Skocz do zawartości

Historia edycji

zenek

zenek

10 godzin temu, aru napisał:

no  w wikipedii tego nie znajdziesz

Głupia uwaga.

Neuferta już doczytałeś, czy nadal po omacku?

 

10 godzin temu, aru napisał:

ja nic nie muszę opierać

niewiele widziałeś? może jednak wiele, z racji choćby wieku, a że nie zrozumiałeś

jeszcze glupsza uwaga

 

10 godzin temu, aru napisał:

popatrz, już odchudziłeś żelbet o 3 centy (z 15 do 12) :91_thumbsup:

uhu, konstrukcja stalowa, grubo, znaczy się jaka ta konstrukcja?

znowu lekko, ile to w końcu jest? a działówki tak się stawia, żeby lekko nie było, a nawet leciutko

Nie odchudziłem, tylko typowy żelbet - to beton + zbrojenie w płycie z wytrzymałością wysoką głównie na zginanie i taką ma nawet 12, natomiast podzbrojoa betonowa ściana to nie żelbet - i bedzie miała wysoką wytrzymałość ściskanie, a podzbrojenie powinno przeciwdziałać też dodatkowym czynnikom .

Pewnie nie zrozumiesz.

 

A jak nie wiesz, co to jest konstrukcja stalowa - i czym sie różni od murowanej - no to o czym rozmawiamy?

 

A lekko, to znaczy, że nie stanowi oparcia dla stropu. Więc nawet, jak ją strop dociśnie, to tej murowanej działówce nic się nie stanie.

I mieszkańcom. Bo strop bedzie zawieszony na ścianach konstrukcyjnych.

Natomiast jak sie go oprze na działówce murowanej ceglanej  12 cm - to jest duża szansa, że ją zmiażdży i spadnie na w dół.

 

Jeszcze jedno - widziałeś gdzieś wieniec stropowy 12 cm szeroki na ścianie murowanej????

 

10 godzin temu, aru napisał:

działówki tak się stawia, żeby lekko nie było, a nawet leciutko

Napisałem że można lekko - ale nie opierać. Oczywiście lepiej zostawić szczelinę i wypelnić pianką.

Ale nigdy opierać - a taki był sens pytania.

 

Sens  - znajdź  wiki, co to znaczy ... 

10 godzin temu, aru napisał:

to to już typowo twoje buractwo, ale czego od takiego oczekiwać...

Chyba zwariowałeś.

Retro co chwilę ludziom flaki wywraca nt bezpieczeństwa sieci elektrycznej,czepia si każdego szczególu - I SŁUSZNIE!!!

Nigdy tego nie skrytykowałem - bo bezpieczeństwo jest ważniejsze od wszystkiego innego w budowlance.

 

I  - jeśli dobrze pamietam - ma żonę konstruktora (kę).

Więc ma łatwy dostęp do informacji fachowej w tym temacie.

 

Nie rozróżniasz buractwa ( co wiadome po twoich postach) od apelu o zasięgnięcie konkretnej, miarodajnej, fachowej informacji.

Nie z wiki - tylko od fachowca praktyka.

 

A w necie sprawdź terminy - może wyczujesz jakieś różnice:

- buractwo

- fachowość

- bezpieczeństwo

 

 

zenek

zenek

10 godzin temu, aru napisał:

no  w wikipedii tego nie znajdziesz

Głupia uwaga.

Neuferta już doczytałeś, czy nadal po omacku?

 

10 godzin temu, aru napisał:

ja nic nie muszę opierać

niewiele widziałeś? może jednak wiele, z racji choćby wieku, a że nie zrozumiałeś

jeszcze glupsza uwaga

 

10 godzin temu, aru napisał:

popatrz, już odchudziłeś żelbet o 3 centy (z 15 do 12) :91_thumbsup:

uhu, konstrukcja stalowa, grubo, znaczy się jaka ta konstrukcja?

znowu lekko, ile to w końcu jest? a działówki tak się stawia, żeby lekko nie było, a nawet leciutko

Nie odchudziłem, tylko typowy żelbet - to beton + zbrojenie w płycie z wytrzymałością wysoką głównie na zginanie i taką ma nawet 12, natomiast podzbrojoa betonowa ściana to nie żelbet - i bedzie miała wysoką wytrzymałość ściskanie, natomiast podzbrojenie powinno przeciwdziałać innym czynnikom .

Pewnie nie zrozumiesz.

 

A jak nie wiesz, co to jest konstrukcja stalowa - i czym sie różni od murowanej - no to o czym rozmawiamy?

 

A lekko, to znaczy, że nie stanowi oparcia dla stropu. Więc nawet, jak ją strop dociśnie, to tej murowanej działówce nic się nie stanie.

I mieszkańcom. Bo strop bedzie zawieszony na ścianach konstrukcyjnych.

Natomiast jak sie go oprze na działówce murowanej ceglanej  12 cm - to jest duża szansa, że ją zmiażdży i spadnie na w dół.

 

Jeszcze jedno - widziałeś gdzieś wieniec stropowy 12 cm szeroki na ścianie murowanej????

 

10 godzin temu, aru napisał:

działówki tak się stawia, żeby lekko nie było, a nawet leciutko

Napisałem że można lekko - ale nie opierać. Oczywiście lepiej zostawić szczelinę i wypelnić pianką.

Ale nigdy opierać - a taki był sens pytania.

 

Sens  - znajdź  wiki, co to znaczy ... 

10 godzin temu, aru napisał:

to to już typowo twoje buractwo, ale czego od takiego oczekiwać...

Chyba zwariowałeś.

Retro co chwilę ludziom flaki wywraca nt bezpieczeństwa sieci elektrycznej,czepia si każdego szczególu - I SŁUSZNIE!!!

Nigdy tego nie skrytykowałem - bo bezpieczeństwo jest ważniejsze od wszystkiego innego w budowlance.

 

I  - jeśli dobrze pamietam - ma żonę konstruktora (kę).

Więc ma łatwy dostęp do informacji fachowej w tym temacie.

 

Nie rozróżniasz buractwa ( co wiadome po twoich postach) od apelu o zasięgnięcie konkretnej, miarodajnej, fachowej informacji.

Nie z wiki - tylko od fachowca praktyka.

 

A w necie sprawdź terminy - może wyczujesz jakieś różnice:

- buractwo

- fachowość

- bezpieczeństwo

 

 

×
×
  • Utwórz nowe...