Skocz do zawartości

Hania/Archipelag


nsmerf

Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam wszystkich.Szukam osoby ktora buduje dom Hania z archipelagu!!!


Witam. Nie mam pewności czy dobrze odpowiadam (mam nadzieje,że tak). Jestem jedną z tych osób które już zaczeły budowę Hani z Archipelagu. Szkoda że jest nas tak malutko. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam. Wbrew pozorom wielu buduje dom Hania Archipelagu. Sam rozpocząłem budowę tego domu z ytonga jesienią ubiegłego roku. Jestem na etapie stropu. Domek jest z pewnością ciekawy i funkcjonalny. Mam natomiast wiele uwag do projektu tego domu, który jest dość uproszczony i zawiera wiele błędów rysunkowych. icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam. Wbrew pozorom wielu buduje dom Hania Archipelagu. Sam rozpocząłem budowę tego domu z ytonga jesienią ubiegłego roku. Jestem na etapie stropu. Domek jest z pewnością ciekawy i funkcjonalny. Mam natomiast wiele uwag do projektu tego domu, który jest dość uproszczony i zawiera wiele błędów rysunkowych. icon_sad.gif


No proszę jaka miła niespodzianka icon_lol.gif Fakt projekt trochę uproszczony, ale doświadczony budowlaniec poradzi sobie.
Jakie błędy rysunkowe masz na myśli?
Jesteśmy na podobnym etapie budowy. Jak do tej pory wszysko zgadza się z projektem icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Cytat

No proszę jaka miła niespodzianka icon_lol.gif Fakt projekt trochę uproszczony, ale doświadczony budowlaniec poradzi sobie.
Jakie błędy rysunkowe masz na myśli?
Jesteśmy na podobnym etapie budowy. Jak do tej pory wszysko zgadza się z projektem icon_rolleyes.gif


Buduję Hanię w lustrzanym odbiciu. Błędy jakie zaobserwowałem w trakcie budowy przykładowo to np: w rysunkach w przekroju poprzecznym domu na innym poziomie zaczynają się izolacje na fundamencie, a tym samym na innej wysokości jest wylewka betonowa, a w przekroju podłużnym na innym (i jak im się zgadzały wymiary końcowe icon_eek.gif ). W swoim domu podniosłem ściankę kolankową o dwa pustaki (40 cm + murłata = około 58 cm). Wobec powyższego ze względu na warunki decyzji zabudowy musiałem nieco zmienić kąt ddachu z 49 stopni na 45. Ale myślę, że Hania nic nie straci ze swojego stylu icon_biggrin.gif . Poza tym domek narazie rośnie i mam nadzieje, że w tym roku zamknę stan surowy. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Buduję Hanię w lustrzanym odbiciu. Błędy jakie zaobserwowałem w trakcie budowy przykładowo to np: w rysunkach w przekroju poprzecznym domu na innym poziomie zaczynają się izolacje na fundamencie, a tym samym na innej wysokości jest wylewka betonowa, a w przekroju podłużnym na innym (i jak im się zgadzały wymiary końcowe icon_eek.gif ). W swoim domu podniosłem ściankę kolankową o dwa pustaki (40 cm + murłata = około 58 cm). Wobec powyższego ze względu na warunki decyzji zabudowy musiałem nieco zmienić kąt ddachu z 49 stopni na 45. Ale myślę, że Hania nic nie straci ze swojego stylu icon_biggrin.gif . Poza tym domek narazie rośnie i mam nadzieje, że w tym roku zamknę stan surowy. Pozdrawiam.


My również budujemy lustrzane odbicie i ściankę kolankową również podnosimy na 2 pustaki icon_biggrin.gif . Na rysunkach technicznych to ja się nie znam. Być może jest tak jak piszesz sprawdzę, ale tak jak pisałam wcześniej dla dobrej ekipy takie problemy są do pokonania. Moi budowlańcy poradzili sobie z tym i nawet nie zawracali mi głowy. To się nazywa wieloletnia praktyka w budownictwie. Jak ich szef pracował na różnych budowach w Europie jeszcze długo przed naszym wejściem do Unii to ma doświadczenie. Pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
icon_biggrin.gif My też budujemy Hanie jesteśmy na etapie ścian domek jest fajny tylko mała kotłownia mnie przeraza i wc na parterze. Garaz przedłuzylismy o 2 m aby był wiekszy chetnie bym poogladała jakieś fotki domku juz wykonczonego wiem że takie są na stronie Archipelagu miał być dziennik budoy osoby która juz taki dom wybudowała ale coś czekam i nic icon_sad.gif Mam nadzieje że u innych praca wre do góry pozdrowinka
Link do komentarza
Cytat

icon_biggrin.gif My też budujemy Hanie jesteśmy na etapie ścian domek jest fajny tylko mała kotłownia mnie przeraza i wc na parterze. Garaz przedłuzylismy o 2 m aby był wiekszy chetnie bym poogladała jakieś fotki domku juz wykonczonego wiem że takie są na stronie Archipelagu miał być dziennik budoy osoby która juz taki dom wybudowała ale coś czekam i nic icon_sad.gif Mam nadzieje że u innych praca wre do góry pozdrowinka


Witam jak to miło że znowu pojawił się ktoś kto buduje ten domek icon_lol.gif
Ja również zaglądam na stronę Archipelagu ale tam jakoś cisza. Tu zresztą też nikt nie chwali sie tym projektem icon_confused.gif
Nasza Hania jest bez garażu w lustrzanym odbiciu. Kotłownia taka sobie piec się zmieści a to że wc na parterze to chyba dobrze icon_biggrin.gif Jak się ma gości to nie biegają za potrzebą po schodach. icon_lol.gif
Link do komentarza
Witam ponownie wszystkich budujących Hanię icon_biggrin.gif We wcześniejszej wypowiedzi nie chodziło mi że jest na dole WC tylko że takie małe. Interesuja mnie jakieś zastosowaliście zmiany w projekcie aby ulepszyc funkcjonalność Hani i zdjęcia chętnie bym je pooglądała tutaj podaje maila chudymaniek@wp.pl.

Pozdrowionka dla wszystkich budujących Hanię icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam ponownie wszystkich budujących Hanię icon_biggrin.gif We wcześniejszej wypowiedzi nie chodziło mi że jest na dole WC tylko że takie małe. Interesuja mnie jakieś zastosowaliście zmiany w projekcie aby ulepszyc funkcjonalność Hani i zdjęcia chętnie bym je pooglądała tutaj podaje maila chudymaniek@wp.pl.

Pozdrowionka dla wszystkich budujących Hanię icon_smile.gif


Zmian żadnych, a w wc umywalka i kibelek chyba się zmieści. Powodzenia.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

Zmian żadnych, a w wc umywalka i kibelek chyba się zmieści. Powodzenia.



Witam
Jak zobaczylem ten watek na forum to postanowilem sie zarejstrowac. Ja juz Hanie wybudowalem i mieszkam od czerwca tego roku. Znam tez kilka osob ktore wybudowaly Hanie. Kazdy z tych domow jest inny. Moja Hania to lustrzane odbicie bez garazu. W srodku dokonalem tylko drobne zmiany (wejscie z przedpokoju do kuchni) a reszta to w oryginale icon_smile.gif
pozdrawiam
Artur
Link do komentarza
Mam proźbę Artur ja w mojej Hani mam już ściany i jeszcze moge dokonać zmian więc jak bys mi mugł przezłać pare zd na maila to bym była ci bardzo wdzięczna a szczególnie za schody i kominek jak tam rozwiązałeś ustawienie i czy te pokoje na poddszu to są takie małe. Mój mail to zgudka1@wp.pl.
Pozdrowienia Ewelina icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Mam proźbę Artur ja w mojej Hani mam już ściany i jeszcze moge dokonać zmian więc jak bys mi mugł przezłać pare zd na maila to bym była ci bardzo wdzięczna a szczególnie za schody i kominek jak tam rozwiązałeś ustawienie i czy te pokoje na poddszu to są takie małe. Mój mail to zgudka1@wp.pl.
Pozdrowienia Ewelina icon_biggrin.gif



Ok, zaraz cykne pare zdjec i bede wysylal. Pisz jakbys cos konkretnie potrzebowala.
--
pozdrawiam
Artur
Link do komentarza
Cytat

Witam
Wyslalem kilkanascie zdjec na podanego maila. Konkretne zdjecia moge porobic jak zechcesz. Prosze nie zwracac uwagi na balagan i niedociagniecia, juz mieszkam ale jeszcze wiele rzeczy jest do zrobienia.
--
pozdrawiam
Artur


Bałagan nie wazny najważniejsze że sie już tam mieszka. Ja na to czekam juz cztery lata i jeszcze to potrwa pewnie ze 2 . To nie ważne ale to napewno nastąpi.
A czy te schody z poddsza jeszcze prowadza na stryszek?
Pozdrowionka i dzięki
Link do komentarza
Cytat

Witam ponownie wszystkich budujących Hanię icon_biggrin.gif We wcześniejszej wypowiedzi nie chodziło mi że jest na dole WC tylko że takie małe. Interesuja mnie jakieś zastosowaliście zmiany w projekcie aby ulepszyc funkcjonalność Hani i zdjęcia chętnie bym je pooglądała tutaj podaje maila chudymaniek@wp.pl.

Pozdrowionka dla wszystkich budujących Hanię icon_smile.gif


Tez długo czekałem na takie forum, teraz już mieszkam w hani, teraz to już raczej nie skozystam z podpowiedzi, a le moze komus sie przydadza moje doswiadczenia kontakt elstor@wp.pl
Link do komentarza
Cytat

Witam, jestem w trakcie budowy tego domu. Czy moglbym liczyc na przeslanie zdjec wnetrz na maila? Mi rowniez chodzi glownie o schody i kominek. Czy jest mozliwe doprowadzenie na strych "normalnych" schodów? zdjecia mojej hani mozna zobaczyc na stronie http://www.archipelag.pl/forum/projekty-do...owal-hanie.html. Moj mail oloroszak@poczta.onet.pl. Z gory dziekuje!



Witaj Aroszu
Zdjecia wnetrza wyslalem na maila. Jest mozliwosc zrobienia normalnych schodow na gore, zaraz porobie zdjecia i wysle Ci na maila.
--
pozdrawiam
Artur
Link do komentarza
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Prawda że nasze Hanie są śliczne? Moja już też wybudowana ale jeszcze wykończenie przed nami ale to dopiero latem. Ogladałam zdjęcia na stronach archipelagu no rzeczywiście każda inna. Jeden z kominków bardzo mi się podobał. Również myślimy o podobnym, który będzie widoczny od wykusza i części wypoczynkowej. Może Wy macie jakieś pomysły na kominek to ja bardzo chętnie. Teraz mamy czas na planowanie i "projektowanie" Do miłego. icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif lara
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam
Wiele osob ktore odwiedza moj dom jest zachwycona wielkoscia salonu. Wielu tez pyta o to dlaczego kominek jest w ten sposb ustawiony ze go nie widac. Po pierwsze tak bylo w projekcie a ja najmniej chcialem w niego ingerowac. Po drugie mam bardzo duzy wklad w kominku, szerokosci 90 cm. Lubie cieplo ale nie takie ktore dziala bezposrednio na mnie a podczas palenia w kominku stojac przed nim mozna sie usmazyc. Kiedys zostawilem naprzeciw kominka krzeslo plastikowe i tak sie nagrzalo ze jak siadlem zlozylo sie jakby bylo z plasteliny. Takze ciesze sie ze kominek jest skierowany na tylna sciane budynku bo moge sobie siedziec blisko i nie odczuwam tego zaru. Raz ze bylo tak w projekcie a dwa ze przeczuwalem ze bedzie zbyt grzalo od szyby i bedzie to uciazliwe dla mnie jak i dla mebli w bezposrednim sasiedztwie. Kominka uzywam do ogrzewania calego domu. Nie mam rozprowadzonych rur. Dom nagrzewa sie grawitacyjnie. Usytuowanie tego kominka przy klatce schodowej ma ta zalete ze cieplo tez bez problemu przedostaje sie do gory. A ze mam tez normlane schody na strych to i tam jest cieplutko. Dom wybudowany w technologi tradycyjnej, murowanej z bialego betonu komorkowego (pop. suporeksu) ocieplony 15 cm warstwa styropianu. Dach ocieplony welna ( 18 + 5 ) 23 cm. Dom jest okrutnie cieply. Do poznej jesieni wogole nie grzalismy poniewaz wystarczylo tylko to ze sie w domu gotowalo. Dzis grzeje kominkiem, rozpalam okolo 16, co godzine dorzuce polanko. Temperatura osiaga w godzine 24 st na dole i 1-2 st. mniej na gorze. Wygaszam okolo polnocy i do dnia nastepnego do godziny 16 temperatura spada do 21 st. Polecam solidnie ocieplic domek a obije sie to na pozniejszej eksploatacji.
W mojej Hani z powodu ze odjalem jeden pustak z wysokosci parteru (w oryginale bylo chyba 2,75m, wydawalo mi sie to za wysoko) wyszedl mi troche wyzszy daszek nad drzwiami wejsciowymi. Ale sprytnie to wykorzystalem, mam tam schowek, taka graciarnie. Wchodze tam od lazienki poprzez takie male okienko z samych paneli. Chowam tam drabiny, jakies resztki po budowie, sezonowe narzedzia ogrodnicze itd. Naprawde fajna sprawa. Schowek nie jest ogrzewany, nie ma takiej potrzeby, nawet w ostra zime nie spada tam temperatura ponizej kilku stopni na plusie.
W oryginalnym projekcie sciana miala grubosc bodajze 36 cm. Ja budowalem z bloczka 24 cm. Dzieki temu zyskalem jeszcze na powierzchni salonu, kuchni i pomieszczenia gospodarczego.
Mam nadzieje ze w przyszlym roku w koncu dorobie sie schodow wejsciowych do domu i tarasu z tylu icon_smile.gif

--
pozdrawiam
Artur

Dodam jeszcze ze przed kominkiem zawsze jest syf, zawsze kiedy sie go uzywa oczywiscie. Ten problem tez mam z glowy, syf jest ale z boku, nie widac go bezposrednio. To tez jest zaleta tego ze jest odwrocony w strone tylnej sciany.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...