Skocz do zawartości

Przyłącze wodno-kanalizacyjne - zbliżone koszty


Recommended Posts

Witam.

Mam pewien dylemat. Dostaliśmy warunki przyłącza wodno-kanalizacyjnego. Jest w nich zapis o przecisku pod drogą oraz zajęciu pasa drogowego. Słyszałem, że są to bardzo drogie rzeczy.

 

W tym roku w drodze wewnętrznej bezpośrednio przy mojej działce rusza budowa sieci wod-kan. Niepotrzebny był by ani przecisk (droga nieutwardzona) ani zajmowanie pasa drogowego (droga jest działką prywatną). Tutaj natomiast powstaje problem z wydaniem nowych warunków oraz kolejną mapą do celów projektowych z naniesioną nitką nowo powstającej sieci.

 

W obu przypadkach odległości byłyby niemalże takie same (ok 15m). Co lepiej zrobić w moim przypadku? Czy faktycznie te przeciski i zajmowanie pasa drogowego jest takie drogie i tak ciężko dostać zgodę?

Znalazłem na stronie gminy nawet jakiś cennik z którego wynika, że za zajęty 1m2 drogi opłata to 2zł dziennie, ale to chyba niemożliwe?

 

Proszę o poradę i z góry dziękuję :)

Link do komentarza

Tak. Warunki otrzymałem ok pół roku temu.

 

Nie wiem czy zgodzą się na ich zmianę (specyficzna, utrudniająca wszystko co się da gmina). Do tego dochodzi wspomniany koszt nowej mapy.

 

Ktoś potrafi powiedzieć jaka to będzie orientacyjnie różnica w cenie?

Link do komentarza
1 godzinę temu, aru napisał:

no to pomyśl, zadałeś pytanie typu co jest lepsze - przejazd komunikacją czy samochodem

 

i tyle info

Słabo wyjaśniasz.

Ja temat przerabiałem, ale takie info to zagmatwane jest.

Trza pisać prostacko.

Zajęcie pasa drogowego to nie aż taki wydatek.

Opłata plus wynajęcie barierek i znaków drogowych

A sam przewiert - hmmmm...będą koszty, a jakże

Pytanie  - komu to ma służyć?

Jeśli inwestor chce budować - wydatki czasem być muszą

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...