dojdzie do szyby - jest rozpraszane i skutek jest taki, że na oświetlonym blacie biurka leży telefon, który już się nie nagrzeje od słońca. Myślałem, że to marketing i te magiczne 7-10 stopni mniej, ale to fakt. To tak na marginesie. Wracając do podziałów przestrzeni w domu w stylu loft. Mówisz daga i masz :)

411558-6273-970x0_ferro-bateria-zlewozmy

399877-2194-1100x0-sc2x04_ferro-adore-bl

a tu masz antresolę

401857-b1ad-970x0_ferro-bateria-zlewozmy

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...