Skocz do zawartości

Recommended Posts

1DF59334-938E-4BAA-B8AB-76165F3FB16F.jpeg

Przed chwilą, Ciccia napisał:

1DF59334-938E-4BAA-B8AB-76165F3FB16F.jpeg

Czesc chlopaki, mam taki pokoj w bloku na drugim pietrze z taka podloga z desek , oczywiscie nie wiem co znajduje sie pod tymi deskami, chcialabym polozyc w tym pomieszczeniu plytki ale nie wiem co mam zrobic z ta podloga , czy trzeba wylac wylewke? Kto mi poradzi co zrobic? Z gory dziekuje za wasze porady

Link do komentarza

 

1 godzinę temu, Ciccia napisał:

Czesc chlopaki

W naszym gronie są również aktywne dziewczyny :yahoo:nie tylko CHLOPAKI... gdzieś zgubiłeś polskie literki :zalamka:

 

 

1 godzinę temu, Ciccia napisał:

nie wiem co znajduje sie pod tymi deskami,

Zrobić odkrywkę, zobaczyć co jest pod tymi deskami i dopiero działać... deski mogą być klejone do posadzki, mogą być bite na pióro/wpust do legarów, wpuszczonych w wylewce...

 

Jakieś gwoździe widać na licu desek?

Link do komentarza
7 minut temu, podczytywacz napisał:

W naszym gronie są również aktywne dziewczyny :yahoo:nie tylko CHLOPAKI... gdzieś zgubiłeś polskie literki :zalamka:

 

A dlaczego ty ją, chlopaku - chlopakujesz, skoro to dziewczyna?:takaemotka:

 

10 minut temu, podczytywacz napisał:

Zrobić odkrywkę, zobaczyć co jest pod tymi deskami i dopiero działać..

 

1 godzinę temu, Ciccia napisał:

taka podloga z desek

Tak jest - najpierw trzeba zobaczyć, co jest przynajmniej pod jedną deską.

Może jakaś deska jest obluzowana, i łatwiej ją będie podważyć.

To raczej starebudownictwo, pewnie będzie na legarach. 

Tak czy inaczej - musisz sprawdzić.

 

1 godzinę temu, Ciccia napisał:

chcialabym polozyc w tym pomieszczeniu plytki

Od razu poradze zastanowienie się, czy nie lepiej odnowić podłogę, jeśli deski nie są nadgnite albo bardzo zniszczone, przez cyklimowanie i malowanie, albo przez cyklinowanie i położenie paneli, lub klepki.

 

Link do komentarza
24 minuty temu, zenek napisał:

 

A dlaczego ty ją, chlopaku - chlopakujesz, skoro to dziewczyna?:takaemotka:

 

 

Tak jest - najpierw trzeba zobaczyć, co jest przynajmniej pod jedną deską.

Może jakaś deska jest obluzowana, i łatwiej ją będie podważyć.

To raczej starebudownictwo, pewnie będzie na legarach. 

Tak czy inaczej - musisz sprawdzić.

 

Od razu poradze zastanowienie się, czy nie lepiej odnowić podłogę, jeśli deski nie są nadgnite albo bardzo zniszczone, przez cyklimowanie i malowanie, albo przez cyklinowanie i położenie paneli, lub klepki.

 

Nie zauwazylam gwozdzi, po prostu kupilam to mieszkanie z rynku wtornego i wyjechalam , zrobilam tylko pare zdjec , mam nadzieje ze bede w sierpniu tam , wiec odkryje jedna deake i zobacze co jest pod spodem, problem ze bardzo bym chciala polozyc tam plytki , dlatego nie wiem co trzeba zrobic  najpierw , ale oczywiscie macie racje jak nie odkryje to nie wiadomo od czego zaczac! Szczerze mowiac mieszkalam cale zycie w domkach jednorodxinych, to moje pierwsze mieszkanie w bloku i nie wiedzialam  ze moge znalesc deski ( i bardzo mozliwe na legarach) 

Link do komentarza

Ja bym się nieodważył robić tam żadnej twardej posadzki, nie znam się na tyle, ale jak to deska, napewno pracuje od zmian atmosferycznych, wilgoci, ogrzewania. Jak jest na legarach nie ma opcji żeby się nie uginała do kilku centymetrów na całej długości. Mamy prawie taki sam pokój na poddaszu, legary są 15cm grube co prawda trzy, ale wrażenie jest takie że może się zapaść.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
8 minut temu, vlad1431 napisał:

Ja bym się nieodważył robić tam żadnej twardej posadzki, nie znam się na tyle, ale jak to deska, napewno pracuje od zmian atmosferycznych, wilgoci, ogrzewania. Jak jest na legarach nie ma opcji żeby się nie uginała do kilku centymetrów na całej długości. Mamy prawie taki sam pokój na poddaszu, legary są 15cm grube co prawda trzy, ale wrażenie jest takie że może się zapaść.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
 

To fakt , ja kupilam dwa pokoje , kuchnia , lazienka no i przedpokoj, w salonie sa panele na podlodze ktore sa do wymiany bo sa zniszczone i sie uginaja, w kuchni sa plytki na podlodze a natomiast w tym pokoiku znajduja sie te deski , nie wiem  jak oni stawiali kiedys te bloki ( chyba najtanszym kosztem) jezeli by byly legary pod tymi deskami , co powinnam z tym zrobic ? Na przyklad zdejmujqc te deski jaki jest kolejny krok i koszty zeby to doprowadzic do ladnego wygladu? 

Link do komentarza

Koszty nie wiem, bo musi się fachowiec wypowiedzieć albo szukać cen cyklinowania desek. Najlepszym wyjściem byłoby wycyklinowanie. Jak deski w dobrym stanie bez kornika i grube, co musi ocenić fachowiec od cyklinowania, to jest to trwałe na 10-20 lat. Byle jakie panele zajeździ się w dwa lata, a te droższe są pewnie 3 razy droższe.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
12 godzin temu, Ciccia napisał:

Szczerze mowiac mieszkalam cale zycie w domkach jednorodxinych, to moje pierwsze mieszkanie w bloku i nie wiedzialam  ze moge znalesc deski ( i bardzo mozliwe na legarach) 

Dobre deski na legarach są lepsze od byle jakich paneli czy płytek. Jeśli legary sa w dobrym stanie i dechy - wycyklinuj, pomaluj - i bedzie super. Po co kombinować? Ładne dechy są podłogą ekskluzywną! :)

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...