Skocz do zawartości

Jakie mam opcje? Działka usługowa plan zagospodarowania szkoła


Recommended Posts

Witam ! Posiadam działkę prawie 4 tys M2 , działka około 25 lat temu została objęta miejscowym planem zagospodarowania pod budowę szkoły bądź inne placówki z przeznaczeniem publicznym. Chciałabym ja sprzedac. Pytanie czy jedna opcja jest czekać aż gmina ode mnie odkupi gdy zaplanuje coś na jej miejsce (od 25 lat była tylko jedna propozycja na sprzedaż pod przedszkole ale właściciele sąsiedni się nie zgodzili którzy posiadają działkę z takim samym zagospodarowaniem ) czy iść do Gminy i pytać czy jej nie odkupia nawet jak nic teraz nie planują ? Nie bardzo wiem jakie mam opcje...

Link do komentarza
12 godzin temu, Katarzyna88 napisał:

Nie bardzo wiem jakie mam opcje...

musisz dopatrzyć, co mieści się w działalności publicznej - i albo coś takiego postawić (znaleźć współinwestora), albo ogłosić taka ofertę publicznie, pisząc, co się może tam mieścić.

Np. szkoła, przedszkole, urząd, placówka zdrowia, biblioteka, klub, itp  - i co ważne, zawyczaj może sie również mieścić część mieszkalna, zazwyczaj o powierzchni mniejszej niż zasadnicza, choc różnie to bywa. Byc może w opisie do planu to znajdziesz.

 

No i jeszcze jedno - sprawdź, czy plan miejscowy jest na pewno aktualny, bo to różnie bywa, czy nie stracił ważności z jakiegoś powodu. 

Link do komentarza

MPZP który przywołuje Autor może być nieważny z mocy tej Ustawy, tak stanowi ten Art; kwestia ustalić czy tak jest;

 

gdyby było ważne to Miasto/Gmina nie wykupi, póki nie będzie musiało, żeby skały .....ły

można próbować domagać się odszkodowania, wykazać, ze gdyby to była działka inwestycyjna to jej wartość byłaby inna niż w przypadku tego przeznaczenia wskazywanego w MPZP; a tak to płaci się podatek, a niczego innego nie pozwolą budować oprócz przeznaczenia;

może znalazłby się jakiś prywatny inwestor i miałby pomysł na coś niepublicznego publicznego - w MPZP jest to z pewnością dokładnie opisane; może byłaby możliwość budowy ZOZu, lub czegoś podobnego

 

a sąsiedzi niewiele mają do powiedzenia

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...