Skocz do zawartości

Historia edycji

aru

aru

27 minut temu, zenek napisał:

Głupia uwaga.

Neuferta już doczytałeś, czy nadal po omacku?

.....

zeniu, Neufert nie zajmuje się konstrukcjami , żeby nie było, zacytowałem fragment normy, a ty co? żenada

Neufert to podstawa, od tego się zaczyna architekturę na studiach

Cytat

 

Nie odchudziłem, tylko typowy żelbet - to beton + zbrojenie w płycie z wytrzymałością wysoką głównie na zginanie i taką ma nawet 12, natomiast podzbrojoa betonowa ściana to nie żelbet - i bedzie miała wysoką wytrzymałość ściskanie, natomiast podzbrojenie powinno przeciwdziałać innym czynnikom .

Pewnie nie zrozumiesz.

 

zapewne nie zrozumiem, bo nie mam pojęcia co to jest podzbrojenie :bezradny:mógłbyś rozwinąć?

 

Cytat

A jak nie wiesz, co to jest konstrukcja stalowa - i czym sie różni od murowanej - no to o czym rozmawiamy?

ale ja chętnie porozmawiam z tobą o konstrukcji stalowej, skoro jeszcze i to zamieszałeś w swe niekonstruktora dywagacje

Cytat

 

A lekko, to znaczy, że nie stanowi oparcia dla stropu. Więc nawet, jak ją strop dociśnie, to tej murowanej działówce nic się nie stanie.

I mieszkańcom. Bo strop bedzie zawieszony na ścianach konstrukcyjnych.

Natomiast jak sie go oprze na działówce murowanej ceglanej  12 cm - to jest duża szansa, że ją zmiażdży i spadnie na w dół.

 

jak dociśnie? pewnie leciutko? a ile to jest leciutko, konkretnie

strop się opiera, chyba, że masz na myśli inne stropy, a nie konstrukcję

tu dygresja - - lubisz De Mono :)

 

Cytat

Jeszcze jedno - widziałeś gdzieś wieniec stropowy 12 cm szeroki na ścianie murowanej????

skoro nic nie wiesz o takich konstrukcjach to czemu sądzisz, że jest konieczny? jak sobie wyobrażasz wieniec, nawet w grubszych ścianach?


 

Cytat

Napisałem że można lekko - ale nie opierać.

 

znowu lekko, tzn ile?

 

Cytat

Oczywiście lepiej zostawić szczelinę i wypelnić pianką.

Ale nigdy opierać - a taki był sens pytania.

 

Sens  - znajdź  wiki, co to znaczy ... 

no widzisz zeniu, tyle pie...nia, żeby odpowiedzieć właściwie, zdaniem prostym, bez filozofowania w przynudnawych i długawych esejach, nie mógłbyś tak zawsze i w temacie? rozumiesz sens?

aru

aru

4 minuty temu, zenek napisał:

Głupia uwaga.

Neuferta już doczytałeś, czy nadal po omacku?

.....

zeniu, Neufert nie zajmuje się konstrukcjami , żeby nie było żadnego ale zacytowałem fragment normy, a ty co? żenada

Neufert to podstawa, od tego się zaczyna architekturę na studiach

Cytat

 

Nie odchudziłem, tylko typowy żelbet - to beton + zbrojenie w płycie z wytrzymałością wysoką głównie na zginanie i taką ma nawet 12, natomiast podzbrojoa betonowa ściana to nie żelbet - i bedzie miała wysoką wytrzymałość ściskanie, natomiast podzbrojenie powinno przeciwdziałać innym czynnikom .

Pewnie nie zrozumiesz.

 

zapewne nie zrozumiem, bo nie mam pojęcia co to jest podzbrojenie :bezradny:mógłbyś rozwinąć?

 

Cytat

A jak nie wiesz, co to jest konstrukcja stalowa - i czym sie różni od murowanej - no to o czym rozmawiamy?

ale ja chętnie porozmawiam z tobą o konstrukcji stalowej, skoro jeszcze i to zamieszałeś w swe niekonstruktora dywagacje

Cytat

 

A lekko, to znaczy, że nie stanowi oparcia dla stropu. Więc nawet, jak ją strop dociśnie, to tej murowanej działówce nic się nie stanie.

I mieszkańcom. Bo strop bedzie zawieszony na ścianach konstrukcyjnych.

Natomiast jak sie go oprze na działówce murowanej ceglanej  12 cm - to jest duża szansa, że ją zmiażdży i spadnie na w dół.

 

jak dociśnie? pewnie leciutko? a ile to jest leciutko, konkretnie

strop się opiera, chyba, że masz na myśli inne stropy, a nie konstrukcję

tu dygresja - - lubisz De Mono :)

 

Cytat

Jeszcze jedno - widziałeś gdzieś wieniec stropowy 12 cm szeroki na ścianie murowanej????

skoro nic nie wiesz o takich konstrukcjach to czemu sądzisz, że jest konieczny? jak sobie wyobrażasz wieniec, nawet w grubszych ścianach?


 

Cytat

Napisałem że można lekko - ale nie opierać.

 

znowu lekko, tzn ile?

 

Cytat

Oczywiście lepiej zostawić szczelinę i wypelnić pianką.

Ale nigdy opierać - a taki był sens pytania.

 

Sens  - znajdź  wiki, co to znaczy ... 

no widzisz zeniu, tyle pie...nia, żeby odpowiedzieć właściwie, zdaniem prostym, bez filozofowania w przynudnawych i długawych esejach, nie mógłbyś tak zawsze i w temacie? rozumiesz sens?

×
×
  • Utwórz nowe...