Skocz do zawartości

Wyciszenie sąsiada z góry (sufit podwieszany) - mission impossible?


Recommended Posts

Cześć,
wiem że takich tematów jest milion, ale czytając większość z nich zrobiłem się chyba głupszy :) Dodatkowo spora część jest stara, sprzed wielu lat, gdzie jeszcze (być może) nie było pewnych rozwiązań.

 

Mam problem z sąsiadami z góry - słyszę wszystko - kroki, szepty, stuki, puki, chodzenie, ćwiczenia (stukanie butami o podłogę), rozmowy zwykłe i telefoniczne, tv i... dosłownie wszystko ( ;) ). Wziąłem ekipę i w październiku chcę ogarnąć temat sufitów podwieszanych w trzech pokojach. Do tego czasu muszę wiedzieć co dokładnie chcę zrobić.
Dźwięki idą prawdopodobnie bezpośrednio przez sufit - słychać je najbardziej stojąc zaraz pod sąsiadem - nie przenoszą się przez piony czy inne takie (no, oczywiście dźwięki z łazienki idą przez piony, wiadomo). Być może przez ściany też to idzie, ale na razie ciężko mi dodatkowo wyciszyć ściany -> docelowo chcę zrobić generalny remont, ale na razie muszę zadowolić się sufitami.

 

Myślałem początkowo o grubej warstwie wełny mineralnej. Ale... czy to wystarczy? To jest stary blok, prawdopodobnie (na 95%) cegły wszędzie. O czym muszę wiedzieć i pamiętać podczas robienia takiego sufitu podwieszanego? Jaką wełnę mineralną wybrać do tego? Może coś jeszcze, np. isolę czy inne tego typu wynalazki?

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc i wskazówki.

Link do komentarza

Moim zdaniem, po próbach i doświadczeniach - bez wyciszenia od sąsiada, do góry, pod jego podłogą (pewnie jeszcze wyłożonej panelami na HDFie na piankowym podkładzie) - jest to mission impossible :bezradny:

 

3 godziny temu, Zapomniany napisał:

Mam problem z sąsiadami z góry

A Twoi sąsiedzi z dołu - nie mają problemu z Tobą? :scratching:

Link do komentarza

Wełna z dopiskiem AKU to dobry pomysł i powinno pomóc na różnego rodzaju dzwięki. Można jeszcze alternatywnie spróbować takim Materiaem Slimfofit, który wycisza bardzo dobrze w połączeniu z płytą G-K (systemowo), płyta stanowi tez dobre i estetyczne wykończenie do malowania, wygładzenia (otynkowania).  Mam artykuł o aplikacji na ścianę, ale od sufitu też nie powinno odpaść. Redukcja dzwięku jest imponująca. Cytat fragmentu z artykułu "Zastosowanie płyt Simfofit® poprawia izolacyjność akustyczną ścian o 9 dB, co oznacza redukcję poziomu natężenia dźwięku o ok. 87%. Osiąga się to przy bardzo niewielkiej grubości, sama płyta z pianki ma tylko 40 mm, płyta g-k to 12,5 mm. Decydując się na ten typ izolacji, zwężamy pomieszczenie zaledwie o ok. 5 cm."

Link: https://budujemydom.pl/irbj/porady/90152-plyty-simfofit-prosty-i-skuteczny-sposob-na-wyciszenie-scian

Link do komentarza

Nie będzie łatwo. Można zrobić sufit podwieszany z wełną albo przyklejać izolacje piankowe, np. takie:

https://budujemydom.pl/irbj/instalacje/materialy-do-instalacji/izolacje-techniczne/armacell/p/26213-izolacja-akustyczna-armasound-rd

 

Z sufitem podwieszanym jest ten problem, że wbrew pozorom bardzo trudno go zrobić dobrze. Zostanie choćby drobna szczelina przy krawędzi ze ścianą (tu też trzeba dać elastyczną izolację) i psuje efekt.

Pianki tanie nie są, ale znacznie łatwiej jest je dobrze ułożyć. Efekt jest pewniejszy, no i robocizna to znikomy koszt.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...