Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Domalowanie kawałka ściany


Recommended Posts

Witam muszę domalować parę "brudnych" miejsc na ścianie, mam tą samą farbę, którą ściany były malowane około 2 lat temu. Wiem że kolor będzie się trochę różnić, ale macie może jakieś sprawdzone sposoby żeby było to jak najmniej widoczne? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie ma chyba jakichś genialnych metod na takie robótki, poza lekkim cieniowaniem wokół zamalowanych plam.

Czyli robimy to wałkiem i wkoło zamalowanej na pełno plamy, robimy takim pół suchym wałkiem te cieniowania o których wspomniałem.

Ja tak robię i w zasadzie nie idzie poznać miejsca nowego malowania.

No i dobrze jest też odkurzyć malowaną ścianę bo jak się brud rozciaprze z farbą, to nic nie da nawet cieniowanie.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie widać.

Nie ma innej opcji.

Chociażby przez efekt starzenia się ściany i farby - tej malowanej wcześniej.

Proponuję ją wykorzystać poprzez zmieszanie z nowo kupioną.

Dojdzie kilka litrów, nie będzie różnicy.

Chyba tylko tak to się uda.

Pojemnik który pomieści nową i starą, wymieszać solidnie - i jeśli nie była ta stara przemarznięta, czy tam z kożuchami przeterminowana - wykorzystasz bez stresu

 • Lubię to 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zaqu123 napisał:

parę "brudnych" miejsc na ścianie

To zależy od tego, jak te brudne miejsca są rozłożone... może uda się namalować jakieś pasy/słupy/kwadraty/prostokąty w sposób sugerujący, że tak miało być...

Kolor będzie niemal identyczny i to może nie rzucać się w oczy...

 

Gościom nie pokazywać palcem miejsc domalowanych :icon_mrgreen:

 

 

A pomysł bobiczka z mieszaniem jest interesujący i można go wypróbować...

 

Albo zamalować CAŁĄ ścianę...

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, podczytywacz napisał:

A pomysł bobiczka z mieszaniem jest interesujący i można go wypróbować...

A ja nie widzę celowości takiego zabiegu.

Bo farba w puszce nie zmienia koloru, to pewne. Chyba że się zepsuje, w jakiś sposób, ale wtedy jest do wywalenia.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, zaqu123 napisał:

były malowane około 2 lat

I tu jest problem ....Ale weź mały wałeczek z drobnym włosem i pomaluj , w trakcie malowania tam gdzie najbrudniej to farby grubo i jak wałek zacznie wytracać farbę obrabiasz brzegi tego pomalowanego miejsca ....najlepiej farbę trochę do tego zabiegu rozrzedzić ....

Prosta i nieskomplikowana robota..

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, zaqu123 napisał:

Witam muszę domalować parę "brudnych" miejsc na ścianie, mam tą samą farbę, którą ściany były malowane około 2 lat temu. Wiem że kolor będzie się trochę różnić, ale macie może jakieś sprawdzone sposoby żeby było to jak najmniej widoczne? Z góry dziękuję za odpowiedź.

No pewno, że będzie widać. Dobrze Ci Przedmówcy radzą. Trzeba to przemyć w celu wiadomym (kiedyś to było szare mydło a dopiero potem malarz pędzel brał w łapę i w wiadrze z farbą zamoczył), zagruntować i pomalować całą ścianę. Oszukasz trochę oświetleniem etc, ale przyjdzie wytrawny malarz pokojowy i się kapnie od progu :)

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 1 miesiąc temu...

Szanowni Państwo,
ścianę warto przemyć aby pozbyć się zabrudzeń. Następnym krokiem jest zagruntowanie podłoża , np. gruntem Śnieżka Acryl-Putz® GU40. Przygotowaną w ten sposób ścianę najlepiej pomalować w całości, aby uniknąć różnicy w fakturze oraz kolorystyce. 
 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Witam. Myślałem że będę się cieszył po zalaniu stropu ale wyszła bolesna prawda. Mam sporo nadciągów i belek narożnych z którymi majster chyba sobie nie poradził. Beton zamówiony B30 (drobnoziarnisty) za poradą kierownika, ale przyszedł tak gęsty i szybko wiążący że nie wypełnił góry nadciągów dobrze. Oczywiście majster mógł sobie go rozcieńczyć przed całą operacja ale wolał to zrobić później gdy zalewał górę nadciągów żeby ich nie wibrować bo wypływało dołem. Poprzedni strop na garażu też był z B30 w dodatku gruboziarnisty, robiła to inna ekipa i jakos poradziła sobie z dwoma nadciągami. Tutaj coś poszło nie tak. Tam gdzie góra narzucana była z rzadszego jest w miarę ok, ale gdzie poszło gęste jest baranina, dziury i po rozszalowaniu wykruszyło się. Polecenie kierownika "skuć co luźne, zagruntować i wypełnić CX20". Mam cos innego co prawda, Sika Repair 10F i 13F ale chyba musiało by na to iść kilka worków bo to nie są raki ale wielkie ubytki. Wyglada to tak:           Najgorzej jest chyba w metrowym wsporniku gdzie widać wyraźną granicę wibrowanego i narzuconego ręcznie:       Jest tu wielka jama, przez którą leci woda do środka. Widać też wyraźną nieszczelność tej "czapy". Nalałem na balkonik wody i wyciekła sobie dziurkami aż do wnętrza domu:             Ponadto zobaczyłem w nadciągu niewielką dziurkę, ładnie zamaskowaną przez cienką gładką warstwę betonu wyrównanego szalunkami. Po rozkuciu okazało się że tam też woda:       Moim zdaniem przez brak wibracji beton nie otulił spodu prętów i powstały kanały przez co leci woda. Aż strach pomysleć gdzie tam jeszcze mogą być jamy. Nie wiem czy przejmować się tym, czy z tym żyć? Jak sądzicie: 1.  Czy teraz skuwać to co zostało narzucone, czy zalać czymś rzadszym żeby wypełnić kanały.  2. Jaka gruba musiała by być warstwa gdybym chciał skuć górę nadciągów i zalać ją ponownie? 3. Jak sprawdzić pozostałe nadciągi? Ja opukuje młotkiem i sprawdzam czy gdzieś się nie rusza, czy dzwoni metal. Nie wiem czy tak jest ok. Myślę że jakbym skuł to co zostało ręcznie narzucone to ładnie by się oddzieliło od zawibrowanego. Wiem że nadciągi można zalewać na dwa razy po dniu czy dwóch. Ja chciałem zalać to w jednym etapie żeby było mocniejsze ale teraz chyba lepiej było by to zrobić na dwa razy? Przecież takie rowy i baranina chyba tylko osłabiają? Kierownik uważa że dół wspornika balkonu jest dobrze zawibrowany a on działa na ściskanie wiec jest ok, a rozciągana góra musi mieć tylko otuline. Tylko czy aby na pewno ją ma. Wspornik wspornikiem ale przecież w nadciągach stropu jest odwrotnie, to góra jest ściskana?
  • Tylko gdzie w tym interes jest, przed zmianą prąd był o połowę tańszy przez 20 lat, potem jeżeli instalacja nie generowała kosztów remontu to prąd był prawie za darmo, teraz można zainwestować pieniądze w coś innego, starczy na prąd i jeszcze zostanie.      
  • Gość bubu
   przecież wnet palić nie będzie można
  • Gość Gość
   Stronę DC mam zabezpieczoną ds60vgpv-1000 typ 1+2
  • Gość Gość
   Potrzebuje pomocy. Chcę zakopać basen w pobliżu mikroinstalacji fotowoltaicznej na gruncie. Odległość od uziomu pionowego i metalowych filarów wynosi ok 3,5m. Czy odległość tak jest wystarczająca. Martwi mnie jeżeli napięcie z DC pójdzie na ramę i do gruntu. Stronę AC mam zabezpieczoną różnicówką i ogranicznik przepięć. Strona DC ma ogranicznik przepięć specjalny do paneli ds60vgpv-1000 typ 1+2
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...